PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

LOWOBYWATEL

#2102 MORINGA CUDOWNYM DRZEWEM DO OBRONY przed głodem i zatruciem.

2013-05-11 09:56

http://www.scienceinschool.org/2011/issue18/moringa/polish

Moringa od dawna uważana jest za cudowne drzewo. Sue NelsonMarlene Rau opowiadają o badaniach naukowych nad właściwościami tych niezwykłych roślin..

U podnóży Himalajów rosną drzewa, około pięć do dziesięciu metrów wysokie, z pęczkami małych owalnych liści i delikatnie pachnącymi kwiatami, kremowego koloru. Są to drzewa Moringi olejnodajnej (Moringa oleifera) – najczęściej uprawianego z 14 gatunków z rodziny moringoatych drzewa, zwanego również „cudownym drzewem”.

“Nazywane jest ono cudownym drzewem gdyż każda jego część jest pożyteczna”, mówi Balbir Mathur, prezydent Trees for Life Internationalw1, amerykańskiej organizacji non-profit, która dostarcza pomocy rozwojowej poprzez sadzenie drzew owocowych, między innymi właśnie moringi. „Korzenie, liście, kora, części owoców oraz nasion – wszystko może zostać wykorzystane i lista zastosowań staje się coraz dłuższa”

Informacje dostępne w prasie na temat cudownych właściwości tego drzewa mogą być przesadzone, choć niezaprzeczalnie ma ono wyjątkowe cechy. Pierwotnie moringa pochodzi z północnych Indii, ale dziś występuje powszechnie w całej Azji, Afryce i Ameryce Łanickiej. Przez setki lat w osadach rozwijających się krajów moringa, a raczej jej poszczególne części, wykorzystane byłe na różne sposoby: jako lekarstwo, pokarm, źródło oleju, naturalny pestycyd, środek czyszczący, a ostatnio nawet, jako biopaliwo.

Moringa jest niezwykle wytrzymała. W Afryce znana jest ona jako nebedies, co oznacza „nigdy nieumierające drzewo”, gdyż rośnie ona na mało wydajnej ziemi, odrasta po wycięciu i jako jedno z nielicznych drzew na ziemi, produkuje owoce w okresie suszy.

Mimo to, to jeszcze inna, równie przydatna właściwość Moringi oleifera zafascynowała naukowców: zmiażdżone nasiona moringi są w stanie oczyścić zanieczyszczoną wodę. Właściwość ta może uratować życie wielu ludziom: Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization) szacuje, że zanieczyszczona woda, złe warunki sanitarne i niewystarczająca higiena zabija rocznie 1,6 milionów ludzi na świecie.

 

LOWOBYWATEL

#2103 Re: MORINGA CUDOWNYM DRZEWEM DO OBRONY przed głodem i zatruciem.

2013-05-11 18:07

#2102: LOWOBYWATEL - MORINGA CUDOWNYM DRZEWEM DO OBRONY przed głodem i zatruciem.

Produkty konopne mogłyby zastąpić prawie całą naftę, bez jakichkolwiek odwiertów i rozlewów ropy, metan, metanol, paliwa i plastiki, ograniczając tym samym zużycie paliw kopalnych i chroniąc środowisko. Plama oleju konopnego środowisku nie zaszkodzi, nie wymaga żadnego oczyszczenia i faktycznie użyźni glebę.

Paliwo lub olej spożywczy można wyrabiać także z nasion konopi, które zawierają objętościowo do 30 % oleju. Ponieważ “paździerze” konopne to w 77 % celuloza i wydajność konopnej biomasy jest około dziesięciokrotnie większa od wydajności roślin mącznych, konopie są doskonałym źródłem paliwa. Przetwarzaniem konopi można by zastąpić faktycznie całą energię nuklearną i paliwa kopalne, produkując w drodze pirolizy węgiel drzewny, metanol a nawet “konopną naftę”.

Prawdziwą historie konopi. Dlaczego doskonały lek i tani materiał pomocniczy (papier, ubrania, żagle, drewno, liny…), musiały odejść w niepamięć?

Czy znasz prawdziwą historie konopi i to, dlaczego doskonały lek i tani materiał pomocniczy (papier, ubrania, żagle, drewno, liny itd..), musiały odejść w niepamięć?
O CO TAK NAPRAWDĘ CHODZI Z TYMI KONOPIAMI ?
Free Hemp
Historia Konopii – Jack Herer

Od ponad tysiąca lat przed Chrystusem aż do 1883 roku naszej ery cannabis sativa, znana też jako konopie, była największą uprawą rolną naszej planety. Uprawa cannabis była najpoważniejszym źródłem tysięcy produktów, dostarczając większości światowego włókna, tkanin, oleju opałowego, papieru, kadzidła i leków, jak również podstawowym źródłem jadalnego białka dla ludzi i zwierząt. Według “Columbia History of the World”, “najwcześniejsza znana tkanina była najwyraźniej zrobiona z konopi, które zaczęto wykorzystywać w ósmym tysiącleciu przed naszą erą”. Cannabis jest najmocniejszym i najtrwalszym naturalnym miękkim włóknem na tej planecie. Jej liście i wierzchołki kwiatowe były – w zależności od kultury – jednymi z najważniejszych i najpowszechniej używanych leków dla dwóch trzecich ludności świata od co najmniej 3000 lat aż do obecnego wieku. Botanicznie konopie są członkiem rodziny konopiowatych, najbardziej zaawansowanej ewolucyjnie rodziny roślin na Ziemi. Są one jednoroczną rośliną trawiastą, wykorzystującą słońce faktycznie bardziej efektywnie niż jakakolwiek inna roślina na naszej planecie, osiągając w jednym krótkim sezonie wysokość 12 – 20 stóp, lub nawet większą. Mogąc rosnąć w faktycznie każdym klimacie i nasłonecznieniu, konopie są najważniejszym odnawialnym zasobem naturalnym Ziemi.

ZASTOSOWANIA KONOPI

Dziewięćdziesiąt procent wszystkich żagli na statkach, od co najmniej V wieku p.n.e. do czasu grubo po nastaniu maszyn parowych w drugiej połowie XIX wieku, było robionych z konopi. Pozostałe 10 procent to był zazwyczj len albo drugorzędne włókna takie jak sizal, juta czy manila. Mapy nawigacyjne, dzienniki okrętowe i biblie były, w Europie i Ameryce od czasów Kolumba (XV w.) do początku XX w., zrobione na ogół z papieru konopnego. W pierwszym wieku n.e. Chińczycy odkryli,że papier konopny jest 50 do 100 razy trwalszy od większości odmian papirusu i że i jest on 100 razy łatwiejszy i tańszy do wykonania.

Osiemdziesiąt procent wszystkich tkanin i płótna na ubrania, namioty, bieliznę, koce, draperie, kołdry, prześcieradła, ręczniki i obrusy było w większości świata aż do XX wieku robione głównie z włókna konopnego. Konopie są miększe, cieplejsze i bardziej pochłaniają wodę niż bawełna. Mają od niej trzy razy większą rozciągliwość i są wiele razy trwalsze. Od setek (jeśli nie od tysięcy) lat, do lat trzydziestych XX w., w Irlandii robiono z konopi najlepszą bieliznę, a we Włoszech najlepsze sukno odzieżowe na świecie. Jeśli rolnik chciał miękkiego włókna na bieliznę, zbierał konopie po dwóch – trzech miesiącach; na sznury i olinowanie po trzech – czterech miesiącach; na grube powrozy i brezent po sześciu miesiącach. Gęstość uprawy także wpływa na jakość włókna.

Po uchwaleniu w 1937 r. w USA ustawy marihuanowej (Marijuana Tax Act) większość produktów z włókana konopnego została zastąpiona przez nowe petrochemiczne “plastikowe włókna” produkowane przez DuPonta. DuPont opatentował nylon w 1935 r., ale mógł go rzucić na rynek dopiero w 1938 r. – po tym jak przemysł tekstylny wykorzystujący konopie został skutecznie zdelegalizowany. Trzeba podkreślić, że blisko 50 % wszystkich środków chemicznych używanych dziś w rolnictwie używanych jest w uprawie bawełny. W przeciwieństwie do bawełny konopie nie potrzebują chemikaliów, nie mając faktycznie żadnych wrogów w postaci chwastów czy owadów.

PAPIER Z WŁÓKNA I PULPY

Do 1883 r. od 75 do 100 % całego światowego papieru było robione z włókna konopnego. Konopie dostarczały papieru na książki, biblie, mapy, banknoty, papiery wartościowe i gazety. Dostarczyły papieru użytego w oryginalnych wydaniach Biblii Gutenberga (XV w.), Biblii Króla Jakuba (XVII w.), broszur “The Rights of Man”, “Common Sense” i “The Age of Reason” Thomasa Paine’a (XVIII w.), dzieł Marka Twaina, Viktora Hugo, Aleksandra Dumasa oraz “Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla.

Koloniści amerykańscy i reszta świata zwykła była robić papier ze zniszczonych żagli i powrozów sprzedawanych przez właścicieli statków. Nasi przodkowie byli zbyt oszczędni, by cokolwiek wyrzucać, tak, że do lat osiemdziesiątych XIX w. jakiekolwiek zbywające skrawki i ubrania były mieszane i przetwarzane na papier.

POWROZY, FARBA I OLEJ

Faktycznie każde miasto i miasteczko na świecie miało kiedyś lokalny przemysł wytwarzający powrozy z konopi. Największym światowym producentem, wytwarzającym wyroby najwyższej jakości, była jednak Rosja, dostarczająca w latach 1740 – 1940 80% konopi wykorzystywanych w zachodnim świecie. W całej historii z konopi zrobionych było 70 – 90% wszystkich powrozów, sznurów i lin. Zmieniło się to raptownie w 1937 r., gdy naturalne włókna zaczęto zastępować włóknami syntetycznymi wytwarzanymi z ropy naftowej, produkowanymi głównie przez DuPonta. Do wytworzenia farby i pokostu użyto w Ameryce w samym tylko 1935 r. 58.000 ton nasion konopi. Konopne farby i pokosty zostały wkrótce zastąpione przez nowe środki wytwarzane głównie z petrochemicznych materiałów DuPonta.

Do około 1800 r. olej konopny był najpowszechniej zużywanym olejem opałowym na świecie. Do końca lat siedemdziesiątych XIX w. był on drugim co do popularności olejem opałowym (wyprzedzony przez tran).

