Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#326

2016-07-19 11:57

-ponieważ los polskiej szkoły jest dla mnie bardzo ważny. Uważam, że czteroletnie liceum jest potrzebne. Ale pozostałe zmiany są destrukcyjne dla polskiej edukacji.
-ponieważ nie zgadzam się z opinią, że w gimnazjach jest źle. Należy pomyśleć nad zmianą pewnych elementów podstaw programowych, udoskonalić te, które się sprawdzają.. Czteroletni cykl nauczania początkowego to równia pochyła. Dzieci są mądre i nie trzeba propedeutyki, wprowadzania do przedmiotów.Dawniej dziecko nie miało tak wielkiej wiedzy ogólnej, nie miało tylu bodźców zewnętrznych i doskonale radziło sobie w rzeczywistości czwartoklasisty. Ponadto uważam, że wprowadzanie reformy bez programów,podręczników, zbadania sytuacji szkolnych jest absurdalne.

Gość

#327

2016-07-19 11:59

Dobre zmiany to ewolucja. Rewolucja za symbol ma gilotynę.

Gość

#328

2016-07-19 12:05

Podpisałem bo to co wyrabia w cudzysłowie p. Minister to sa idiotyzmy chorej i to poważnie kobiety jak i całego pożal się boże rzadu

Gość

#329

2016-07-19 12:10

Zmiany zaproponowane przez rząd przyniosą same szkody dla dzieci, pochłoną mnóstwo pieniędzy, które można rozsądnie wydać

Gość

#330 Re:

2016-07-19 12:44

#18: Bea -  

 Popieram


Gość

#331

2016-07-19 13:14

bo nie lubię jak idiotki próbują rządzić a się nie znają

Gość

#332 Re:

2016-07-19 13:38

#327: -  

 Dobre! Zgadzam się z tym.


Gość

#333

2016-07-19 14:06

Podpisałam petycję, ponieważ nie jestem zwolennikiem rewolucji w oświacie. Obawiam się również,że nowa podstawa programowa będzie odzwierciedleniem poglądów obecnej, jedynie słusznej opcji.

Gość

#334

2016-07-19 14:36

Mam dosyć chaosu i niepewności, nieprzemyślanych reform wprowadzanych przez kolejne rządy. Nie zgadzam się na ogłupianie polskiego narodu. Nie zgadzam się na brak szacunku dla wykształconych i doświadczonych nauczycieli, którzy w gimnazjach wykonali pracę na miarę Siłaczki Żeromskiego. Naprawiajcie szkoły, które tego potrzebują, nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. Uczę we wspaniałym gimnazjum i szlag mnie trafia, że ktoś może to zniszczyć jednym podpisem.

Gość

#335

2016-07-19 14:44

Uważam, że likwidacja gimnazjów i zaburzanie systemu polskiej edukacji doprowadzi do nieodwracalnych konsekwencji. My jako Polacy nie możemy pozwolić na to, by w tak brutalny i lekkomyślny sposób niszczyć cały system szkolnictwa, który był budowany i kształtowany przez kilkanaście lat. Zmiana całej struktury edukacji nie sprawi, że dzieci i młodzież będą bez skazy. Właśnie ze względu na dzieci i młodzież nie powinno się w tak szybkim tempie przewracać wszystkiego do góry nogami. TAK dla wspierania i udoskonalenia edukacji, NIE dla niszczenia i lekkomyślnego zachowania się władzy wobec polskiego szkolnictwa.

Gość

#336

2016-07-19 14:54

Możemy dyskutować z tym, czy było potrzebne wprowadzanie gimnazjów przed kilkunastu laty; teraz gimnazja, które wypracowały sobie pewien 'modus vivendi' i dużo się w nich dzieje (przynajmniej ja znam takie, w których się dużo dzieje poza uczeniem) wymagają systemowego wsparcia wychowawczego, bo nie mają instrumentów, żeby radzić sobie z tzw.'trudną młodzieżą', która czasem śmieje się wychowawcom w nos, a nie rozwalenia całego systemu, co będzie kosztowało miliony złotych z naszych kieszeni. Powrót do 8- klasowej podstawówki spowoduje również dalsze obniżenie poziomu wymagań, a wymagamy od naszych dzieci i młodzieży intelektualnie coraz mniej, jakby na tym komuś zależało... Ogłupiałe społeczeństwo, pozbawione umiejętności krytycznego myślenia łatwiej, coraz łatwiej jest prowadzić w 'jedynie słuszną stronę' ...


Gość

#337

2016-07-19 16:31

Zaproponowana reforma jest zła ,wprowadza chaos i bałagan.
Polska edukacja nie ma szczęścia do swoich ministrów.

Gość

#338

2016-07-19 16:41

Pracuję jako nauczyciel w gimnazjum. Uważam,że ta reforma nas uwsteczni i do tego będzie dużo kosztować. Panie Kaczyński, nie wstępuje się dwa razy do tej samej rzeki!

Gość

#339

2016-07-19 16:42

O reformie oświaty powinni decydować praktycy a nie politycy.

Gość

#340

2016-07-19 17:04

Jestem przerażona pomysłami PIS-u w reformowaniu oświaty.

