500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci

500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci / Ogłoszenia / List od Rzecznika Praw Obywatelskich / Komentarze


Gość

#1

2016-05-12 18:45

Wiele samotnych rodziców niepełnosprawnych dzieci mimo trudnej sytuacji nie otrzyma pomocy z powodu zbyt wysokich dochodów. Niestety z powodu wysokich cen za specjalistyczne terapie dla naszych dzieci musimy pracować nieraz ponad siły aby zarobić na nie. Wracam zmęczona po całym dniu potem pędzę na terapie. Praca ponad siły a dodatkowo czujemy się poszkodowani przez ten system, który nie widzi naszych problemów. Pozbawia się nas wszelkich przywilejów a nasze dzieci potrzebują wsparcia aby w przyszłości nie miały do nas żalu, że im nie pomogliśmy we właściwym starcie. Uważam, że nie powinno dzielić się nas na lepszych i gorszych. Każde dziecko zasługuje na szansę niezależnie od tego czy jest jedynakiem czy z rodziny wielodzietnej. Samotni rodzice niepełnosprawnych dzieci nie są w stanie powiększać rodziny bo cały czas poświęcają niepełnosprawnemu dziecku i jego potrzebom.

Gość

#2 Re:

2016-05-12 21:30

#1: -  

 Nie chodzi już o to czy samotnie wychowująca czy nie , nawet w dwójkę jak się pracuję oplaci rachunki , żłobek , wynajem lub kredyt to zostaje nic. Każde dziecko to każde , nie liczy się ilość a jakość .


Gość

#3

2016-05-12 21:31

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie robił dzieci , jeżeli żyję się z MOPSu i nie ma kasy

?

#4 Dlaczego?

2016-05-13 14:20

Rodzina przekraczając o 1zł. dochód na członka rodziny po roku czasu jest stratna/uboższa o około 6000zł. od rodziny poniżej minimum dochodu?


Gość

#5

2016-05-17 20:58

Otrzymałam maila z kancelari i mam pytanie dlaczego tak mało chętnych sie zgłosiło tylko 50 osób i jak mamy walczyć ?


Gość

#6

2017-04-07 17:45

Witam
Wychowuje synka woże go na 9do przedszkola o 12 go odbieram
Niechce być tam dłużej
Zajmuje się domem sprzątam męzowi gotuje obiad
Niemoge iśc do pracy
Ktoś mu sie zając dzieckiem czyli -Ja
Chciałabym żeby 500 + otrzymywały matki wychowujące także
1 dziecko !
Aga

#7

2017-04-07 17:48

Strajk dla matek wychowujących jedno dziecko !

o wprowadzenie 500 + 

A co najgorsze mają dom do sprzątania i dziecko na głowie 

I nie mogą iśc do pracy !

xxxxxxxxxxxxxxx

#8

2017-08-14 06:48

Jeśli masz 2 dzieci to nawet jak masz 10 tys na osobę dostajesz pomoc państwa. Mając 1 dziecko i 801 zł. na osobę to nie otrzymasz pomocy państwa.


Gość

#9

2018-02-22 16:05

a ja chciałbym otrzymać moje 500+. dla mnie świąt zabrakło? od urodzenia do 18 roku życia. moze pozew zbiorowy? myślę, że wielu Polaków, którzy jeszcze żyją też by chcieli dostać swoje pieniądze.