MATERIAŁ BUDOWLANY I BUDOWNICTWO

Ponieważ z akra konopi można wyprodukować czterokrotnie więcej pulpy niż z akra lasu, konopie są doskonałym materiałem mogącym zastąpić drzewa w produkcji takich wyrobów jak deski z wiórów czy form do odlewania betonu. Konopi używano w historii do wzmacniania dywanów. Silne, odporne na gnicie dywany konopne mogłyby wyeliminować alergiczne reakcje związane z nowymi syntetycznymi dywanami oraz trujące wyziewy produkowane w pożarach domów i sklepów przez płonące syntetyki. Nawet plastykowe przewody instalacji wodnej mogą być wytwarzane z odnawialnej celulozy konopnej zamiast z ropopochodnych nieodnawialnych surowców chemicznych. Można wyobrazić sobie dom przyszłości zbudowany oraz wyposażony w instalację wodna, meble i dekoracje z odnawialnego surowca nr 1 na świecie – konopi.

KONOPIE NA RZECZ EKOLOGII

Używając odzieży zrobionej w 100 % z konopi można swe koszule, spodnie i inne części garderoby przekazać w spadku swym wnukom, Inteligentne zużytkowanie trwalszych, mocniejszych, tańszych, chłodniejszych, bardziej chłonących wodę, przewiewniejszych, podatniejszych na biodegradację włókien naturalnych mogłoby zasadniczo zastąpić używanie petrochemicznych włókien syntetycznych, takich jak nylon czy poliester. Produkty konopne mogłyby zastąpić prawie całą naftę, bez jakichkolwiek odwiertów i rozlewów ropy, metan, metanol, paliwa i plastiki, ograniczając tym samym zużycie paliw kopalnych i chroniąc środowisko. Plama oleju konopnego środowisku nie zaszkodzi, nie wymaga żadnego oczyszczenia i faktycznie użyźni glebę. Paliwo lub olej spożywczy można wyrabiać także z nasion konopi, które zawierają objętościowo do 30 % oleju. Ponieważ “paździerze” konopne to w 77 % celuloza i wydajność konopnej biomasy jest około dziesięciokrotnie większa od wydajności roślin mącznych, konopie są doskonałym źródłem paliwa. Przetwarzaniem konopi można by zastąpić faktycznie całą energię nuklearną i paliwa kopalne, produkując w drodze pirolizy węgiel drzewny, metanol a nawet “konopną naftę”. Farmy konopi mogą wyprodukować bez chemicznych nawozów dziesięć ton biomasy z akra w cztery miesiące i mogłoby zwrócić rolnikom bogactwo naturalne wartości miliardów dolarów, stwarzając na nowo miliony miejsc pracy w rolnictwie. Być może najbardziej przemawiającym ekologicznie argumentem za uprawa konopi jest przygotowywanie ziemi pod uprawę. Do obecnego wieku rolnicy używali konopi do oczyszczania pól, jako uprawę ugorową oraz do przeszkodzenia wysychaniu błot i ubytkowi wody po pożarach lasów. ponieważ konopie zapuszczają w ciągu trzydziestu dni 10 – 20 – calowe korzenie, są one o wiele skuteczniejsze w wiązaniu gleby niż używane obecnie przez rolników żyto czy jęczmień, z ich calowymi korzeniami.

PLAN OCALENIA NASZYCH LASÓW

Rewolucja Przemysłowa i rozwój zmechanizowanego żniwiarkowa przesunął konopie na dalsze miejsce w światowym handlu, gdyż nie znano żadnej technologii zbierania i przetwarzania konopi dla celów produkcji masowej. W 1916 r. dwaj amerykańscy naukowcy przydzieleni do Departamentu Rolnictwa USA (USDA) wynaleźli godną uwagi technologię wytwarzania pulpy konopnej do wyrobu papieru. Poprzednio papier konopny wyrabiano jedynie ze szmat i włókien z łodyg, podczas gdy bogate w celulozę i i włókno paździerze były palone dla użyźnienia gleby. Jeden akr konopi w corocznej rotacji przez okres 20 lat wyprodukowałby tyle pulpy, co 4,1 akra drzew ścinanych w ciągu tego samego okresu. USDA stwierdził także, że ten nowy proces zużywałby jedną piątą do jednej siódmej siarko-pochodnych i kwaśnych chemikaliów używanych do niszczenia drzewnika wiążącego włókna pulpy. Drzewnik musi zostać zniszczony, aby z pulpy można było zrobić papier. Konopie zawierają jedynie 4 % drzewnika, podczas gdy drzewa zawierają go od 18 do 30 %. Wybielanie papieru w celu wyeliminowania pozostałych resztek drzewnika jest źródłem dioksyn w ściekach fabryki papieru. Problemu skażenia dioksynami można uniknąć w procesie wyrobu papieru z konopi, który zastępuje wybielanie nadtlenkiem wodoru. Papier pulpowy wyrabiany ze szmat lub produkowany maszynowo w 60 – 100 % z paździerzy konopnych jest mocniejszy i bardziej giętki od papieru wyrabianego z pulpy drzewnej, jak też mniej kosztowny i bardziej ekologiczny. Jeśli wynaleziony w 1916 r. proces byłby dziś legalny, dostarczałby czterokrotnie więcej pulpy przy przynajmniej pięć do siedmiu razy niższym zanieczyszczeniu, zastępując około 70 % całego papieru z pulpy drzewnej, miedź innymi papier na książki, do wydruków komputerowych, pudła kartonowe i torby papierowe. Jednak z braku maszyn do zbierania konopi i usuwania zewnętrznych paździerzy z wewnętrznego włókna, proces wyrobu pulpy pozostawał w laboratorium, aż do wynalezienia takiej technologii w 1938 r., gdy magazyn “Popular Mechanics” przedstawił odpowiednie urządzenie.

CO PRZYTRAFIŁO SIĘ KONOPIOM

Gdy maszyny do zbierania konopi stały się pod koniec lat trzydziestych wystarczająco nowoczesne, ogromne spółki drzewne, papiernicze i gazetowe, takie jak Hearst Paper Manufacturing Division, Kimberly Clark czy St. Regis (obecnie wśród największych ponadnarodowych spółek świata) stanęły w obliczu strat miliardów dolarów i prawdopodobnego bankructwa. Zbiegiem okoliczności DuPont opatentował właśnie w 1937 r. nowy, wykorzystujący kwas siarkowy proces przetwarzania drewna w pulpę papierową. Jeśli nie zdelegalizowano by konopi 80 % biznesu DuPonta nigdy by się nie rozwinęło ( i nie pojawiłoby się 80 % zanieczyszczeń rzek na świecie). Amerykańscy baronowie przemysłowi i finansiści wiedzieli, że maszyny przetwarzające konopie w papier staną się dostępne pod koniec lat trzydziestych. Było jasne, że konopia musi odejść. Konkurencja bezpiecznej dla środowiska technologi wyrobu papieru z konopi i włókien zagroziłaby lukratywnym machinacjom finansowym Hearsta, DuPonta i głównego finansowego sprzymierzeńca DuPonta, Andrew Mellona z bankku w Pittsburghu. Mimo ekonomicznego chaosu Kryzysu, Doroczny Raport DuPonta z 1937 r. namawiał usilnie akcjonariuszy spółki do aktywnego inwestowania, jako że DuPont oczekiwał “radykalnych zmian” ze strony “zwiększającej dochody władzy rządu (…) zmienionej w instrument wymuszania akceptacji nieoczekiwanych nowych idei przemysłowej i społecznej reorganizacji”.

USTAWODAWSTWO MARIHUANOWE

Nie jest szeroko znanym faktem, że furia wojenna, która doprowadziła do wojny hiszpańsko – amerykańskiej w 1898 r. byla rozniecona i podsycana przez Williama Randolpha Hearsta przy pomocy jego ogólnokrajowej sieci gazet. Począwszy od wybuchu wojny gazety Hearsta praktykowały oczernianie ludności hiszpańskojezycznej, Meksykanów i Latynosów. Po zajęciu 800.000 akrów lasów Hearsta przez “palącą marihuanę” armię Pancho Villi, oczernianie to się wzmogło. W latach dwudziestych i trzydziestych XX w. gazety Hearsta prowadziły przemyślaną kampanię na rzecz delegalizacji konopi. Począwszy od około 1920 r. Hearst i inni adepci “żółtego dziennikarstwa” zaczęli opisywać Latynosów i Murzynów jako demony pod wpływem marihuany, grające anty – białą “voodoo – satanistyczną muzykę” (jazz) i popychane do takich przejawów braku szacunku jak następowanie na cień białego człowieka. Używanie potocznej meksykańskiej nazwy konopi, “marihuana”, pomagało zagwarantować, że nikt nie spostrzeże, iż oskrzydlone i wyjęte spod prawa zostać ma główne naturalne lekarstwo i podstawowa uprawa świata. żeznania przed Kongresem w celu delegalizacji marihuany w 1937 r. składały się prawie w całości z sensacyjnych i rasistowskich artykułów gazetowych odczytywanych na głos przez dyrektora Federalnego Biura ds. Narkotyków (obecnie Drug Enforcement Administration), Harry Anslingera. Anslinger czytał na tych zeznaniach (bez skrupułów) historie o “grubowargich kolorowych” wabiących białe kobiety muzyka jazzową i marihuaną. Anslinger poinformował Kongres, że około 50 % wszelkich przestępstw z użyciem przemocy w USA popełniają Meksykanie, Latynosi, Filipińczycy, Murzyni i Grecy i że te przestępstwa mogą być bezpośrednio wywiedzione z marihuany. W rzeczywistości statystyki FBI pokazywały, że co najmniej 65 – 75 % wszystkich morderstw W USA było wówczas – i jest nadal – związanych z alkoholem. We wrześniu 1937 r. zakaz posiadania konopi stał się prawem. Wkrótce potem utworzono federalne siły policyjne do śledzenia i aresztowania obywateli amerykańskich posiadających marihuanę, w celu ochrony zysków trujących przemysłów; większość innych krajów niedługo dołączyło do orszaku. Intrygująca wiadomość DuPonta do swych akcjonariuszy, aby inwestowali w nowe technologie oparte na “wymuszeniu akceptacji nieoczekiwanych nowych idei przemysłowej i społecznej reorganizacji” nieoczekiwanie nabrała sensu.

