Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły

Marcin G

#501 Bajka o Jasiu

2016-07-27 17:21

Jasiu odrabiał lekcje i uczył się w najróżniejszych miejscach: w poniedziałki i wtorki - w ogrodzie, w środy i czwartki - zazwyczaj w swoim pokoju, a w piątki - w salonie. Mamusia, aby zwiększyć efektywność nauki Jasia, postanowiła, że:

- w poniedziałki, wtorki i środy Jasiu będzie się uczył w ogrodzie,
- w czwartki i piątki - w salonie.
---------------------
Trzeba być KRETYNEM do potęgi piątej, aby sądzić, że takie roszady ZMIENIĄ efektywność nauczania. Wydłużenie SP, likwidacja Gimnazjum oraz wydłużenie o rok nauki w LO, to tylko nieefektywne przetasowania, nie wpływające na nic, a czyniące w oświacie totalną demolkę. Rozumiem, że trzeba pracować nad PROGRAMEM nauczania, zmieniać go, doskonalić, dyskutować nad sensowną siatką godzin, ale to, co proponuje PiS, to tylko "bajka o Jasiu".


Gość

#502

2016-07-27 17:37

 

W cywilizowanym kraju należałoby odpolitycznić oświatę. Nepotyzm i kolesiostwo w obsadzaniu stanowisk funkcyjnych w szkolnictwie oraz niestabilność prawa oświatowego to zakała polskiego systemu edukacji. Zakładając z góry niepowodzenie takich działań, nie bądźmy naiwni, że w tym kierunku pójdzie prawo i sprawiedliwość w naszym kraju, oddaję glos w nadziei, że on i jemu podobne mają szansę zaistnieć w obronie oczywiście słusznej idei. Dla PIS'u to spełnianie obietnic przedwyborczych, dla polskiego szkolnictwa to niepotrzebna, kosztowna i regresywna rewolucja!


Gość

#503

2016-07-27 17:39

Nie ufam obietnicom pani minister a zmiany nie są konsultowane ze środowiskiem nauczycielskim. Trudno się czegokolwiek dowiedzieć o szczegółach proponowanych zmian.

Gość

#504

2016-07-27 17:45

Skoro 11 lat temu powstały Gimnazja to dlaczego po tak krótkim czasie je likwidować? ?? Czy rząd znowu musi na tym zarobić i dlaczego?komu ma to służyć? Napewno nie młodzieży, która na dzisiejsze czasy nie jest dziećmi jak kilkanaście lat temu. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić maluszki w I kl. i VIII kl. młodzież już prawie dorosła! !! Pomyłka i porażka! !!

Gość

#505

2016-07-27 18:30

Pracuję w szkole od 35 lat. Nigdy nie widziałam tak negatywnych działań ministerstwa przeciwko polskiej szkole, nauczyciele traktowani są przedmiotowo, nie bierze się pod uwagę ich opinii na temat nauczania,jak również ich sytuacji w przypadku likwidacji gimnazjów. Czy ministerstwo zdaje sobie sprawę z tego ile ludzi wykształconych znajdzie się na bruku?! Sądzę ,że ma to gdzieś!!!

Gość

#506

2016-07-27 18:45

Gimnazja są dobrymi szkołami. Można je wzmocnić programowo i finansowo. Zmiana systemu nauczania nie rozwiąże problemów współczesnego świata takich np. jak terroryzm.

Gość

#507

2016-07-27 18:57

Petycje podpisałam z uwagi na to, że dobro dzieci uczących się w naszym kraju jest najważniejsze. Nie wolno politykom niszczyć tego co zbudowaliśmy przez tyle lat swoją ciężką pracą.

Gość

#508

2016-07-27 21:34

Ponieważ uważam, że nie ma postaw do powrotu w szkolnictwie do czasów PRL.
justi123

#509 Re:

2016-07-27 22:39

#1: -  

 Jestem za gimnazjami gimnazja trzeba udoskonalać a nie likwidować  gdy zostaną gimnazja zlikwidowane to  chaos w szkołach  podstawych i szkołach średnich roczniki 2003 i 2004 spotkają sie w szkołach średnich szanse nie równe roczna różnica wieku a wtedy może być jeszcze wieksze problemy  wychowawcze uczniów

dam3

#510

2016-07-27 22:41

Gimnazja są wzorem do naśladowania ich likwidacja to wielkie nieporozumienie


Gość

#511

2016-07-28 04:23

Uważam, że planowane działania wprowadzą chaos, zbędne koszty, nieuzasadnione wydłużenie okresu wychowania początkowego, brak etapowania edukacji i sprawdzania kompetencji uczniów.

