Do Ministra Bogdana Zdrojewskiego

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Do Ministra Bogdana Zdrojewskiego


Gość

#51

2011-06-20 15:11

Bogdan Andrzej Zdrojewski (ur. 18 maja 1957 w Kłodzku) – polski polityk i samorządowiec, w latach 1990–2001 prezydent Wrocławia, senator IV kadencji, itd.... Zbieg okoliczności???
Michał

#52 Cytat z forum

2011-06-20 15:19

Autor: Adrian
Data: 2011-04-16 13:28:18
Szanowny Panie ministrze z tego co się dowidziałem urodził się Pan na Dolnym Śląsku i był Pan prezydentem Wrocławia.Czy może to jakoś wpłynąć na decyzje o wyborze miasta które zostanie ESK 2016 ,czy Wrocław będzie jakoś faworyzowany? Mam nadzieje że tak się nie stanie i każde miasto będzie miało takie same SZANSE i nie będzie to zależało o miejsca urodzenia !!!Z poważaniem Adrian.

Autor: Bogdan Zdrojewski
Data: 2011-04-18 10:13:47
Każde miasto musimy być traktowane identycznie.

Źródło: http://www.zdrojewski-bogdan.pl//forum.php?nr_tematu=2504

Gość

#53

2011-06-20 15:37

jakiś jaja!
Michał

#54 Komunikat Zdrojewskiego

2011-06-20 15:47

Ciekawe co powie.

"Minister Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że o godz. 15 wyda specjalny komunikat w tej sprawie."

za http://www.gazetawroclawska.pl/stronaglowna/417578,wroclaw-wygra-esk-bo-miasto-faworyzuje-zdrojewski,id,t.html#pzw_102156

Gość

#55

2011-06-20 16:12

jak to co powie? Pewnie zacznie ściemniać, że pieniądze dla Wrocławia i tak miał zamiar przeznaczyć, bez względu na konkurs ESK...
Aga

#56

2011-06-20 17:04

To jest skandal! Jeśli Wrocław zostanie ESK 2016 to wszystko jasne...Jestem wściekła!Żenada!
A.Akbar

#57 Bo jest problem znikających pieniędzy we Wrocławiu….- wszędzie ich brakuje.Ciekawe czemu???

2011-06-20 17:46


Nie tak dawno, bo jakiś miesiąc, może ze dwa na łamach TVP – telewizornia oznajmiła, że
wiadome ministerstwo ma zawiązaną rezerwę na one „Cztery Kopuły” w wysokości 80mln – ciekawe skąd się i w jakim celu wzięła kwota 100mln. PLN???
Może powodem jest to że w obecnej chwili miasto nie ma na zakończenie inwestycji jaką jest remont Hali Stulecia – firma prowadząca tam prace co chwilę musi się zcierać z przedstawicielami przedsiębiorstwa „Hala …. „ – rzeczone przedsiębiorstwo przy udziale ludków od Sternika Dutkiewicza co chwila zawęża zakres prac..:DD do tego stopnia że obcięto nawet prace konserwatorskie- łatanie dziur, pęknięć,dobarwianie całości…!!! - które było beneficjentem środków w wysokości niecałych 72mln. PLN przy udziale UNESCO 32mln.
Ciekawostką jest to że z remontu zrobiła się przebudowa w/w obiektu (ruchoma płyta …etc) – pominę i uczczę chwilą milczenia fakt jak zniszczono pergolę za duże pieniądze– wypiaskowano!!! betonowe kolumny ich kapitele i bazy pozbawiając całość charakterystycznej formy i rysu architektonicznego – i już nawet nie chcę się rozpisywać na temat tej „szklarni na pomidory” znanej jako Centrum Turystyki Biznesowej, na którą przebudowano istniejący przy pergoli budynek!!!
Wedle mnie jest tak:
Towarzystwo wzajemnej adoracji, które stworzyło Dutkiewicza (czyli PO) …nie radzi sobie ze swoim dzieciątkiem – jako że liczba tak zwanych „HAKÓW” prawdopodobnie równoważy się po obu stronach tego cyrku to ministerstwo kultury tuszuje ten burdel na wrotkach i stąd środki dla Wrocławia , tym bardziej że w Hali Stulecia już zapowiedziano wielką imprezę z udziałem ministrów UE – byłby mały skandalik …a może jeszcze będzie
Problem znikających środków i sobiepaństwa J.E.Dutkiewicza dotyczy kilku jeszcze inwestycji…NFE …Dworca Głównego …
I jeszcze walka o ESK. - …jeżeli Wrocław wygra (oby nie, bo są inni poważniejsi i ciekawsi kandydaci…) to zadłużone i będące praktycznie bankrutem miasto będzie miało otwartą jak sądzę furtę do dotacji na kulturę co zaowocuje pozostaniem przy korycie tych samych „twarzyczek” i możliwością ich lansowania się, że nie wspomnę o najważniejszym – dostępie do nowej kasy którą można będzie przewalić przez słynne spółeczki miejskie .AMEN
Paweł

#58 Re: Bo jest problem znikających pieniędzy we Wrocławiu….- wszędzie ich brakuje.Ciekawe czemu???