Jack Herer, tekst opublikowany w “Earth Island Journal”
marihuana to przede wszystkim medycyna !!! a nielegalna tylko dlatego, ze nie można jej opatentować, czytaj: nie można na niej zarabiać. firmy farmaceutyczne popadały by natychmiast, a one wszak trzymają władze na świecie . Medyczna Marihuana leczy : ADHD, AIDS,alkoholizm, alzheimer, anoreksja, astma, arterioskleroza, artretyzm, bezsenność, biegunki, bóle, bóle menstruacyjne, bóle mięśniowe, bóle nowotworowe, bóle reumatyczne, Crohn ( Leśniowski ), demencja, depresja, dermatozy, dyskinezje, dystonia, dystrofia mięśniowa, egzemy, epilepsja, glejak wielopostaciowy, gronkowiec złocisty MRSA, MSSA, grzybica, HBV, hemoroidy, HCV, HIV, huntington, infekcje, jaskra, jęczmień oka, kachleksja, leukemia, łuszczyca, miażdzyca, migreny, nowotwory mózgu, nowotwory piersi, nowotwory płuc, nowotwory skóry, odleżyny, oparzenia, paraplegia, parkinson, plamica wątrobowa, porażenie mózgowe, PTSD, retinopatia cukrzycowa, skurcze spastyczne, stwardnienie rozsiane, szumy uszne, świąd, tetraplegia, tiki nerwowe, tinnitus, tourett, trądzik, udary mózgu, urazy mózgu, wymioty, wytrzeszcz, zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli, zapalenie wątroby typu B, zapalenie wątroby typu C, zapalenie węzłów chłonnych, zapalenie żyły, zapalenie serca, zespół napięcia przedmiesiączkowego, zespół stresu pourazowego, żylaki.

LOWOBYWATEL

#2104 Re: MORINGA CUDOWNYM DRZEWEM DO OBRONY przed głodem i zatruciem.

2013-05-11 19:01

#2102: LOWOBYWATEL - MORINGA CUDOWNYM DRZEWEM DO OBRONY przed głodem i zatruciem.

Produkty Moringa zawierają ;

2x tyle białka co soja.

7x tyle witaminy C, co  pomarańcze.

4 razy tyle witaminy co  marchew.

2,4 razy więcej karotenu niż marchewki.

17x więcej wapnia niż mleko.

3,4 razy więcej potasu, niż  banany.

Bardzo duże ilości naturalnego chlorofilu, który dostarcza organizmowi dużo energii światła.

Bardzo wysoki udział nienasyconych kwasów tłuszczowych naturalnych (omega 3, 6 i 9), które wspomagają odpornośc organizmu.

1,3 razy więcej niezbędnych aminokwasów, niż jaja.

1,9 razy więcej błonnika niż  pełnoziarniste zboża.

6,9 razy więcej witaminy B1 i B2, niż drożdże.

4,7 razy więcej kwasu foliowego, niż wątroba wołowa.

4,5 razy więcej witaminy E niż kiełki pszenicy.

1,3 razy więcej cynku niż kotlet wieprzowy.

2,2 razy więcej magnezu, niż  Brown Millet

8,8 razy więcej żelaza niż  polędwica wołowa (polędwica)

6 razy więcej polifenoli niż czerwone wino

 

LOWOBYWATEL

#2105 Re: Re: MORINGA CUDOWNYM DRZEWEM DO OBRONY przed głodem i zatruciem.

2013-05-11 19:12

#2103: LOWOBYWATEL - Re: MORINGA CUDOWNYM DRZEWEM DO OBRONY przed głodem i zatruciem.

Produkty konopne mogłyby zastąpić prawie całą naftę, bez jakichkolwiek odwiertów i rozlewów ropy, metan, metanol, paliwa i plastiki, ograniczając tym samym zużycie paliw kopalnych i chroniąc środowisko. Plama oleju konopnego środowisku nie zaszkodzi, nie wymaga żadnego oczyszczenia i faktycznie użyźni glebę.

Paliwo lub olej spożywczy można wyrabiać także z nasion konopi, które zawierają objętościowo do 30 % oleju. Ponieważ “paździerze” konopne to w 77 % celuloza i wydajność konopnej biomasy jest około dziesięciokrotnie większa od wydajności roślin mącznych, konopie są doskonałym źródłem paliwa.

Przetwarzaniem konopi można by zastąpić faktycznie całą energię nuklearną i paliwa kopalne, produkując w drodze pirolizy węgiel drzewny, metanol a nawet “konopną naftę”.

Farmy konopi mogą wyprodukować bez chemicznych nawozów dziesięć ton biomasy z akra w cztery miesiące i mogłoby zwrócić rolnikom bogactwo naturalne wartości miliardów dolarów, stwarzając na nowo miliony miejsc pracy w rolnictwie.

LOWOBYWATEL

#2106 STOP FRACKING !

2013-05-20 19:35

Po raz pierwszy w oficjalnym unijnym dokumencie pojawiły się zapisy wymierzone bezpośrednio w gaz łupkowy - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Energia i paliwa

Unia Europejska uderza w gaz łupkowy

WP.PL / Dziennik Gazeta Prawna | 20.05.2013 | 07:27

Po raz pierwszy w oficjalnym unijnym dokumencie pojawiły się zapisy wymierzone bezpośrednio w gaz łupkowy - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Projekt konkluzji szczytu UE dotyczących polityki energetycznej zawiera kwestie tak oczywiste, jak konieczność dywersyfikacji źródeł energii czy tworzenie europejskich sieci gazowych i elektrycznych. Ale na pewnym etapie negocjacji do głosu doszedł front proekologiczny i pojawiły się stwierdzenia, które mogą zagrozić łupkom.

W dokumencie, do którego dotarła gazeta, sformułowanie "gaz łupkowy" nie pada wprost. Mowa za to o konieczności "bezpiecznego i zrównoważonego wykorzystywania rodzimych źródeł energii".

Według eurodeputowanego Platformy Obywatelskiej Bogusława Sonika to sformułowanie brzmi bardzo podejrzanie. - Ile jest takich źródeł? Wiadomo, że chodzi o gaz łupkowy - mówi.

Z dokumentu wynika, że szkodliwość gazu łupkowego dla środowiska miałaby prawo oceniać Komisja Europejska. Jeśli uznałaby, że odwiert stanowi zagrożenie, miałaby prawo go zablokować.

Ofensywa antyłupkowa

Eurodeputowany PO dodaje, że ostatnie zapisy to nie pierwszy ruch ze strony lobby antyłupkowego.

- Była już taka próba całkiem niedawno. Przy okazji zielonej księgi ds. energii. Pojawiło się tam rozróżnienie na gazy łupkowe i niełupkowe, które miałyby pełnić funkcję przejściowego paliwa i źródła energii w procesie odchodzenia od energii pozyskiwanej z węgla. Przy czym tylko te niełupkowe miałyby być faworyzowane i dostałyby zielone światło, gazy łupkowe byłyby na indeksie. Ostatecznie zrezygnowano z tego punktu, ale to pokazuje, że rozpoczęła się prawdziwa ofensywa antyłupkowa - mówi Sonik.

Jak czytamy w gazecie, obecna propozycja dokumentu to złagodzona wersja. Pierwotnie treść była konkretnie wymierzona w paliwa ze źródeł niekonwencjonalnych.

Za wprowadzeniem antyłupkowych zapisów stoją Francja i Dania. Pierwszy kraj jest eksporterem technologii atomowych, drugi - specjalistą od odnawialnych źródeł energii. Dla obydwu eksploatacja gazu z łupków to groźna konkurencja.

 

LOWOBYWATEL

#2107 Re: STOP FRACKING !

2013-05-21 07:39

Czy nie widzicie, że polityka energetyczna unii zmierza do zagłady ludzkości?

 

Oświadczenie


Teresy Wojda i Marii Bejda z Obywatelskiego Ruchu Oporu,
Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi, na okoliczność
rozpatrywania petycji 0578/ 2012 w Parlamencie Europejskim w dniu 9.10.2012r.
przez Komisję Petycji Parlamentu Europejskiego oraz
Dyrekcję d/s Praw Obywatelskich i Spraw Konstytucyjnych.

Szanowni Państwo,

Oświadczamy, że nie byłyśmy i nie jesteśmy powiązane z żadnymi układami, partiami, koncernami, agentami, ani żadnymi siłami wrogimi Narodowi Polskiemu. W pełni świadome ryzyka narażania się na utratę życia za nasze wystąpienie, stajemy jednak tutaj w obronie Polski i Narodu Polskiego by uświadomić światu prawdę o sytuacji w Polsce.

Siły obce Narodowi Polskiemu przejęły rządy w Polsce i służą światowym wąskim grupom interesów. Mamy  dowody na fałszowanie informatyką wyborów w Polsce, co doskonale udokumentował K.Puzyna  i złożył stosowny protest do Sądu Najwyższego w Warszawie.

Sąd Najwyższy bezpodstawnie odrzucił jego wniosek jak też asekuracyjnie złożone skargi T.Wojda i M. Bejda łącznie z  wnioskiem o ręczne przeliczenie wyborów. Skarga do Trybunału Praw Człowieka w Strasbourgu została również odrzucona.

W Polsce nielegalne władze  wszelkich szczebli od wielu lat ustanawiają  prawa na szkodę i wbrew interesom Polski i Polaków. Jednym z przykładów jest prawo geologiczne i górnicze, całkowicie stanowione pod dyktando obcych.

Szczytem niszczycielskich, depopulacyjnych  działań wymierzonych w Naród Polski jest skandaliczna ustawa o fizycznym przymusie szczepionkowym.Instytucjom i służbom sanitarnym dano uprawnienia większe niż policji, prokuraturze, bo mają prawo wtargnięcia do domostw z zastosowaniem  bezpośredniego przymusu szczepień pod byle pretekstem.


Oświadczamy, że od dwóch lat, gdy podjęłyśmy się działań w stworzonej przez nas Inicjatywie Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi w ramach dodatkowych działań organizacji społecznej mającej  misję uchronienia dziedzictwa kulturowego wsi łowickiej odkrywamy wciąż nowe, potęgujące się formy zagrożeń dla  zdrowia i życia Polaków, dla przyszłości Narodu Polskiego i Polski.

Ojczyzna Polaków została oddana bez żadnego wystrzału w ręce wrogów Narodu Polskiego. Dokonuje się podbój gospodarczy, informacyjny i propagandowy. Sprowadzono okupantów w celach neokolonialnego wyzysku naszych bogactw naturalnych.

Premier nielegalnego rządu,D.Tusk spełnia obietnicę daną prezydentowi USA B.Obamie, że rząd polski nie dopuści do sprzeciwu społecznego przy wydobywaniu bogactw naturalnych w Polsce, o czym jest mowa w filmie "Gaz łupkowy jak się to robi w Polsce."

Wejście Polski do EU na nierównych zasadach  jest wielką krzywdą i powinno być wielkim wyrzutem sumienia i wstydem dla Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.
Regulujecie szczegółowymi dyrektywami np. kształt banana czy ogórka, martwicie się o ptaki a Szanowni Państwo, czy nie widzicie, że
-tysiące polskich rodzin wyrzucane są na bruk
-polskie dzieci głodują i są okaleczane szczepionkami -rozsiewane są toksyczne chmury -gęsta jest sieć szkodliwych przekaźników telefonii bezprzewodowej na osiedlach ludzkich -mieszkańcy Polski podtruwani są toksycznymi dodatkami do wody,(fluor,chlor, lit, SeaQuest ) żywnością z toksynami i GMO -niszczone jest polskie rolnictwo?

