Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#1

2016-07-14 08:54

Jestem za udoskonalaniem polskiej oświaty, a przeciwko jej demolowaniu i realizowaniu zapędów polityków zapisania się na kartach historii - nieważne co napiszą byle o mnie napisali. Kolejne doświadczenia na żywym organizmie kosztem pokolenia, które ma być naszą przyszłością - ZDECYDOWANE NIE!!!

Gość

#2

2016-07-14 09:40

Podpisuję z pozycji eksperta, również osobiście - jako nauczycielka - zaangażowanego w kwestie oświatowe. Podpisuję z dużą przykrością, gdyż od lat mam nadzieję, iż przedstawiciele społeczeństwa - posłowie i rząd - powinni ponad podziałami politycznymi dbać o jakość edukacji naszych dzieci, a tak się nie dzieje.

Gość

#3

2016-07-14 09:49

Popieram, ponieważ aby coś poprawić, nie trzeba wszystkiego burzyć. Być może pod pretekstem "poprawy" wciśnie się do szkoły politykę. Szkoła powinna być neutralna i wolna światopoglądowo. Zapowiedź p. minister powrotu historii do szkoły, to już się boję. To co to było i jest przez 2 godziny tygodniowo pod nazwą "historia"?
N-L

#4

2016-07-14 09:54

Zdecydowane NIE dla propozycji MEN!


Jestem nauczycielem z 30 -letnim stażem pracy.Dlaczego nie słucha się praktyków, nie prowadzi faktycznych konsultacji? Dlaczego załatwia się tak ważne decyzje w ciągu "5 minut"?.....

OBYWATEL

#5 Akcja dla Akcji

2016-07-14 10:30

Szkoda, że wszystkie akcje mające na celu obronę polskiej edukacji rozpływają się w czasie...

Z tego co już obecna władza pokazała i tak zrobi to co założyła czyli likwidacja a raczej wygaszanie gimnazjów i tak nastąpi gdyż "Naród" czyt. PiS tak chciał 

 


Gość

#6

2016-07-14 10:50

Mam 26-letni staż pracy w oświacie . Propozycje MEN jest to zagłada polskiej oświaty : uczniów , rodziców , samorządów i nauczycieli .

Gość

#7

2016-07-14 11:13

NIE NIE NIE NIE DLA ZMIAN W OŚWIACIE.
WSPIERAJMY JA PEDAGOGIEM, PSYCHOLOGIEM, LOGOPEDĄ

Gość

#8

2016-07-14 11:25

Pani Minister mówi, że nauczyciele szkół średnich cieszą się z reformy, bo przybędzie im godzin. Otóż pani Minister, potrafimy patrzeć trochę dalej, niż na czubek własnego nosa. Stanowcze NIE! dla skłócania  i dzielenia środowiska nauczycieli. Stanowcze NIE! dla reformy, która burzy system, wprowadza niepokój! NIE! dla polityki oświatowej rządu! Dajcie nam normalnie pracować!


Gość

#9

2016-07-14 11:26

Zmiany które proponuje Pani Minister są zbyt kosztowne dla budżetu państwa i cofają nas do czasów PRL z którymi tak zaciekle walczyli obecnie panujący.

Gość

#10

2016-07-14 11:47

Ponieważ uważam za niezasadne wprowadzanie zmian zaproponowanych przez p. minister zwłaszcza w tak galopującym tempie bez przygotowania

Gość

#11

2016-07-14 11:54

Leży mi na sercu dobro polskiej szkoły i przyszłość moich dzieci

Gość

#12

2016-07-14 11:55

Jestem przeciwna tym zmianom przede wszystkim jako rodzic, po drugie jako nauczyciel! Uważam, ze jest to krok zmierzający do ruinowania systemu oświaty, jestem oburzona faktem, iż Pani Ministra głosi, ze ta reforma jest skonsultowana szeroko z nauczycielami i rodzicami. Z całym szacunkiem, nikt mnie, nas rodziców w moim miescie nie pytał o zdanie, nikt mnie, nauczyciela oraz mojej szkoły nie pytał o zdanie w tej kwestii. Wreszcie, nie fundujmy dzieciom takiego bałaganu, dlaczego one maja płacić taka wysoka cenę za nieumiejętność współrządzenia naszego rzadu. Brońmy polskiej szkoły!


