Nie dyskryminowanie poszukiwaczy

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie dyskryminowanie poszukiwaczy

głos rozsądku.

#26 Re: Re: ---KOMPROMIS---

2016-03-10 21:36

#15: - Re: ---KOMPROMIS--- 

 Jest to jakieś rozwiązanie. 

P.S.

Roger = bez odbioru. ;)

Andrzej Duda z Wawy

#27

2016-03-10 22:38

Lubię szukać skarby! Szczegulnie złoty pociąk i ufoludki z gur sowich.


Gość

#28 Re: Re: GŁUPOTA

2016-03-11 00:52

#22: szukaczpl - Re: GŁUPOTA 

 Nie jest mistrzostwem budowanie barier. Chodzi nam o to samo - zatem podstawą jest zrozumienie i przede wszystkim nie stawianie archeologów jako przeciwnika w tym wyimaginowanym froncie  - lecz sprecyzowanie celudla nas w tym acrheologów jako elementu skłaowego - dla rozwiązania zadania . Jeśli celem jest dobro naszego dziedzictwa - na pewno porozumiemy się


Gość

#29 Re: Re: GŁUPOTA

2016-03-11 13:33

#20: blady_swit - Re: GŁUPOTA 

 Dokładnie tak jest dobrze powiedziane 


Gość

#30

2016-03-11 21:49

Dobra inicjatywa robiom z nas złodzieji a jak napisałem do muzeum ze mam monety i chce im oddać za darmo to nic nie odpisali superrrrrrr
model

#31 Re: Petycja do Prezydenta z błędami?

2016-03-12 11:21

#2: tre - Petycja do Prezydenta z błędami? 

 Dokładnie! Jestem tego samego zdania!


Gość

#32

2016-03-12 13:16

Treść petycji nie powala, ale podpisałem bo idea jest jak najbardziej słuszna.

Gość

#33

2016-03-12 17:21

Jestem za prawem dla poszukiwaczy a nie żeby byli postrzegani jako przestępcy.
Re; Re; Realista

#34 Re: Re: Re: GŁUPOTA

2016-03-12 21:42

#25: - Re: Re: GŁUPOTA 

 Cicho sza,robić swoje. Nie produkować się.


Gość

#35

2016-03-12 22:20

Jest krzywdząca dla tej grupy poszukiwaczy,w innych krajach jest
to prawnie dozwolone.W Polsce przepisy prawne są przestarzałe i nie dostosowane do rzeczywistości.Przez to wiele cennych rzecz które mogły by zdobić muzea niszczeje bezpowrotnie w ziemi!

Gość

#36

2016-03-13 00:04

A dla czemu do pana Prezydenta ? I tak Jarosław będzie decydował a Wy tylko pocztę dyplomatyczną obciążacie ...Fe !

Ramones1971

#37

2016-03-13 00:11

Wszystko podpisuje,wiec jest ogromna i nie powtarzalna szansa.


Gość

#38

2016-03-13 00:23

Ponieważ uważam że jest ona potrzebna posce i polakom

Gość

#39

2016-03-13 00:27

Bardzo słuszna uwaga Kol. Ramones... Idąc tym tropem , petycje należy opieczętować jakimś Stowarzyszeniem na rzecz Kotów bezdomnych , bezzębnych czy jakoś tak ... Aprobata gwarantowana  :)

NIE PLACE

#40 Re: Re: Re: Re: ---KOMPROMIS---

2016-03-13 10:44

#18: - Re: Re: Re: ---KOMPROMIS--- 

 NO NIE BADZ SMIESZNY CZLOWIEKU.... ZA CO SKŁADKA NA RZECZ PAŃSWTWA ? TYM ZŁODZIEJOM !!! WEZMA KASE DO WLASNEJ KIESZENI JAK ZE WSZYSTKIM. MALO PLACISZ SKLADEK ZUS KRUS I INNE GOWNA ????

PIENIADZE NIE SA DOBRYM MOTYWATOREM DO DZIALANIA.

Michał

#41

2016-03-13 13:14

Ale nadal nie ma nawet 1/100 % ludzi co w realu biegają. 

Kazdy chciałby to robić legalnie a ciężko nawet złożyć podpis i być solidarnym..

Chyba ze odpowiada im chodzenie w strachu, albo robią to w niekoniecznie dozwolonych miejscach. 

 

POKAŻMY ŻE JESTEŚMY SOLIDARNI. .


Gość

#42 Re:

2016-03-13 15:50

#41: Michał -  

 Wiesz dlaczego nie ma nawet 1/100%?

Bo 99% detektorystów to wyrwifanciarze, którzy wszystko pchają na allegro. Którzy kontekst znaleziska, historię regionu i kraju mają w 4 literach....

Przykre, ale prawdziwe :-(

Oni nie chcą żadnych zmian, żadnych imiennych licencji, zgłoszeń znalezisk na wzór brytyjski, bo wtedy trzeba stosować reguły... A teraz jest tylko jedna reguła - szybka identyfikacja i cena poprzez jedno czy drugie forum na fb i fruuuu - na allegro  !

Darek

#43 Re:

2016-03-13 16:26

#41: Michał -  

Rzeczywiscie cos jest nie tak... szacuje sie ze poszukiwaczy jest pomiedzy 60.000 - 100.000. A tu, pomimo naglosnienia niemal na wszystkich forach, zaledwie 277 podpisow !!! Nie każdy handluje na allegro, ale wielu wrzuca znajdy do szuflady ktorą traktuje jak prywatną "kapliczkę" ;-) Zabytki te niestety nie ujrzą nigdy światła dziennego. A przecież chyba nie o to tu chodzi !