Czy w sprawach bezpieczeństwa narodów powinno się głosować czy bezwzględnie to bezpieczeństwo zapewniać?
Skoro w niemieckim raporcie są  porażające informacje o katastrofalnym zagrożeniu dla życia z powodu stosowania hydraulicznego szczelinowania przy wydobywaniu wszelkich węglowodorów to dlaczego natychmiast nie został wprowadzony bezwzględny zakaz jego stosowania w całej Unii ?

Mówienie o zagrożeniu tylko w odniesieniu do gazu łupkowego jest błędem i bagatelizowaniem problemu. Przecież hydrauliczne szczelinowanie stosuje się od wielu lat przy każdym odwiercie węglowodorów, niezależnie od tego czy jest to rozpoznawczy czy poszukiwawczy czy wydobywczy.

Oświadczamy, że na odwiercie Kutno2 ropy naftowej i gazu ziemnego wykonuje się hydrauliczne szczelinowanie, o czym świadczy wykaz stosowanych chemikaliów ( załączonych do naszej petycji) udostępniony nam po kontroli z naszego wniosku przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Już jest zatruta woda w Łowiczu i okolicy. Władze lokalne, Prokuratura Rejonowa, Prokurator Generalny oraz inspekcje sanitarne ignorują nasze wołanie o zdrową, czystą wodę a instytucje unijne lekceważą problem stwierdzając, że jest to sprawa wewnętrzna naszego kraju (email w zał.). To gdzie mamy szukać ratunku?

Jeżeli tego nie zatrzymacie, to zamiana dwie trzecie terytorium Polski  na pola wiertnicze, przy dużym zaludnieniu i niskich zasobach wodnych doprowadzi w Europie do katastrofy ekologicznej i humanitarnej na wielką skalę.

Wprowadziliście limity na emisje CO2 i forsujecie szaleńczą technologię CCS, oraz  akceptujecie  rozwój energii atomowej zamiast wesprzeć innowacyjne metody czerpania energii jak np. metodę sztucznej fotosyntezy prof. Nazimka oraz inne bezpieczne metody pozyskiwania tej energii. Czy nie widzicie, że polityka energetyczna unii zmierza do zagłady ludzkości?

Czy etyczne i moralne jest w tej sytuacji  branie od nielegalnego, skorumpowanego rządu  naszych narodowych rezerw finansowych Narodowego Banku Polskiego na ratowanie bogatszych od nas Greków, których  indywidualne zasoby finansowe są wielokrotnie większe niż Polaków ?

Maria Bejda, Teresa Wojda
OBYWATELSKI RUCH OPORU
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

 

LOWOBYWATEL

#2109 Jak krezusi tu się czują, - że Cię Polsko tak też psują?

2013-05-21 19:56

#2108: -

Za co Polsko Cię kochamy?
- za tą biedę jaką mamy?
Za to wielkie bezrobocie,
- gdzie i zdrajcy mają krocie?


Czy za wielkie też afery?
- gdzie polityk nie jest szczery.

Za co jeszcze mamy kochać,

- że brak siły płakać , szlochać

Także za to kraj kochamy,
- że tu coraz gorzej mamy.


Polsko dokąd my zmierzamy
że tak ślepo Cię kochamy?
A czy Ci co wszystko mają,
- też Cię Polsko tak kochają?

Jak krezusi tu sie czują,
- że Cię Polsko tak też psują?

Rozdrapują co sie da,
- i uciekną też raz dwa.


Polska to jest kraj wspaniały,
- bo też bogactw dużo mamy.


Krezusi się włączyli?
Gdyby mądrze korzystano,
- raj by tutaj zbudowano.
Ale są też obce siły,
- którym naród im nie miły.
Chcą nas siły i pozbawić,
- nas gdzieś w kosmos też wyprawić.

By nasz Kraj tu opanować,
- nowy Syjon tu budować.
Choć u Boga są też cuda,

- to się obcym też nie uda.


A na koniec powiem tera,
- Duch Narodu nie umiera.
Bo w narodzie Wielka siła,
- będzie znów nam Polska miła.


Wiersz ten Paniom dedykuję,

- za odwagę Wam dziękuję.
Choć jesteście Wy Kobiety,
- wielki Duch w Was jest niestety,


Krzysztof Szczurko: KYSY


Dziękujemy, za piękny i budujący wiersz.


Maria Bejda, Teresa WojdaGość

#2110 Producenci piwa w Niemczech idą na barykady przeciwko firmom wydobywającym gaz ziemny

2013-05-24 19:37

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13976916,Producenci_piwa_w_Niemczech_ida_na_barykady_przeciwko.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=10199882

Producenci piwa w Niemczech idą na barykady przeciwko firmom wydobywającym gaz ziemny

afp, Welt / Małgorzata Matzke, Deutsche Welle
24.05.2013 , aktualizacja: 24.05.2013 18:06
Niemieccy producenci piwa i wód mineralnych głośno oponują przeciwko dopuszczeniu w ich kraju frackingu, czyli metody wydobycia gazu ziemnego poprzez szczelinowanie hydrauliczne. Obawiają się, że metoda ta może doprowadzić do tego, że zabraknie im krystalicznie czystej lub źródlanej wody do produkcji piwa.

Niemcy sceptycznie podchodzą do metody wydobycia  gazu ziemnego poprzez szczelinowanie hydrauliczne, czyli tzw. fracking. Ludzie boją się, że chemikalia używane do szczelinowania mogą przenikać do wód gruntowych i uczynić wodę niezdatną do picia. Teraz do grona sceptyków dołączyli jeszcze niemieccy producenci piwa, wskazując, że fracking sprzeczny jest z obowiązującym w Niemczech od XVI w. Bawarskim Prawem Czystości przy warzeniu piwa. Zgodnie z tym prawem jedynymi składnikami piwa mogły być słód jęczmienny, chmiel i woda. Ale czysta woda, czerpana ze źródeł i studni, których browarnicy strzegą jak oka w głowie.

Brak podstawowych informacji

- Woda najwyższej jakości jest niezbędna dla naszej branży - podkreśla Peter Hahn, prezes Niemieckiego Zrzeszenia Piwowarskiego. - Pomimo całego zrozumienia dla nowych technologii i dążenia, by zwiększyć wydobycie gazu, nie wolno bagatelizować ryzyka - ostrzega.

Tego, że ryzyko istnieje, nie kwestionuje właściwie nikt. Federalny Urząd Ochrony Środowiska w ubiegłym roku wydał ekspertyzę, gdzie na 467 stronach dokumentuje, że "przerażająco wielkie są rozmiary luk w wiedzy na temat potencjalnego ryzyka, jakie fracking niesie dla zasobów wodnych. Brakuje jeszcze wielu podstawowych informacji, aby móc w fachowy sposób oszacować czynniki ryzyka i możliwość zapanowania nad nimi".

Z tego względu Niemieckie Zrzeszenie Piwowarskie wystosowało do rządu list, w którym ostrzega przed niebezpieczeństwem zanieczyszczenia wody pitnej przez szczelinowanie hydrauliczne.

Rząd zwleka z trudną decyzją

"Nowele ustaw przygotowane do tej pory przez rząd nie są wystarczające, by zapewnić wymagane bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę pitną i by sprostać wymaganiom wynikającym z Prawa Czystości w warzeniu piwa", piszą browarnicy, zastrzegając, że powzięcie uchwały rządu powinna poprzedzić jeszcze dyskusja.

Rząd RFN jak dotąd zwleka jeszcze z uchwałą i odkładał ją już kilkakrotnie. W połowie maja br. chadecko-liberalna koalicja uzyskała porozumienie co do projektu ustawy, która przewiduje, że fracking ma być zabroniony w obszarach otaczających jeziora będące ujęciami wody pitnej, jak np. Jezioro Bodeńskie. Szczelinowanie może być jednak dopuszczone w pobliżu zapór wodnych.

Zabójcze dla źródeł

Także branża produkcji napojów i wody mineralnej oponuje przeciwko frackingowi, domagając się ochrony źródeł i ujęć wody, ponieważ chemikalia z frackingu mogą je trwale zanieczyścić.

- Od strony polityki energetycznej fracking kryje w sobie wielkie szanse, także dyskusje będą toczyły się jeszcze w przyszłości - prorokuje Stefan Seip, prezes Zrzeszenia Niemieckich Źródeł Mineralnych. Obawia się on, że lobby energetyczne będzie silniejsze niż producenci wody mineralnej i napojów chłodzących, którzy z wielkim niepokojem patrzą na to, jak ważą się losy frackingu w Niemczech.

- Jeżeli choć odrobina chemikaliów z frackingu przedostanie się do źródła, źródło jest skończone - zaznacza.

Niemieckie przepisy różnicują bardzo dokładnie pomiędzy wodą mineralną i wodą stołową. Woda mineralna może tylko pochodzić bezpośrednio ze źródła i musi być rozlewana w tym stanie, jaki oferuje natura. To różni ją od wody pitnej, która może być oczyszczana i uzdatniana.

Niemożliwe jest więc poddanie wody mineralnej jakiemuś chemicznemu oczyszczaniu. Jedyne, co się robi, to jej odżelazianie, ze względu na smak i wygląd.

Branży napojów chłodzących nie uspokaja także zapowiedź, że fracking nie zostanie dopuszczony na obszarach ochrony ujęć wody pitnej. - Źródła wody mineralnej, a zasoby wody pitnej to dwie różne rzeczy - wyjaśnia Seip, wskazując na aktualne informacje jego zrzeszenia. Według nich 95 proc. źródeł wody mineralnej w Niemczech położonych jest poza chronionymi ujęciami wody pitnej. W obecnej chwili oznacza to, że można byłoby robić odwierty bezpośrednio koło źródła mineralnego.

LOWOBYWATEL

#2111 Sledztwo komisji a wizja lokalna zamiast w Łowiczu i Kutnie to w Wejcherowie

2013-05-27 07:40

Maria Bejda i Teresa Wojda uczestniczyły w spotkaniu i składały dodatkowe dowody w sprawie petycji 0578/2012 Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi OBYWATELSKI RUCH (list otwarty do Prezydenta R.P. z 18.04.2012 r. uznany jako petycja) przed delegacją Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu 30.05.2013 r.
Śledztwo Komisji Petycji Parlamentu a wizja lokalna zamiast w Łowiczu i Kutnie to w Wejcherowie!
Komisja uległa wpływom agentów rządowych i wysłanników prorządowego Instytutu Obywatelskiego udających opór przeciw łupkom.

 

Naukowcy z NASA demaskują oszustwo globalnego ocieplenia

Posted by Jarek Kefir w dniu 26 Maj 2013

Globalne ocieplenie zdemaskowane!