Gość

#512

2016-07-28 04:43

Nie widzę żadnych rozsądnych argumentów, które uzasadniałyby zmianę systemu edukacji poza politycznymi,

Gość

#513 Re: Bajka o Jasiu

2016-07-28 08:30

#501: Marcin G - Bajka o Jasiu 

Czy im chodzi o poprawę czegoś w oświacie? To też bajka przez nich opowiadana. Socjotechniczne zagrywki(!),  których argumenty typu chronić "potencjał" (???) polskich szkół, może robić wrażenie na niezwiązanych z oświatą. Nam ta brednia powinna zapalić czerwone śwaitełko - o co w tym cchodzi?


Gość

#514

2016-07-28 08:57

Jestem emerytowanym nauczycielem i przeżyłam kilka reform w oświacie. Uważam, że dość już eksperymentowania na dzieciach, bo to one najbardziej odczuwają skutki reform.

Gość

#515

2016-07-28 08:58

Proponowane zmiany nie naprawiają, ale psują. Decyzje są podejmowane bez dyskusji, bez zastanowienia, bez wizji. Zgoda na naprawianie, niezgoda na niszczenie.

Gość

#516

2016-07-28 09:07

Brak wykształcenia to zagrożenie, z którym trudno się uporać. Wiara jako źródło wiedzy - to szaleństwo, bo jak z wiarą dyskutować?

Gość

#517

2016-07-28 09:22

Jestem nauczycielem, uważam że w szkołach edukacja odbywa się bardzo dobrze. Szkoła nie potrzebuję takich rewolucji, a zmiany które chce wprowadzić pis to tylko spełnienie obietnic wyborczych,i nic więcej......W ciągu dwóch dni zadecydowali o ważnych losach szkół....

Nie zgadzam się z tym i będę strajkował...Jadę do Warszawy!!!!!!!

Gość

#518

2016-07-28 10:52

Nie można zaprzeczać sukcesowi systemu stwierdzonemu przez badania PISA. Za granicą pytali mnie jak osiągnęliśmy tak zanczący postęp, a w kraju likwidują... Nie ma systemów idealnych, ale ten, który istnieje powstał w bólach i jeszcze się nie wyczerpał.

Gość

#519

2016-07-28 10:52

Mam dosyć kolejnej władzy, która wie wszystko najlepiej. System, aby sprawnie funkcjonował i przynosił pożądane efekty tworzy się dziesiątki lat. Nie podobał mi się pomysł tworzenia gimnazjów, ale teraz, kiedy "nauczyły" się one jak pracować z młodymi ludźmi w trudnym okresie dojrzewania, likwidowanie ich jest marnotrawieniem ogromnego wysiłku mnóstwa ludzi: mądrych, kreatywnych, ambitnych, pasjonatów swojej pracy mimo tego, że ciągle bardzo źle opłacanych.

Gość

#520

2016-07-28 11:16

Podpisałam petycję w obronie polskiej szkoły.Jestem za pozostawieniem gimnazjów, a nie za powrotem do 8-letnich podstawówek. Należy polską oświatę dofinansować, pomóc nauczycielom i uczniom, a nie ciągle zmieniać, a jednocześnie niszczyć to co zostało zrobione.


Gość

#521

2016-07-28 12:07

Kolejna bzdura kolejnego rządu. Ja coś zaczyna wreszcie funkcjonować to trzeba to zniszczyć,nie bacząc nawet na koszty. Wszystko co zrobili poprzednicy z założenia jest złe.Emerytom śmieszne podwyżki. Górnikom zabrać deputaty. To tzw. "komuna" była lepsza !

Gość

#522

2016-07-28 13:04

Nie podoba mi się to, co rząd robi ze szkołą z uczniami i nauczycielami.

Gość

#523

2016-07-28 18:39

Nie można burzyć czegoś, co ma już trwałe podwaliny.

Gość

#524

2016-07-29 07:07

Podpisałam petycję, bo wyraźa moje poglądy, które wielokrotnie wyraźałam.

Gość

#525

2016-07-29 08:21

W wyniku tej reformy dzieci z roczników 2003 i 2004 (tzw. podwojony rocznik) będą w roku 2019 zdawały równocześnie - i konkurowały ze sobą - o przyjęcie do wybranej szkoły średniej (branżowej, liceum lub technikum).
Po reformie zdających będzie ponad 700 tys., zamiast 350 tys. bez reformy (dane GUS). Limity przyjęć można zwiększyć, ale nie wszędzie dwukrotnie.
W efekcie, wiele dzieci nie dostanie się do swojej wymarzonej szkoły albo będzie uczyć się w tłoku. Moja córka urodziła się w 2004 r., dlatego temat mnie interesuje.