Apel do Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy o sprzeciw wobec planu zaostrzenia prawa antyaborcyjnego


Gość

#76

2016-04-04 17:56

Mam dość fanatyków religijnych.
ajotbe

#77

2016-04-04 17:58

kobiety mają prawo wyboru do decydowania o sobie, swoich dzieciach i ciąży


Gość

#78

2016-04-04 18:01

każda kobieta powinna mieć wybów, to ona później z tym zostaje... w taki sposób tylko zaczną się nie legalne aborcje które zagrażają życiu

Gość

#79

2016-04-04 18:18

Nie zgadzam się na prześladowanie przez prokuraturę kobiet, które przeżyły traumę poronienia. Nie wyrażam zgodę na kontrolę mojej macicy przez organy państwowe. Posiadanie potomstwa powinno być wyborem, a nie przymusem, gdy życie matki jest zagrożone. Planowanie rodziny i antykoncepcja to moja decyzja, w którą nie może ingerować Pani Premier ani inne osoby trzecie. Nie zgadzam się na to, aby kobiety bały się zgłosić gwałt, za którego następstwa one, nie gwałciciel, trafią do więzienia. Sprzeciwiam się pozbawieniu wyboru, przez które kobiety dokonują przerażających ataków na własne ciało i zdrowie, celem usunięcia ciąży.

Gość

#80

2016-04-04 18:18

Kobieta ma prawo do swojego zdrowia i życia i decydowania o nim w pełni. Zabranianie z powodów religijnych mija się z poczuciem demokracji , która powinna być ponad podziałami wiary. Czy rząd przewiduje same w sobie skutki? Porzucanie dzieci, opiekę nad tymi, których zdrowie będzie wymagało specjalistycznej opieki i przepełnionych juz domów dziecka?
Już w tej chwili jest wiele nie chcianych dzieci, procedury adopcyjne są bardzo długie a dzieci oczekujący wciąż zbyt wiele. Pomoc medyczna w trudniejszych przypadkach jest również znikoma. Wiecznie widzę rodziców błagających o pomoc i wsparcie zarówno medyczne jak i finansowe. Nie umiem sobie wyobrazic równiez cierpienia kobiet, które będą zmuszone urodzić dzieci z gwałtów ! Wszystko ponownie jak w przeszłości zejdzie do podziemia tylko czy to jest rozwiązanie na taką sytuację? Jestem oburzona i im więcej tych wszystkich rewelacji PiS wprowadza tym bardziej szczęśliwa, że już w tym kraju nie mieszkam. Jednak wewnętrzny patriotyzm krzyczy by wesprzeć te kobiety, które muszą żyć w tym zakłamanym i obłudnym Państwie.
9ppe

#81

2016-04-04 18:23

Swiat nue jest czarno-biały, dlatego nie wolno radykalizować tej ustawy !!!


Gość

#82

2016-04-04 18:25

To nie średniowiecze. Każda kobieta ma prawo decydować o sobie. To jest tylko i wyłącznie jej sumienie

Gość

#83

2016-04-04 18:27

Jestem przeciwna aborcji .Co więcej , będąc w ciąży bliżniaczej w późnym (jak na Polskę ) wieku nie zdecydowałam się na badania prenatalne , aby nie zaszkodzić dzieciom. Nigdy jednak nie zdecydowałabym się na urodzenie dziecka poczętego z gwałtu .Raczej popełniłabym samobójstwo.Nie przeżyłabym 9 m-cy ciąży z dzieckiem gdybym wiedziała ,że umrze po urodzeniu.! Moje dzieci urodziłam dzięki kuracjom hormonalnym ,Natura nie chciała ,aby te dzieci się urodziły . To dzięki medycynie są na świecie .Wiem , co to ból poronienia i nie wyobrażam sobie ,że miałabym przechodzić jeszcze serię przesłuchań sprawdzających , czy to nie ja jestem winna poronieniu . Jestem chrześcijanką , formalnie katoliczką .Po liście Episkopatu nie mam już ochoty uczestniczyć we mszy św.prowadzonej przez polskiego księdza .Myślę ,ze coraz mniej Polaków chce celebrować swoje praktyki religijne za ich pośrednictwem . Nieludzkie , niechrześcijańskie i jakże zakłamane to towarzystwo w sutannach.Zawsze uważałam ,że rozdział państwa od kościoła jest konieczny .W każdym kraju.Widzimy do czego taka symbioza prowadzi .Większość tragedii na świecie to wina wprowadzania prawa religijnego jako państwowego.