Komentarz Jarek Kefir: po kilku dekadach oszustwo klimatyczne zostało zdemaskowane, tym razem oficjalnie, przez naukowców z Amerykańskiej Agencji Kosmicznej (NASA). Owszem, zmiany klimatu są już zaawansowane, ale nie przebiegają tak, jak głoszą szaleni zwolennicy globalnego ocieplenia.


Afera z globalnym ociepleniem i emisjami dwutlenku węgla ma też polski akcent. W tym samym roku, gdy illuminata Al Gore zdobył pokojową nagrodę Nobla za pseudo-ekologiczne bajki o CO2, główną nominowaną do tej nagrody była Irena Sendler, Polka ratująca Żydów w czasie II Wojny Światowej. Komitet noblowski wolał wybrać szaleńca który potem na CO2 zbił potężny, wielomiliardowy kapitał, niż zaryzykować to, że w świat pójdzie fama, że Polacy pomagali przetrwać polskim Żydom.

_____________________________________________________________________________________________

“Według nowych danych zebranych przez Centrum Badawcze Langley NASA praktycznie wszystko, co przekazały środowiska naukowe głównego nurtu i media na temat rzekomych szkód wyrządzanych przez gazy cieplarniane, a zwłaszcza nt. dwutlenku węgla, jest nieprawdą.

Jak się okazuje, wszystkie te znajdujące się w atmosferze gazy cieplarniane, o których Al Gore i inni oszuści globalnego ocieplenia twierdzili, że przyczyniają się do przegrzania i zniszczenia naszej planety, w rzeczywistości ją ochładzają, co wykazały najnowsze wyniki badań.

Jak donosi gazeta „Principia Scientific International” (PSI), Martin Młyńczak i jego koledzy z NASA śledzili emisje promieniowania podczerwonego w górnych warstwach atmosfery Ziemi w trakcie i po niedawnej słonecznej burzy, która miała miejsce między 8 a 10 marca. Odkryli, że zdecydowana większość energii uwolnionej ze słońca po ogromnej erupcji (CME) została odbita z powrotem w kosmos, nie będąc uwięzioną w niższych warstwach atmosfery ziemskiej.

W wyniku tego nastąpił ogólny efekt chłodzenia, który całkowicie zaprzecza oświadczeniom płynącym z oddziału klimatologii NASA, że gazy cieplarniane są przyczyną globalnego ocieplenia.

Jak pokazują dane z pomiarów atmosfery uzyskane za pomocą Radiometrii Szerokopasmowej Emisji (ang. Broadband Emission Radiometry – SABER), zarówno dwutlenek węgla (CO2), jak i tlenek azotu (NO), których duże ilości znajdują się w ziemskiej, górnej warstwie atmosfery, odbijają energię cieplną, a nie pochłaniają.

„Dwutlenek węgla i tlenek azotu są naturalnymi termostatami” – mówi James Russell z Uniwersytetu Hamptona, który był jednym z głównych naukowców przełomowego badania SABER. „Kiedy górne warstwy atmosfery (termosfera) nagrzewa się, cząsteczki działają tak, aby odbić z powrotem ciepło w przestrzeń kosmiczną.”

Prawie całe „podgrzewające” promieniowanie generowane przez słońce jest blokowane przez CO2, by nie trafiło do niższych warstw atmosfery.

Według danych, do 95% promieniowania słonecznego jest dosłownie odbijane z powrotem w przestrzeń kosmiczną przez CO2 i NO znajdujące się w górnej warstwie atmosfery. Bez tych niezbędnych elementów Ziemia mogła by wchłonąć potencjalnie katastrofalne ilości energii słonecznej, które doprowadziłyby do stopienia polarnych pokryw lodowych i zniszczenia planety.

„To szokujące odkrycie wyraźnie zaprzecza kluczowemu założeniu tzw. teorii gazów cieplarnianych, która twierdzi, że więcej CO2 oznacza więcej ocieplenia na naszej planecie” – napisali H. Schreuder i J. O’Sullivan dla PSI. „Nowe dane NASA obalają ten pogląd, a to ogromny kłopot dla szefa działu klimatologii w NASA, dra Jamesa Hansena i jego zespołu z NASA GISS”.

Dr Hansen, oczywiście, jest działaczem promującym globalne ocieplenie, który pomógł rozniecić histerię zmian klimatycznych w USA w 1988 roku. Tuż po premierze nowego badania SABER, dr Hansen odszedł na emeryturę porzucając swoją karierę jako klimatologa NASA i podobno planuje teraz przeznaczyć swój czas „na naukę” i „zwrócenie uwagi na [jej] implikacje dla młodych ludzi”.

Autor: Ethan A. Huff
Źródło oryginalne: NaturalNews.com

LOWOBYWATEL

#2112 Sledztwo komisji a wizja lokalna zamiast w Łowiczu i Kutnie to w Wejcherowie

2013-06-01 06:21

DLACZEGO KOMISJA PETYCJI  NIE  UDZIELIŁA ODPOWIEDZI NA NASZE PYTANIA  I NIE PRZEDSTAWIŁA PROGRAMU WIZYTY 29.05 -01.06.2013r ?

DLACZEGO UKRYTO PRZED NAMI FAKT WIZJI LOKALNEJ 01.06.2013r W WEJHEROWIE ZAMIAST OBIECANEJ WIZYTY W ŁOWICZU I KUTNIE ?

DLACZEGO KOMISJA NA SPOTKANIU Z NASZYM UDZIAŁEM WE WROCŁAWIU 30.05.2013 R. W GODZ,.9.00- 11.00 W BIURZE  INFORMACYJNYM PE, WBREW WYRAŻONEJ NA WSTĘPIE INTENCJI PRZEDSTAWIANIA NOWYCH FAKTÓW DOWODÓW DOPUŚCIŁA DO ODCZYTANIA RAPORTU DIURANDA PRZEZ WYSŁANNICZKĘ INSTYTUTU OBYWATELSKIEGO?

Raport ten, przesłany kilka miesięcy wcześniej przez nas był i jest w Parlamencie Europejskim i w rękach tej delegacji!

 • Dlaczego przedstawiciele z Kaszub nie uzupełnili swojej petycji o nowe dowody na łamanie praw obywateli i dlaczego chcą uchronić tylko "swoje" Kaszuby  a niebezpieczeństwa przesunąć na inne tereny? Dlaczego nie występują o unieważnienie  koncesji wydobywczych na wszystkie bogactwa naturalne wydanych z naruszeniem prawa polskiego i unijnego?
 • Dlaczego mieszkańcy Kaszub i innych zagrożonych terenów z całej Polski poddają się dyktatowi wysłanników rządowych typu M. Kryda, R. Gawlik i ich organizacji np. Eko-Unia, Zieloni, Instytut Obywatelski, Indigerna ,chojnie finansowanych nawet ze środków unijnych a  wrogich Narodowi Polskiemu i m.in. wywodzących się z Krytyki Politycznej?

Osoba udająca sympatyczkę ruchu oporu przeciw-łupkowego na Kaszubach, przedłożyła delegacji raport operacyjny służb  z inwigilacji obywateli zamiast konkretnych dowodów na prześladowania i dyskryminację za działalność w obronie życia na terenach objętych odwiertami.

Dlaczego robiono wszystko abyśmy nie dotarły na spotkanie do Wrocławia 30.05.2013 r. z delagacją Parlamentu Europejskiego?

Naszym obowiązkiem i prawem jest uczestniczenie we wszystkich spotkaniach z Komisją Petycji we Wrocławiu w dniach 30 i 31 maja 2013r,  jak też podczas wizji lokalnych na terenach zagrożonych.


Dnia 28 maja 2013 17:07 "RADZIENCZAK Olga" <olga.radzienczak@europarl.europa.eu> napisał(a):

Szanowna Pani,
Dziekuje za potwierdzenie przyjazdu. Dopiero zobaczylam, ze na debate przyjedzie kilkuosobowa delegacja Pani stowarzyszenia. Czy chodzi o Pania i Pania Marie? Czy bedzie obecny ktos jeszcze? Prosilabym o podanie imion i nazwisk oraz numerow dowodow osobistych uczestnikow delegacji w celu ulatwienia przyjecia Panstwa przez Biuro Informacyjne (jest to swieto panstwowe i beda niestety obecne jedynie dwie osoby z obslugi). Poniewaz mamy limit miejsc dostepnych w sali, musimy wiedziec dokladna liczbe uczestnikow debaty.
Pozdrawiam,
Olga Radzienczak
Olga Radzienczak

Sekretariat Komisji Petycji
Parlamentu Europejskiego
Szanowna Pani,
uprzejmie prosimy o odpowiedź na następujące pytania:
1.Czy to Pani będzie nasza tłumaczką a jeśli nie to kto?
2.Czy to prawda, że jednym z tłumaczy ma być Marek Kryda z Instytutu Obywatelskiego w Łodzi?
Nadmieniamy, że Marek Kryda jest finansowany przez lobby prorządowe i z funduszy unijnych do przejmowania i sterowania oddolnym  ruchem obywatelskim w interesie,  udawanych, pozornych  konsultacji ze społeczeństwem, co wpisuje się w spełnianie obietnicy premiera D.Tuska danej prezydentowi Obamie,że nie dopuści do oporu przeciw łupkowego.

3.Jaki jest szczegółowy program spotkania z Komisją Petycji?
4.Ile osób z Polski potwierdziło przyjazd na to spotkanie?
5.Ile czasu przewidziane jest na wystąpienie naszej delegacji?
6.Dlaczego nie dopuszcza się nas do spotkania w sprawie zagrożenia budowy nowych kopalni odkrywkowych, pomimo że nasza petycja dotyczy również tej sprawy?
7.Czy Komisja Petycji przyjeżdża tylko na dwugodzinne spotkanie?
8.Czy nie będzie wizji lokalnej na  terenach zagrożonych ?
9.Kto podejmuje decyzje o przekazywaniu tak szczątkowych  informacji na temat spotkania z Komisją Petycji, na którą zostaliśmy poproszeni?
10.Czy spotkanie ma być spontaniczne i bez żadnego programu ani prowadzącego?
11.Czy na spotkaniu będą obecni eksperci prorządowi, ... prof. Nagy?
Prosimy o niezwłoczną i wyczerpującą odpowiedź, bo dzisiaj  nasza delegacja wyrusza w podróż do Wrocławia i nie będzie miała możliwości dostępu do internetu.
Dnia 15 maja 2013 13:50 "SANDU Georgiana"
Dear Ms. Wojda and Ms. Bejda,

Thank you very much for your email. Indeed, as you have been informed by my colleague Olga Radzienczak (email translated into Polish), a visit of the Committee on petitions will take place between 30 - 31 May 3013 in Poland, Lower Silesia region.