Gość

#341

2016-07-19 17:45

Szkolnictwo nie jest doskonale nalezy je poprawiac a nie wywracac do gory nogami, dobra zmiana potrafi budowac tylko slupki popularnosci ale normalnosci na pewno nie
gość

#342

2016-07-19 17:54

Nie, nie , nie dla takich zmian !!! Nie chcemy rewolucji oświaty, ale jej ewolucji. Propozycja rządu niszczy wszystko to, co do tej pory szkoła wypracowała. 

gość

#343

2016-07-19 18:37

Brałem udział w kilku reformach,żadna z nich nie była przygotowywana nocą, "na chybcika", z dnia na dzień.W edukacji należy wprwadzać przemyślane, poparte mądrymi decyzjami zmiany.Czteroletnie liceum spełni oczekiwania wszystkich: uczniów, rodziców,nauczycieli i wykładowców. Ale gdzie jest napisana podstawa programowa dla takiego liceum? Gdzie standardy, wzory arkuszy maturalnych,zesdtawów dla uczniów? "My zrobimy, my wprowadzimy,my mamy..." Gdzie? Liwkwidacja gimnazjów jest absurdem,podobnie jak wprowadzenie szkoły powszechnej.


Gość

#344

2016-07-19 18:54

Zagraża rozwiązaniom, które się sprawdziły, jest niesprawiedliwa wobec nauczycieli pracujących obecnie w gimnazjach.

Gość

#345

2016-07-19 20:30

Ponieważ jestem nauczycielką i każdą pseudo reformę edukacji uważam za "podcinanie" całego systemu edukacyjno-wychowawczego, niweczenie dotychczasowych osiągnięć i zaprzepaszczanie szans kolejnych pokoleń na wzrastanie w optymalnych warunkach.

Gość

#346

2016-07-19 20:54

Jako matka piątoklasisty protestuję, bo nie chcę by syn był dwa lata dłużej w małym budynku szkoły podstawowej, w której dzieci nawet bez reformy chodzą na dwie zmiany. Reforma jest nieprzemyślana, niezorganizowana, brak jest siatki godzin, brak podstawy programowej dla klasy 7 i 8, brak podręczników, a nasze (podatników) pieniądze wydane na darmowe książki zostaną wyrzucone w błoto, bo młodzież gimnazjalna miała z nich korzystać dłużej niż będzie to możliwe po wejściu reformy. Nikt jakoś nie myśli o tym, że za 3 lata jednocześnie do szkół ponadgimnazjalnych pójdą dwa roczniki (pierwsza klasa ósma i ostatnia klasa gimnazjum), szkoły będą przepełnione, a nasze dzieci niedouczone, bo jak znaleźć czas dla każdego ucznia w tak licznych klasach (oczywiście politycy zwalą za to winę na szkoły- jak zawsze). Pomijam to, że część budynków obecnych gimnazjów, w których wyposażenie włożono duże pieniądze, będzie pustostanami, a obecni pracownicy szkół pójdą na bruk, bo zawsze przy takich reformach chodzi głównie o oszczędności na etatach pracowników sekretariatu, dyrektora i wice oraz części nauczycieli, a nie o dobro dzieci. Gdyby politycy myśleli o dzieciach ograniczyliby się na przykład do zmniejszenia liczebności klas, a nie do psucia wypracowanego przez lata porządku. Rodzice, błagam, obudźcie się !


Gość

#347

2016-07-19 21:49

Nie jestem nauczycielem, ale rodzicem. Gimnazjum to było najlepsze co mogło się przytrafić mojej córce. Niesamowicie rozwinęła się społecznie, dużo się nauczyła. Cieszę się, że syn ma szansę jako ostatni rocznik "załapać się" na uczęszczanie do gimnazjum. Dzieci nie mają problemu z gimnazjum, to naprawdę najczęściej fantastyczni młodzi ludzie. Powinniśmy w nich wierzyć i poszerzać horyzonty, a nie traktować jak dzieci z piaskownicy.
W związku z likwidacją gimnazjum, boli mnie, że syn będzie miał trudniejszy start do liceum. Pani Minister, licea murów z gumy nie mają. Nie będzie miejsca na dwie klasy o danej specjalności (jednej dla uczniów po gimnazjum, drugiej dla uczniów po 8-letniej podstawówce). Kogo przyjmą? Nie mówiąc już o tym, że za chwilę do liceum startować będą nie dwa roczniki, ale de facto co najmniej 2,5 rocznika, bo teraz do gimnazjum startowało więcej dzieci (dzieci 7 letnie i te które poszły do szkoły w wieku lat 6). To mocno nie fair w stosunku do nich!

Gość

#348

2016-07-19 22:16

Zgadzam się z treścią petycji.

Gość

#349

2016-07-20 05:04

Kolejne zamieszanie, które nie wnosi nic do jakości nauczania. Jeżeli gimnazja to wylęgarnia patologi szkolnej, to trzeba zacząć od "likwidacji" podstawówek. Podstawówki wychowują materiał na "złych" uczniów.

Gość

#350

2016-07-20 06:19

Dość arogancji władzy,porządni ludzie eksperymentują na zwierzętach.Minister ,która nie ma odwagi powiedzieć kto zrobi pogrom kielecki.Taka persona reformuje oświatę.Miejmy nadzieję,że skończy tam gdzie jej miejsce na śmietniku.