Gość

#13

2016-07-14 12:07

Bo chwilowo nie ma innego sposobu na przeciwstawienie się idiotyzmom pisowskim..

Gość

#14

2016-07-14 12:24

Nie mogę patrzeć ja niszczy się dotychczasowy dorobek przez obecny rząd.

Gość

#15

2016-07-14 12:38

Ktos chce zniszczyć edukacje! Nie zgadzam sie!

Gość

#16

2016-07-14 12:42

Reforma, ktora chca wprowadzic to jedno wiekkie zamieszanie. Patrze na to jako rodzi 6 klasisty i nauczyciel gimnazjum. Nie wyobrazam sobie dwoch rocznikow - 2003 i 2004 w jednym liceum. Bzdura totalna.

Gość

#17

2016-07-14 12:43

Nie wyobrażam sobie funkcjonowania polskiej oświay w zaproponowanym przez men kształcie.
Bea

#18

2016-07-14 12:45

Ja byłam w ośmioletniej podstawówce i przeżyłam i oburza mnie argument ,że nie jest to "wspólczesne"- co to za mamuta dwudziestowiecznego mnie mają? To po prostu głupi argument. A poza tym dzieciaki z gimnazjum napisały list otwarty do minister ,ze chcą ośmioklasowej podstawówki bo wolą dłużej byc ze swoimi kolegami i koeleżnkami ,a nie tylko jak się zaprzyjaźnią i zintegrują to trzeba do nowej szkoły przechodzić. Z drugiej strony lepiej dla nauczycieli wczesnoszkolnych. Minister wydłuża nauczanie początkowe z 3 do 4 lat, będzie więcej miejsc pracy. Więc sorry, ja nie podpiszę olewajac sprawy polityki a biorąc pod uwagę sprawy przyjaźniejsze nauczycielowi i dzieciakom.


Gość

#19

2016-07-14 12:51

Ponieważ ta reforma niczego nie zreformuje. Nie zmian nazw szkół potrzebuje polska szkoła. nastolatki przeniesione do podstawówek nie przestaną dojrzewać i być krnąbrne. Zmiany tego rodzaju jedynie wprowadzą zamieszanie i "pożrą " pieniądze.

Gość

#20

2016-07-14 12:54

Jestem nauczycielem i kolejny raz uczestniczyć będę w reformie, która w rzeczywistości nie wnosi nic nowego (poza: tonami makulatury, milionami dla prowadzących kursy, zmianą nazewnictwa pedagogicznego, itp.;). Nich rządzący zajmą się likwidacją bezrobocia i poprawą sytuacji ludzi pracujących a dadzą spokojnie pracować szkole. Niech nie wkładają swoich łap tam gdzie ich nie proszą.

Gość

#21

2016-07-14 12:56

jestem nauczycielem, niż demograficzny i bezrobocie wygnało mnie z kraju, ale na obczyźnie też nauczam, w PL została moja wnusia, która kiedyś przecież pójdzie do szkoły... ciągłe zmiany polskiemu szkolnictwu na zdrowie nie wyjdą, GDZIE jest w tym wszystkim dobro dzieci, uczniów ?????


Gość

#22

2016-07-14 13:01

Nie popieram nieprzemyślanych , nieprzygotowanych reform , które nie uwzględniają wyzwań współczesnego świata , a całemu środowisku oświatowemu fundują chaos.

Gość

#23

2016-07-14 13:02

Wszystko przewracają do góry nogami- po co, dla widzimisię pani Minister. Niech dadzą wsparcie tak jak 500plus. Utworzą tylko 4 letnie licea - niech wezmą 20 mld zł pożyczki na te decyzję tak jak na dzieci. I będzie grało. Bo jestem rodzicem, nauczycielem i obawiam się o stan intelektualny dzieci i młodzieży i o pracę


Gość

#24

2016-07-14 13:08

Bo nie podoba mi się likwidowanie gimnazjów i "dobra zmiana"

Gość

#25

2016-07-14 13:12

Pracuję w gimnazjum,uczę jęz. polskiego.Nie uważam,że w mojej szkole jest patologia.Tu pracują dobrzy nauczyciele,uczniowie osiągają dobre wyniki.Więc dlaczego...