The discussions with petitioners on the shale gas topic will take place on 30 May 2013, between 9.00 - 11.00 in the premises of the European Parliament Information Office in Wroclaw (European Parliament Wrocław Information Office, ul. Widok 10, 50-052 Wrocław, tel +48 71 337 6363).
All petitioners are invited to attend the meeting and enter into a dialogue with the members of the delegation. However, the committee is unfortunately not in a position to reimburse the petitioners' expenses outside the three places of work of the European Parliament. Those citizens who join the debates will have to finance their own travel costs.
Should you have further questions, please do not hesitate to contact us.
Kind regards,
Georgiana Sandu

Secretariat of the Committee on petitions
European Parliament
B-1047 Brussels, Belgium
Office: RMD 05J020
Tel:  32-2-28 40805
Z wyrazami szacunku i poważania.
Teresa Wojda, Maria Bejda
Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze "Łowiczanie"
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
Inicjatywa Obywatelska Biernego Oporu
OBYWATELSKI RUCH OPORU
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Szanowna Pani,
Dziekuje za szybka odpowiedz i potwierdzenie Panstwa uczestnictwa w debacie. Chcialabym poinformowac, ze spotkanie z przedstawicielami Komisji Petycji odbedzie sie jedynie 30 maja w godzinach 9 - 11 rano w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego. Bedzie zagwarantowane tlumaczenie z jezyka angielskiego na polski i z polskiego na angielski.
Jesli ma Pani jeszcze jakies pytania, prosze o kontakt.
Pozdrawiam,
Olga Radzienczak

 

Łowicz, 27.05.2013 r.
Olga Radzienczak
Sekretariat Komisji Petycji
Parlament Europejski
Szanowna Pani,
na wstępie, po raz kolejny podkreślamy, że Teresa Wojda wraz z Marią Bejda jest współautorką petycji PE 0578/2012.
Uprzejmie prosimy o nie pomijanie w korespondencji Marii Bejda, która jest nie tylko współautorką petycji do Parlamentu Europejskiego ale również współ-inicjatorką działań naszych Inicjatyw Obywatelskich w obronie miejsca do życia człowieka w Polsce i w Europie.
W związku z tym, że nasza petycja do Parlamentu Europejskiego, będąca " Listem otwartym do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego" z 18.04.2012r. zawiera również protest przeciwko budowie nowych kopalni odkrywkowych węgla brunatnego w Polsce, uprzejmie prosimy o umożliwienie nam uczestnictwa nie tylko w debacie na temat gazu łupkowego ale również w sprawie nowych kopalni odkrywkowych.
Naszym obowiązkiem i prawem jest uczestniczenie we wszystkich spotkaniach z Komisją Petycji we Wrocławiu w dniach 30 i 31 maja 2013r,  jak też podczas wizji lokalnych na terenach zagrożonych.
Nadmieniamy, że reprezentujemy:
 • ok.5000 sygnatariuszy "Petycji przeciwko ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze",
 • ok.500 sygnatariuszy petycji " Protest przeciw Nautrze 2000, składowaniu skroplonego CO2 i wydobyciu gazu łupkowego">
 • miliony obywateli Unii Europejskiej  pokrzywdzonych powstaniem bazy hydroszczelinowania w Łowiczu, (DS/765 12 Prokuratura w Łowiczu)
 • miliony Polaków doświadczających brak zdrowej, czystej i smacznej wody jak też cierpiących na wskutek zatrutego powietrza i skażonej żywności
 • miliony Polaków  dyskryminowanych i prześladowanych  we własnej Ojczyźnie.
 • oddolny, niezależny ruch obywatelski w obronie miejsca do życia człowieka w Polsce, Europie i na Świecie, za co doświadczamy dyskryminacji i prześladowania przez siły wrogie Narodowi Polskiemu a sprawujące władzę w wyniku fałszowanych, od wielu lat wyborów. http://umtsno.blogspot.com , a przygotowane do likwidacji oporu obywatelskiego w Polsce za pomocą ... szpiegowskich samolotów bezzałogowych dronów, zakupionych przez rząd  D.Tuska za pieniądze polskich podatników czy innych systemów zniewalania narodów jak np. INDECT, testowany ... przez AGH Kraków.

Potwierdzamy przyjazd kilkuosobowej delegacji naszej oddolnej Inicjatywy.
Mamy nadzieję, że Szanowna Pani będzie naszą tłumaczką podczas naszego dwudniowego spotkania z Komisją Petycji.
Z wyrazami szacunku i poważania.
Teresa Wojda, Maria Bejda
Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze "Łowiczanie"
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
Inicjatywa Obywatelska Biernego Oporu
OBYWATELSKI RUCH OPORU
LOWOBYWATEL

#2113 Dlaczego tak zapraszano ?

2013-06-01 06:46

Dlaczego robiono wszystko aby autorki petycji PE 0578/12 nie dotarły na spotkanie do Wrocławia 30.05.2013 r. z delagacją Parlamentu Europejskiego?

 • wyznaczenie terminu w jedno z największych świąt w Polsce, w Boże Ciało
 • utajniono przez autorkami petycji w obronie Narodu Polskiego program wizyty delegacji Komisji Petycji jak też szczegóły spotkania w biurze informacyjnym PE w dniu 30.05.2013r. na temat dowodów na łamanie prawa unijnego w Polsce w zakresie wydobywania węglowodorów
 • odmowa zwrotu kosztów podróży

 

LOWOBYWATEL

#2114 Dlaczego konspiracja w sprawach jawnych, uznanych przez Parlament Europejski?

2013-06-01 07:10

Dlaczego eurodeputowani z Polski, wchodzący w skład delegacji Komisji Petycji :Lidia Geringer de Oedenberg oraz Ryszard Czarnecki, zostali przedstawieni przez przewodniczącego tej delegacji, europosła z Rumunii jako naszych cichych sprzymierzeńców ?
Skoro tak jest, to oznacza, że w Parlamencie w Polsce panuje terror i zakłamanie?
LOWOBYWATEL

#2115 Re: Dlaczego konspiracja w sprawach jawnych, uznanych przez Parlament Europejski?

2013-06-01 07:41

Agent rządowy i lobby wydobywczego w roli przywódcy fałszywego ruchu oporu tzw. przeciwłupkowego.

Cytat z tekstu autorstwa Marka Krydy:
W sobotę 1.06.2013 r. o godz. 14:00 w Sali Jana Pawła II Kolegiaty w Wejherowie (ul. Kościuszki 2) przedstawiciel Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego – Keith Taylor spotka się z mieszkańcami gmin Województwa Pomorskiego w których będzie wydobywany gaz łupkowy.

.
LOWOBYWATEL

#2116 Bezprawne i podstępne przejmowanie sterów ruchu przeciw lobby wydobywczemu w Polsce.

2013-06-01 08:04

 

Jest to kompromitacja delegacji Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, która łamie prawo autorek petycji, prawnie usankcjonowanej na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego w obronie zagrożonych terenów całej Polski i Europy, do uczestniczenia we wszystkich spotkaniach delegacji tej komisji w Polsce.

To nie Marek Kryda występował w obronie Narodu Polskiego w Parlamencie Europejskim.

Nie jest autorem petycji dotyczącej odwiertów w Polsce a próbuje przejmować rolę przywódcy ruchu oporu sterowanego przez lobby wydobywcze.

Tacy uzurpatorzy powinni zostac potępieni i całkowicie odsunięci od udziału w spotkaniach z przedstawicielami unijnymi.

 

 

LOWOBYWATEL

#2117 Bezprawne i podstępne przejmowanie sterów ruchu przeciw lobby wydobywczemu w Polsce.

2013-06-01 17:00

Nie ma i nie może być zgody na wykorzystywanie Kościoła Katolickiego w polityce niszczenia Narodu Polskiego !

"Ze złem nie może być kompromisu,

Nie ma mniejszego albo większego zła

Z diabłem, ze złem się nie paktuje"

 

Ksiądz Prałat

Tadeusz Reszka

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętej Trójcy

w Wejherowie

 

Szanowny Księże Prałacie,

z wielka nadzieją i ufnością zwracamy się z prośbą  o odczytanie niniejszego listu i przekazanie go organizatorom i gościom jak też mediom obecnym na spotkaniu w dniu 01.06.2013r. o godz.14.00,  w którym miałyśmy  obowiązek i prawo uczestniczyć.Jednak organizatorzy tego spotkania celowo nas tego prawa pozbawili, tym samym sami stanęli  po stronie sił wrogich Narodowi Polskiemu.

W nawiązaniu do dzisiejszej rozmowy telefonicznej zwracamy się z błagalną prośbą, jako autorki petycji Parlamentu Europejskiego 0578/2012, w obronie Polski i Narodu Polskiego przed okupacją sił wrogich Narodowi Polskiemu, które przejęły wszelkie bogactwa naturalne i majątek narodowy Polaków a rdzenny Naród Polski zniewolili, o poinformowanie organizatorów spotkania, że kościół katolicki, uznaje za swoją powinność bronienie życia, zdrowia i przyszłości następnych pokoleń  Narodu Polskiego i nie godzi się na niszczenie środowiska życia człowieka. Potępia rugowania Polaków z ich ojcowizny pod pretekstem rzekomej niezależności energetycznej, forsowanej przez rządzących pod dyktando wrogich sił.

W związku z tym, że agenci sił wrogich Narodowi Polskiemu próbują  wykorzystywać autorytet kościoła i obiekty kościelne do pseudokonsultacji i i oszukiwania,  iż  rzekomo społeczeństwo polskie jest przychylne niszczycielskim zamiarom rządzących, którzy nie potrafią udokumentować swojego uprawnienia  do sprawowania władzy w Polsce.

Dowodem  tego są zlekceważone  nasze protesty wyborcze do Sądu Najwyższego, z całkowitym pominięciem nas jako stron w sprawie jak też zlekceważenie naszych skarg i wniosków, doskonale udokumentowanych, składanych do  Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu, Komisji Europejskiej , Parlamentu Europejskiego, w tym  również do Komisji Petycji PE, której przedstawicielem jest uczestnik dzisiejszego spotkania w sali Kolegiaty w Wejherowie,  Pan Keith Taylor. www.umstno.com

Dopełnieniem braku posiadania przez rządzących legitymacji prawnej Narodu Polskiego są wystąpienia Pana Tadeusza Cichockiego, (w załączeniu do emaila) do właściwych  organów państwa polskiego, które nie są w stanie przedstawić żadnych dowodów na prawo do sprawowania władzy i urzędów, ponieważ, jak sami przyznali w korespondencji, skierowanej do nas,  natychmiast po wyborach zostały  zniszczone.