Więc gdzie jest te brakujące 60.000 podpisów ?!?

Michał

#44

2016-03-13 17:33

Dokładnie Panowie. Leserzy czekają na gotowe bo im nie zależy. 

Nie biorą pod uwagę, że razem można byłoby zrobić wiele dla dobra ogółu. 

Faktycznie, po takim nagłośnieniu tylko tyle podpisów, żenada. 

Pozostaje tylko życzyć tym niesolidarnym konkretnej wpadki podczas kopania wszystkiego do handlu.

Jak poczują na 4 litrach nasze prawo to może rura zmięknie. .


Gość

#45

2016-03-13 18:16

Podpisałem bo nie zgadzam się z takim postrzeganiem nas pasjonatów historii, jakie jest obecnie w Polsce.Nie zgadzam się z traktowaniem nas, jak szabrowników i pospolitych złodziei.Zabranianie uprawiania tego wspaniałego hobby jest niesluszne i ogranicza nasze mozliwosci aktywnego spedzania czasu na łonie przyrody. Jawna dyskryminacja poszukiwaczy znacznie zmniejsza mozliwosci zachowania reliktow historii naszego kraju.

Gość

#46

2016-03-13 23:07

Zgadzam się Panie Michale- żenada ... Jak mniemam , jest Pan autorem tych idiotyzmów ? Prezydenta można lubić - bądź nie ... jednak karmienie jego kancelarii bełkotem naszpikowanym błędami jest nie na miejscu. Gdyby Prezydentem był pan Kon...icz - w tureckim sweterku , to i owszem ... pewnie by poparł. Jestem poszukiwaczem z ponad 30-to letnim stażem - i forma tzw. '' petycji'' osobiście mnie obraża . Ukazuje nas jako ignorantów - którzy kultywowanie pięknych kart historii winni zacząć od Słownika języka polskiego ( na poziomie szkoły podstawowej ) ... który serdecznie Panu polecam , Panie Michale. Plucie jadem i kąsanie tych którzy nie podpisali tych bredni jest nieuprawnione - Pozdrawiam .

janina grys

#47 Re: ---KOMPROMIS---

2016-03-14 04:47

#14: Detekto - ---KOMPROMIS--- 

... facet pogięty jesteś albo piszesz kilka postów na raz,poszukiwacz,detektorysta miłośnik historii to nie qużwa 18 latek ,mamy czasem po dziesiąt lat i ty myślisz że jeszcze któryś z nas będzie posówał na kursy,wyrabianaie licencji ,wywalać kasę,chłopie a może ty pie...nij sie w łeb i nie pisz więcej takiego bełkotu urzędowego,archeolog to nie pasjonat tylko zawód więc musi wkuwać pewne rzeczy za to mu płacą,a wiedzy jakotakiej z książek się nie dowie i  nie zobaczy jeśli sam nie wyjdzie po za mury uczelni ,kótki staże jakie odbywają ci lepsi uczą ich jedynie trzymać łopatę,popatrz programy w tv,DOBRE PRAWO TO TAKIE JAKIE OBOWIĄZUJE W ANGLII I OD NIE DAWNA W DANII,kombinatorze kombinuj dalej może uda ci się założyć firmę w której będziesz kształcił przyszłych dobrych i będziesz trzepał kasiorę ale buc wymyślił

Michał83

#48 Re: Re: Petycja do Prezydenta z błędami?

2016-03-19 17:52

#31: model - Re: Petycja do Prezydenta z błędami? 

 Po zamieszczeniu petycji na forum jak i poprawieniu błędów i wielokrotnych poprawkach została ona upubliczniona. kiedy pierwsze rzuciłem hasło o ułożenie tekstu petycji nie odezwał się nikt. Dopiero po wpisaniu pierwowzoru były nanoszone poprawki. A teraz po  tym jak sprawa nabiera rozpędu bezlitośnie krytykujecie jej tekst. A gdzie byliście jak była konsultowana na forum poszukiwaczy panowie??!! Skoro Jesteście tacy cwani, to dlaczego sami nie wyszliście z tą inicjatywą?? Dlaczego nie napisaliście poprawnej formy. Następni kolesie, którzy nie chcą zmieniać bajzlu, jaki pozostawił nam poprzedni układ władzy. Pozdrawiam Wszystkich nawet tych co krytykują.

Z Panem Bogiem 

Michał83

#49 Dyskusja

2016-03-19 18:15

Witam wszystkich.   Dziękuję za tak szeroki komentarz i odzew. Może i mały, forma petycji żenująco niska i być może pełno w niej błędów wszelkiej maści. Może i nie trafi ona na biurko prezydenta, ale mam nadzieję że z tego chaosu i dyskusji powstanie coś lepszego, coś co pozwoli na uwolnienie od biurokratycznych barier możliwość wydobywania militariów i innych pamiątek z ziemi. A do tych co tak uwielbiają krytykować Wskażcie błędy i poddajcie formę która dla większości będzie do zaakceptowania. Zamiast krytykować wszystko nie podając innego rozwiązania to zostawcie komentarze dla siebie. Miałem też informacje ze podobne projekty ustaw były już składane. Więc może pora by wrócić do jednego z tych projektów?? To tylko propozycja.  

predator

#50 Re: Re: Re: Re: ---KOMPROMIS---

2016-10-26 18:15

#19: - Re: Re: Re: ---KOMPROMIS--- 

 opłata? za co?  ja kupilem wykrywacz zaplacilem podatek,  tankuje samochod  by dojechac  na pole, place podatek, i poświecam  mój   prywatny czas za który nikt mi nie płaci!