Gość

#84

2016-04-04 18:36

Nie żyjemy w średniowieczu, kościół to kościół, w medycynę niech się nie wtrąca. Niech się zajmie tym co trzeba a nie życiem prywatnym ludzi.

Gość

#85

2016-04-04 18:53

Mam corke.
Mam tez znajomosc statystyk na temat tego jak wiele kobiet pada ofiara przemocy seksualnej.
Mam podejrzenie ze o wielu takich przypadkach nie wie nikt... i jak malo osob i instytucji chce i moze pomoc. Pomoc naprawde i pomoc dluzej niz termin ewentualnej aborcji.
Chcialabym zeby zadna kobieta ani tym bardziej dziewczyna nie musiala nigdy podejmowac takiej decyzji. Chcialabym tez zeby miala mozliwosc wyboru jesli niestety stanie sie najgorsze.

Gość

#86

2016-04-04 18:53

Uważa, iz jest to moralny obowiązek tejze pani. Niech na chwilkę zajmnie się czymś innym niz kupowanie sukienek
asada

#87

2016-04-04 18:53

Podpisane !!!! Przez to ciąża będzie zamiast pociechą to strachem 


Gość

#88

2016-04-04 18:56

Uwazam, ze zaostrzenie ustawy regulującej aborcje w Polsce, ktora i tak jest jedna z najostrzejszych na świecie bedzie wielkim błędem, ktory odbije sie najbardziej na zdrowiu kobiet.

Gość

#89

2016-04-04 18:56

Ponieważ takie decyzje, to kwestia sumienia kobiety i to ona powinna decydować o tym, co zrobić. A nie być narzędziem w rękach systemu. Pozostawcie nam nasz wybór!

Gość

#90

2016-04-04 18:58

Nie wszystkie kobiety w Polsce są katoliczkami i nie każda katoliczka w obliczu tragedii jaką jest poczęcie w wyniku gwałtu, zagrożenie życia czy choroba w wyniku której dziecko umrze prawie zaraz po urodzeniu, będzie stawiała przekonania religijne nad swoje zdrowie psychiczne i życie. Poza tym Bóg dał nam wolną wolę abyśmy dokonywali sami wyborów zgodnie z naszym sumieniem.

Gość

#91

2016-04-04 19:12

Nie podoba mi się decydowanie za kobiety w sprawach naszego sumienia i ograniczanie tym samym naszych swobód obywatelskich

Gość

#92

2016-04-04 19:17

Jesteśmy państwem świeckim . Decyzje i poglądy Episkopatu nie mogą być wykładnią prawa polskiego. Proponowane zmiany przyniosą więcej krzywdy niż dobra. Wybór w wielu wypadkach będzie wyborem między życiem kobiety a życiem płodu .Kobiety postawione w sytuacji nieludzkiej,bez prawa stanowienia o sobie.

Gość

#93

2016-04-04 19:22

Bo nie zgadzam się z mentalnością PISU.

Gość

#94

2016-04-04 19:27

Nie mogę się zgodzić na ograniczanie praw kobiet do decydowania o swoim życiu.

Gość

#95

2016-04-04 19:34

Ta sprawa jest bardzo poważna kler chce rządzić w Polsce nie możemy na to kłamstwo klechów się zgodzić wara od kobiet

Gość

#96

2016-04-04 19:37

Ponieważ kobiety mają prawo o sobie decydować.

Gość

#97

2016-04-04 19:46

Bo krzywdzi kobiety, odbiera im prawo do decydowania o sobie

Gość

#98

2016-04-04 19:50

Ponieważ kobieta sama ma prawo zadecydować, w przypadku swojego ciała, zdrowia, życia, czy chce słuchać swojego sumienia i lekarza, czy klechy o wątpliwej moralności i ilorazie inteligencji. Jej wybór i tylko jej. Sprawa oczywista a dyskusja w temacie żenująca w XXI w w kraju europejskim. 


Gość

#99

2016-04-04 19:51

Bo uważam za niedorzeczne że byle klecha chce bawić się w moje sumienie. Litości. 


Gość

#100

2016-04-04 19:58

Jaka kobieta mogłaby nie podpisać tej petycji?