Teresa Wojda, Maria Bejda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie"

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

Inicjatywa Obywatelska Biernego Oporu

 

OBYWATELSKI RUCH OPORU

 


Gość

#2118 Re: Bezprawne i podstępne przejmowanie sterów ruchu przeciw lobby wydobywczemu w Polsce.

2013-06-01 20:22

Teresa Wojda i Maria Bejda uczestniczyły w spotkaniu i składały dodatkowe dowody w sprawie petycji 0578/2012 Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi OBYWATELSKI RUCH (list otwarty do Prezydenta R.P. z 18.04.2012 r. uznany jako petycja) przed delegacją Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu 30.05.2013 r.
LOWOBYWATEL

#2119 Podziękowania Komisji Petycji dla M.Bejda i T.Wojda.

2013-06-03 18:58

Maria Bejda i Teresa Wojda otrzymały 3.06.2013 r.poniżej cytowane podziękowanie za udział w spotkaniu z delegacją Komisji Petycji PE we Wrocławiu w dniu 30.05.2013r.:

"Szanowna Pani,
W imieniu Georgiany Sandu i calego Sekretariatu Petycji, chcialabym serdecznie podziekowac za Pani uczestnictwo w debacie w czasie wizyty studyjnej Komisji Petycji w Polsce.
Doceniamy wklad pracy, ktory Pani wlozyla w dotarcie na miejsce i podzielenie sie swoja opinia.
Bedziemy Pania informowac w przyszlosci na temat wnioskow z wizyty studyjnej i prac Komisji Petycji dot. Pani petycji.
Pozdrawiam,"
LOWOBYWATEL
Gość

#2120 ALARM!!! Dokonał się zamach stanu w Polsce a instytucje unijne pomimo posiadanej wiedzy milczą.

2013-06-04 11:51

#2117: LOWOBYWATEL - Bezprawne i podstępne przejmowanie sterów ruchu przeciw lobby wydobywczemu w Polsce.

Media za wyjątkiem TV Niezależna Pana Janusza Zagórskiego przemilczają fakt 2 godzinnego spotkania delegacji Komisji Petycji PE z T.Wojda i M.Bejda w temacie tzw. gazu łupkowego w Biurze Informacyjnym PE we Wrocławiu w Święto Bożego Ciała tj.30.05.2013r.

UWAGA! TV Niezależna Janusza Zagórskiego podała wczoraj fragment nagrania z tego spotkania. Następne części nagrania z przebiegu spotkania i naszych wystąpień podane będą dzisiaj i jutro wieczorem.

http://www.tcichocki.pl/pobierz.htm

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/908226,delegaci-z-ue-badaja-czy-plan-budowy-kopalni-pod-lubinem,id,t.html

UWAGA! ALARM! 30 czerwca mija termin ultimatum dla zdrajców i autorów zamachu stanu w Polsce.

Obywatelski Ruch Oporu (gość)  • 04.06.13, 07:42:38

Cały Parlament Europejski i Komisje Europejskie doskonale wiedzą, że w Polsce dokonał się zamach stanu a mimo to udają, że nic się nie stało a nawet chcą z nimi pertraktować w imię rzekomego dobra mieszkańców Polski. Gdyby nie nasza petycja PE 0578/2012 (list otwarty do Prezydenta RP, B.Komorowskiego z 19.04.2012r.) w Brukseli nikt nie wiedziałby co naprawdę dzieje się w Polsce. Europosłowie z Polski okłamywali Brukselę, że w Polsce nie ma oporu przeciw grabieży Polski a zwłaszcza polskich bogactw naturalnych i oporu przeciw łamaniu praw człowieka i obywatela.

Po co rozmowy z przestępcami, którzy dokonali zamachu stanu w Polsce ?
Układanie się z autorami zamachu stanu w Polsce to przecież współudział w przestępstwie na Narodzie Polskim !
Polecamy zapoznanie się z naszą działalnościa w obronie Polski i Narodu Polskiego w komentarzach pod petycją protest przeciw nowemu prawu geologicznemu i górniczemu, na petycje.com.

Maria Bejda, Teresa Wojda
Obywatelski Ruch Oporu

LOWOBYWATEL

#2121 Re: ALARM!!! Dokonał się zamach stanu w Polsce a instytucje unijne pomimo posiadanej wiedzy milczą.

2013-06-04 15:46

#2120: LOWOBYWATEL - ALARM!!! Dokonał się zamach stanu w Polsce a instytucje unijne pomimo posiadanej wiedzy milczą.

J.E.Ks. Prof. Łowicz, 04.06.2013 r.

Biskup Łowicki

Andrzej Franciszek Dziuba

Wasza Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Biskupie,

W związku z brakiem reakcji na naszą prośbę z dnia 03.06.2013r. o spotkanie z Jego Ekscelencją ( prośba w załączeniu, bez nr. przyjęcia na dziennik kurii, z polecenia Prałata Wronki ) zwracamy się z prośbą o pomoc w ratowaniu terenu Diecezji Łowickiej przed planami zniszczenia na wskutek realizacji polityki rządu, który sprawuje władzę w Polsce nielegalnie, ponieważ został wyłoniony w wyniku sfałszowanych wyborów. Władze wszelkich szczebli w Polsce nie mają dokumentów potwierdzających posiadanie legitymacji prawnej Narodu Polskiego do sprawowania władzy w Polsce, Ojczyźnie Narodu Polskiego, co sprawcy potwierdzili w skierowanej do nas korespondencji.

Na nasz list z dnia 21.03.2012r. skierowany do Jego Ekscelencji do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

W Łowiczu powstała baza hydroszczelinowania na ul. Ekonomicznej 2 a jej otwarcie planowane jest w czerwcu 2013r. Z tej bazy, lada moment, będzie wyjeżdżać codziennie ponad 200 ciężkich pojazdów z toksycznymi mieszankami w celu obsługi odwiertów geologicznych węglowodorów na terenie Diecezji Łowickiej jak też na dwie trzecie terytorium Polski. Spowoduje to niewyobrażalne i nieodwracalne szkody dla środowiska życia człowieka a więc baza ta stanie się bramą do piekła w Polsce. Prokurator Rejonowy w Łowiczu uznał wszystkich mieszkańców Łowicza za pokrzywdzonych powstaniem tej trucicielskiej bazy na osiedlu Bratkowice w Łowiczu (postan. z 29.10.2012r. Ds.765/12).

Już jest zatruta woda w wodociągu miejskim w Łowiczu a władze wszelkich szczebli w Polsce ignorują nasze wołanie o zdrową, czystą wodę. Nasz “List otwarty do Przezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 18.04.2012r. w obronie Polski i Narodu Polskiego jest obecnie rozpatrywany przez Parlament Europejski i Komisje Europejskie jako petycja 0578/2012.

Apelujemy aby Kościół Łowicki nie uczestniczył w otwarciu trucicielkiej bazy hydroszczelinowania w Łowiczu oraz aby przeciwstawił się szatańskim planom niszczenia życia poprzez nie tylko powstanie tej bazy hydroszczelinowania ale również podziemnego wstrzykiwania skroplonego CO2, rozsiewania toksycznych chmur, przymusu szczepionkowego, przekaźników telefonii bezprzewodowej na osiedlach ludzkich.

Ze względu na wyjątkowo niebezpieczne oddziaływanie na zdrowie ludzkie masztu Radia Victoria i przekaźników telefonii bezprzewodowej, oczekujemy niezwłocznego przeniesienia masztu RV, na teren odległy od osiedli ludzkich jak też respektowania zarządzenia Papieża Banedykta XVI i spowodowanie usunięcia przekaźników telefonii bezprzewodowej z obiektów i terenów kościelnych.

Ponadto apelujemy o niedopuszczanie do wykorzystywania autorytetu Kościoła Katolickiego do pseudo konsultacji społecznych w realizacji planów nielegalnych władz w Polsce zamiany terytorium Polski w pola wydobywcze. Przykładem tego jest wykorzystanie obiektu Kolegiaty w Wejherowie w dniu 1.06.2013r. na spotkanie mieszkańców z przedstawicielami rządu i Parlamentu Europejskiego w kwesti odwiertów gazu i ropy naftowej.

Oprócz tego apelujemy o usunięcie z obiektów kościelnych znaków masońskich a szczególnie podmienionych w ostatnim czasie krzyży ze znakiem najgroźniejszej sekty scjentologów.

Prosimy przyjąć wyrazy czci i uszanowania

Z prośbą o modlitwę

Teresa Wojda, Maria Bejda, Krzysztof Szczurko

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

Obywatelski Ruch Oporu

Załączniki:

1. List do Biskupa Łowickiego z 21.03.2012r.

2. Prośba o spotkanie 03.06.2013r.

3. Plakat “Nie chcemy Teksasu w Łowiczu i w Polsce”.

4. Informacja “Polska Ojczyzna Polaków została oddana bez żadnego wystrzału w ręce wrogów Narodu Polskiego”.
5. List otwarty T.Cichockiego o zamachu stanu w Polsce.


Gość

#2122 ALARM!!! Dokonał się zamach stanu w Polsce a instytucje unijne pomimo posiadanej wiedzy milczą.

2013-06-08 10:43

Zapis ze spotkania Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, które miało miejsce we Wrocławiu. Komisja ta została niejako „zmuszona” do przyjazdu do Polski celem odbycia specjalnego posiedzenia „przesłuchania obywatelskiego” grupy protestujących obywateli z Łowicza w sprawie wydobycia gazu łupkowego i odwiertami, które są realizowane poprzez firmy z całkowitym olewaniem istniejących przepisów prawa i ochrony środowiska.

http://niezaleznatelewizja.pl/2013/06/otwarte-forum-tematyczne-6-07-2013/comment-page-1/#comment-11984

LOWOBYWATEL

#2123 Nowe szacunki gazu z łupków ?

2013-06-12 20:13

http://www.wnp.pl/wiadomosci/199666.html

Według najnowszych danych amerykańskiego Urzędu ds. Informacji o Energii (EIA), zasoby gazu z łupków w Polsce wynoszą ok. 4,2 bln m sześć. To o 20 proc. mniej niż EIA prognozowała dwa lata temu.

Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)
Autorzy raportu wskazują, że przemysł łupkowy jest na bardzo wczesnym etapie eksploatacji, a dotychczas przeprowadzone wiercenia nie spełniły początkowych wysokich oczekiwań. "Jest zbyt wcześnie, by skreślać potencjał polskich łupków, bo rezultaty są zachęcające ale odwiertów jest ciągle zbyt mało" - stwierdza raport.