2011-06-20 18:59

#57: A.Akbar - Bo jest problem znikających pieniędzy we Wrocławiu….- wszędzie ich brakuje.Ciekawe czemu???

"Problem znikających środków i sobiepaństwa J.E.Dutkiewicza dotyczy kilku jeszcze inwestycji…NFE …Dworca Głównego"

To problem tej klasy co sztuczna mgła i hel na smoleńskim lotnisku. Co wspólnego ma Dutkiewicz i miasto z inwestycją prowadzoną przez PKP i za środki PKP? Reszty "rewelacji" nie komentuję, bo nie znam tematu, ale jeśli są podobnej "jakości" to szkoda czytać w celach innych niż rozrywkowe.

 

 

gab

#59 Re: Re: Bo jest problem znikających pieniędzy we Wrocławiu….- wszędzie ich brakuje.Ciekawe czemu???

2011-06-20 19:11

#58: Paweł - Re: Bo jest problem znikających pieniędzy we Wrocławiu….- wszędzie ich brakuje.Ciekawe czemu???

Narodowe Forum Muzyki to inwestycja której pomsłodawcą był jeszcze prezydent Zdrojewski i realizowana od początku przez ministerstwo kultury jeszcze za rządów PiSu


Gość

#61

2011-06-20 20:57

SUPER

Gość

#62 Lublin!!!

2011-06-20 21:21

Wschód zawsze na końcu? Chyba nie tym razem!!!

Gość

#63

2011-06-20 21:33

Najbardziej mnie boli, że pan Minister zlikwidował priorytet "Zabytkowe cmentarze" skierowany do społecznych organizacji ratujących własnymi obywatelskimi siłami polską historię i kulturę i to te będące w formie nagrobnych pomników, a nie ulotnych festiwali. (chodzi o nędzne 3 mln. zł rocznie dla całej Polski)
Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa

Gość

#64

2011-06-20 21:49

Lubelski Teatr w Budowie czeka na podobne wsparcie!

Gość

#65

2011-06-20 23:31

Wczoraj minister kultury Bogdan Zdrojewski wypowiedział się także w sprawie listu lubelskich środowisk kulturalnych zaskoczonych tym, że tuż przed wynikiem konkursu ogłoszono decyzję o przyznaniu 100 milionów złotych dotacji dla Wrocławia, czyli jednego z kandydatów. Zdrojewski powiedział PAP, że list odbiera jako "smutne nieporozumienie". Tłumaczył, że pieniądze są z Krajowej Rezerwy Wykonania - 67 mln euro - i mają być przeznaczone na wsparcie finansowe kilkunastu inwestycji nie tylko we Wrocławiu.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-06-20 23:32



Gość

#68

2011-06-21 02:48

Brak mi słów, dzieje się to co zwykle spychanie na margines miast mniej zamożnych...

Gość

#69 Re:

2011-06-21 10:37

#64: -  

 

#64

2011-06-20 21:49

 

"Lubelski Teatr w Budowie czeka na podobne wsparcie!" To trzeba było zgłosić wniosek a nie jęczeć. Daliście się nieźle podpuścić a smród pozostał. Pamiętajcie żeby otrzymać dotację z ue najpierw trzeba się o nią starać.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-06-21 10:38



Gość

#71 Elżbieta

2011-06-21 10:43

Pieniędzy nie ma a jednak są? Ktoś w tym ma interes,że tak się dzieje:/


Gość

#72

2011-06-21 14:19

zawsze należy piętnować nieuczciwą grę.
miałem duży szacunek dla min. Zdrojewskiego...podkreślam "miałem"!

Gość

#73

2011-06-21 17:17

gratulujemy "uczciwej" walki.

Gość

#74

2011-06-21 17:51

Publiczne pieniądze winny byc rozdzielane według jakiegoś klucza, najlepiej żeby był on jasny...trzeba także zadbać o nasza Polske...ponoć Lubelszczyzna to Polska C... z wyrazami szacunku Halina Urban
Paweł

#75

2011-06-21 21:58

Chciałbym wierzyć, że Wrocław wygrał, bo najlepiej spełnia kryteria ESK. Niestety jest sporo kntrowersji, które ciężko wytłumaczyć przypadkiem :(