500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci

500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci / Ogłoszenia / Kontakt z autorem petycji / Komentarze


Gość

#1

2016-03-20 02:08

500 zł dla każdego dziecka bez żadnych progów dochodowych!!!


Gość

#2

2016-04-15 11:05

Pani Joanno! jest Pani ładną kobietą, w wieku reprodukcyjnym, chce Pani zgarnąć kasę, proszę rodzić dzieci. Na pierwsze dziecko powinna byc kasa tylko wtedy jeżeli by nie było możliwe urodzenie następnego. Pierwsze dziecko może być tzw. wpadką, albo któregoś gościa weselnego. A tak na poważnie trzeba zachęcać aby rodzina składała się z rodziców i co najmniej dwójki dzieci. Na model rodziny 2+1 lub 2+pies, pieniędzi nie powinno być. Proszę wspomóc demodraficznie nasz kraj i zająć się rodzeniem a nie polityką.

Gość

#3 Re:

2016-04-23 10:50

#2: -  

 co to za stwierdzenie że,,na model rodziny 2+1 lub 2+pies nie powinno być pieniędzy"? Porównujesz jedynaków do psów? Ciebie nie porownam do psa bo obrazilabym te zwierzęta. Jesteś co najwyżej marnym bobkiem psa.


Gość

#4

2016-05-12 12:40

Witam wklejam odpowiedź od Rzecznika Prawa Obywatelskich: w oryginale umieściłam na stronie- 500+ na każde dziecko na facebook. Tu nie mogę dołączyć pliku

Pani Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Uprzejmie informuję Panią Minister, że do Rzecznika Praw Obywatelskich została skierowana petycja podpisana przez 7539 osób zawierająca postulaty weryfikacji zasad nabywania prawa do świadczenia wychowawczego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r. poz. 195) poprzez wprowadzenie możliwości uzyskania świadczenia na każde dziecko bez względu na dochód rodziny oraz kontynuowanie jego wypłaty po ukończeniu 18 lat, gdy dziecko się uczy.
Ustawa z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich (Dz. U z 2014 r. poz. 1648 ze zm.) nie przyznała Rzecznikowi prawa inicjatywy ustawodawczej. W sytuacji więc, gdy celem petycji jest dokonanie zmian w przepisach ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, należy uznać, że właściwym do rozpoznania przedmiotowej petycji jest Pani Minister, jako podmiot odpowiedzialny za kształtowanie polityki państwa w obszarze zabezpieczenia społecznego.
W tej sytuacji, działając na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2014 r. poz. 1195), uprzejmie przekazuję załączoną petycję zgodnie z właściwością i zwracam się w uprzejmą prośbą o poinformowanie mnie o odpowiedzi udzielonej Skarżącej.

Do wiadomości: moje dane
Z upoważnienia
podpis
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich Tel. centr. (+48 22) 55 17 700
al. Solidarności 77 Infolinia obywatelska 800 676 676
00-090 Warszawa biurorzecznikabrpo.goy.pI
www.rpo.goy.pl


Anonymous

#5

2016-05-12 12:46

Odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich na petycję wysłaną listownie z podpisami.


Pani Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Uprzejmie informuję Panią Minister, że do Rzecznika Praw Obywatelskich została skierowana petycja podpisana przez 7539 osób zawierająca postulaty weryfikacji zasad nabywania prawa do świadczenia wychowawczego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r. poz. 195) poprzez wprowadzenie możliwości uzyskania świadczenia na każde dziecko bez względu na dochód rodziny oraz kontynuowanie jego wypłaty po ukończeniu 18 lat, gdy dziecko się uczy.
Ustawa z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich (Dz. U z 2014 r. poz. 1648 ze zm.) nie przyznała Rzecznikowi prawa inicjatywy ustawodawczej. W sytuacji więc, gdy celem petycji jest dokonanie zmian w przepisach ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, należy uznać, że właściwym do rozpoznania przedmiotowej petycji jest Pani Minister, jako podmiot odpowiedzialny za kształtowanie polityki państwa w obszarze zabezpieczenia społecznego.
W tej sytuacji, działając na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2014 r. poz. 1195), uprzejmie przekazuję załączoną petycję zgodnie z właściwością i zwracam się w uprzejmą prośbą o poinformowanie mnie o odpowiedzi udzielonej Skarżącej.

Do wiadomości: moje dane
Z upoważnienia

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich Tel. centr. (+48 22) 55 17 700
al. Solidarności 77 Infolinia obywatelska 800 676 676
00-090 Warszawa biurorzecznikabrpo.goy.pI
www.rpo.goy.pl