Share on facebook Share on google Share on wykop Share on naszaklasa Share on twitter Share on blip More Sharing Services
0
ZOBACZ TAKŻE

Projekt ustawy dot. gazu z łupków wysłany do rady ministrów
Amerykanie porządkują kwestie gazu łupkowego
Polski sen o łupkach
Gazu łupkowego najbardziej boją się dotychczasowi gracze
EIA w najnowszym raporcie podkreśliła, że doświadczenia USA wskazują, że dopiero po zebraniu danych z ok. 100 wierceń można określić zasoby danego złoża. Tymczasem z ostatnich danych Ministerstwa Środowiska wynika, że do połowy maja 2013 r. wykonano w Polsce łącznie 44 odwierty za gazem z łupków, a na cały 2013 r. zaplanowanych jest 41 wierceń, w tym 9 "opcjonalnych", czyli nie objętych ścisłym zobowiązaniem koncesyjnym.

W ocenie EIA w Polsce najważniejsze jest teraz opracowanie najlepszej technologii, znalezienie obszarów z najbardziej sprzyjającą strukturą i obniżenie kosztów wierceń, ciągle bardzo wysokich w porównaniu z północną Ameryką.

Dla Polski całkowite zasoby gazu z łupków, szacowane w 2011 r. na 5,3 bln m sześc. ocenia się teraz na 4,2 bln m sześc. Basen bałtycki na północny Polski pozostaje jednym z najbardziej perspektywicznych regionów, jego atutem jest relatywnie prosta struktura geologiczna. Baseny lubelski i podlaski również mają potencjał, ale też mniej sprzyjającą strukturę, z licznymi uskokami pionowymi, które ograniczają długość wierceń poziomych. W dodatku na Podlasiu warstwy gazonośne leżą bardzo głęboko.

Technicznie wydobywalne zasoby w polskiej części basenu bałtyckiego ocenia się na 3 bln m sześć. gazu i 1,2 mld baryłek ropy z łupków.

W basenie lubelskim technicznie wydobywalne zasoby to 250 mld m sześc. Szacunki zasobów gazu z łupków na lubelszczyźnie EIA zredukowała 5-krotnie w stosunku do raportu 2011 r. z powodu zmiany metodologii. Z tego powodu oraz z powodu licznych uskoków perspektywiczny obszar zredukowano z ok. 30 do ok. 6 tys. km kw. Z kolei w basenie podlaskim wydobywalne zasoby szacuje się obecnie na 140 mld m sześc.

Według raportu, największy dotychczas przepływ gazu z łupków wykryto w odwiercie firmy Lane w Łebieniu, gdzie z poziomego odwiertu długości kilometra po szczelinowaniu wydobywały się 63 tys. m sześc. gazu dziennie, a potem produkcja ustabilizowała się na poziomie ok. 15 tys. m sześc.

LOWOBYWATEL

#2124 Relacja z przesłuchania przed delegacją Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego 30.05.2013r

2013-06-13 20:28

Szanowny Pan
Janusz Zagórski
Niezależna Telewizja
Wrocław

Bardzo dziękujemy Panu za zauważenie naszej bezkompromisowej walki w obronie Polski i Narodu Polskiego, za obecność podczas naszego przesłuchania przed delegacją Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego w dniu 30.05.2013r. we Wrocławiu oraz za nagranie z tego spotkania i jego upublicznienie.
http://niezaleznatelewizja.pl/2013/06/otwarte-forum-tematyczne-6-07-2013/


Jest to tym bardziej cenne, że media w Polsce całkowicie pomijają to 2 godzinne przesłuchanie w sprawie naszej petycji do Parlamentu Europejskiego nr. 0578/2012, będącej ” Listem Otwartym do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ” z 18.04.2012r.,(do dziś nie mamy odpowiedzi !) przesłanym drogą emailową przez Marię Bejda do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza w dniu (24.04.2012r.) debaty w Parlamencie Europejskim na temat gazu łupkowego, z krótkim wstępem w języku niemieckim.


Już pismem z 03.05.2012r. poinformowano nas o zarejestrowaniu naszej petycji, co było dla nas wielkim zaskoczeniem.

Nadmieniamy, że nie kontaktowałyśmy się z europosłami z Polski, ponieważ już wcześniej zorientowałyśmy się, że prawie wszyscy nie reprezentują interesów Narodu Polskiego w kwestii zagrożeń poruszanych w naszej petycji.


Występujemy w niej o wprowadzenie zakazów:
– stosowania szczelinowania hydraulicznego
– budowy elektrowni atomowych
– stosowania Technologii CCS tj. wychwytywania i podziemnego składowania skroplonego CO2
– budowy nowych kopalni odkrywkowych węgla brunatnego
– stosowania upraw genetycznie zmienionych (GMO )
– budowy Małych Elektrowni Wodnych na terenach objętych unijnym programem Natura 2000
– instalowania przekaźników telefonii bezprzewodowej w pobliżu siedlisk ludzkich
– przymusu szczepionkowego i wycofania z użycia toksycznych szczepionek zawierających rtęć
- rozpylania nad terytorium Rzeczypospolitej Polskiej toksycznych chmur (chemtrails)


Ponadto występujemy o unieważnienie wszystkich koncesji wydobywczych obejmujących dwie trzecie powierzchni kraju jako wydanych z naruszeniem prawa polskiego i międzynarodowego, które równocześnie naruszają suwerenność naszego kraju, godzą w interes narodowy a w konsekwencji łamią podstawowe prawa każdego Polaka i grożą katastrofą humanitarną i ekologiczną na ogromną skalę.

http://www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2012/08/List-otwarty-do-Prezydenta-RP-Bronis%C5%82awa-Komorowskiego-7.pdf

W dniu 09.10.2012r. uczestniczyłyśmy w warsztatach o gazie łupkowym w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Miałyśmy okazję naocznie przekonać się, że europosłowie z Polski reprezentują interesy lobby wydobywczego a ich ekspert, prof. Stanisław Nagy z AGH Kraków skompromitował się stwierdzeniem, że nie widzi zagrożeń dla środowiska życia człowieka na wskutek wydobywania gazu łupkowego.
Ośmieszył się również bezprawnym wnioskiem o odrzucenie naszej petycji.

Przebieg warsztatów na temat gazu łupkowego można prześledzić na :

w wersji bułgarskiej: Committee on Petitions@Workshop on the exploration and exploitation of sha

Polska wersja na stronie internetowej PE jest niestety niedostępna, pomimo naszych monitów o jej przywrócenie.

Z wyrazami szacunku i poważania
Maria Bejda, Teresa Wojda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
Inicjatywa Obywatelska Biernego Oporu
OBYWATELSKI RUCH OPORU

LOWOBYWATEL

#2125 Zurawlów :protest przeciw łupkom wciąz trwa...

2013-06-13 20:52

do podpisu :http://www.avaaz.org/en/petition/Stop_Fracking_in_Poland_gmina_Zurawlow/?fNarNab&pv=20

Żurawlów: Protest przeciwko łupkom wciąż trwa. Mieszkańcy układają hymn

Data dodania: 2013-06-10 09:06:10 Ostatnia aktualizacja: 2013-06-10 10:15:43

Joanna Nowicka

Weekend w Żurawlowie nie przyniósł żadnych rozstrzygnięć. Mieszkańcy wciąż blokują działkę Chevronu domagając się, by firma opuściła teren. Koncern nie prowadzi żadnych prac, ale też nie upuszcza gruntu. Protestujący zabrali się za tworzenie własnego hymnu.

Żurawlów: Protest przeciwko łupkom wciąż trwa. Mieszkańcy układają hymn

(© Czytelnik)

Tekst hymnu nad jakim pracują mieszkańcy nie jest jeszcze do końca dopracowany, ale przez weekendy były już próby przy akompaniamencie akordeonu: - Niech żyje wolność, wolność i swoboda, niech żyje Żurawlów i jego. takie słowa, parafraza znanej piosenki, prawdopodobnie znajdą się w hymnie - mówi Barbara Siegieńczuk z Żurawlowa.

...Stać będzie kraj nasz cały, stać będzie Piastów gród, zwycięży Orzeł Biały, Zwycięży Żurawlów...

Mieszkańcy powiedzieli nam w niedzielę wieczorem, że podczas weekendu nic nowego w Żurawlowie się nie wydarzyło. Działki wydzierżawionej przez Chevron pilnuje ochrona. Pracownicy wynajętej do budowy płotu, Prakti-bud z Tomaszowa przyjeżdżają co jakiś czas, ale nie rozpoczynają prac. Pojawiają się też przedstawiciele Chevronu.

W sobotę przesłaliśmy kilka pytań do rzecznik koncernu, Grażyny Bukowskiej. Chcieliśmy wiedzieć jaką firma widzi drogę na porozumienie z mieszkańcami i jakie plany wiąże z działką po budowie płotu. W odpowiedzi przeczytaliśmy jednak, że na Chevron nie ma dla nas żadnych nowych informacji.

- Chevron Polska Energy Resources dysponuje wszelkimi niezbędnymi pozwoleniami do rozpoczęcia prac w Żurawlowie. Stawiamy płot wokół wydzierżawionego przez nas terenu. Jest to część naszego planu inwestycyjnego - przypominamy, że tak brzmiało oświadczenie Chevronu wysłane nam w ubiegłym tygodniu.


kysyprzemysl (gość)  • 12.06.13, 17:59:05

Kraj nasz biedny z każdej strony,
- przez rządzących jest niszczony.
Była gospodarka planowa,
- a dziś ,,RABUNKOWA".
KYSY Trybun Ludowy
kysyprzemysl@gmail.com

Maria Bejda (gość)  • 12.06.13, 10:22:44

Żądam opublikowania mojego komentarza sprzed paru minut, w ktory zwracałam sie do mieszkańców Żurawlowa. Tekst nie był obraźliwy ani wulgarny ani nie naruszał zasad.
Jako współautorka petycji do Parlamentu Europejskiego i petycji przeciwko nowemu prawu geologicznemu i górniczemu mam bezwzględne prawo i obowiązek zwrócić sie do protestujących Polaków w Żurawlowie.

 

Maria Bejda (gość)  • 12.06.13, 10:05:35

Mieszkańcy Żurawlowa, dlaczego Pani Siegieńczuk i inni nie informują Was o zagrożeniu z faktu powstania w Łowiczu bazy hydroszczelinowania, która już obsługuje nie tylko odwierty w Polsce ale i w Niemczech np. Wisbaden. Sprzęt, który został sprowadzony przez amerykańską firmę United Oilfiled Services będzie w ekspresowym tempie robił odwierty wydobywcze węglowodorów. Podziurawią Naszą Polską Ziemię, tak jak ma to miejsce w Teksasie i Pensylwanii. Jeśli nawet ta wiertnia nie stanie w Żurawlowie a może stanie w sąsiedniej wsi, czy powiecie, województwie to i tak Żurawlów będzie miał wodę skażoną! Wasz obecny protest i tak nic nie przyniesie a jedynie niektóre osoby świetnie się wypromują na Waszych plecach i Waszej krzywdzie i krzywdzie wszystkich Polaków !