PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

robcio

#301

2011-11-16 00:34

Na drzewa Polacy, na drzewa

Gość

#302

2011-11-16 01:36

Warszawiacy, spójrzcie dokładnie na mapę koncesji FX Energy Poland, u was tey będzie odwiert gazu ziemnego.Na str. tej firmy jest zapis>
Warsaw South license: drilling in 2011-2012
• Potential up to 465 Bcf (12.5 Bcm) net to FX fully developed
from Grojec and Michrow prospects
Warszawa South licencji: wiercenie w latach 2011-2012
• Potencjał do 465 Bcf (12,5 mld m³) netto na FX w pełni rozwinięte
z Grójca i Michrow perspektywy

Gość

#303 PRECZ Z NIERZĄDEM CO SIE UKŁADA Z SZATANAMI ,ŻYDAMI !!!!!

2011-11-16 01:39


"Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie.

Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów.

Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody.

Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami.

Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." -

Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla

Gość

#304 Jak aktualne sa słowa pieśn"Międzynarodówki"

2011-11-16 02:00

cyt:"......
Rząd nas uciska, kłamią prawa,
Podatków brzemię ciąży nam,
I z praw się naszych naigrawa
Ten, co z bezprawia żyje sam!
Lecz się odmieni krzywda krwawa,
Gdy równość stworzy nowy ład -
Bez obowiązków nie ma prawa,
Dla równych - równy szczęścia świat!

Rządzący światem samowładnie
Królowie kopalń, fabryk, hut
Tym mocni są, że każdy kradnie
Bogactwa, które stwarza lud.
W tej bandy kasie ogniotrwałej
Stopiony w złoto krwawy pot
Na własność do nas przejdzie cały,
Jak należności słusznej zwrot."

Gość

#305

2011-11-16 02:14

Kiedy Polacy wreszcie się obudzą i wezmą sprawy w swoje ręce? Jeżeli w Polsce nie powstanie zorganizowana siła polityczna wolna od manipulacji przez żydów i nie przerwie postępującego zgubnego biegu wydarzeń dla Polski, to za 10 – 15 lat Polacy we własnym kraju będą parobkami. Powyższe słowa kierowane są z najwyższym tragizmem do Polaków, a zwłaszcza do młodej inteligencji, ażeby przestała być ślepa wobec tragedii Narodu Polskiego. Wzywamy wszystkich prawdziwych Polaków do samoobrony, samoorganizacji i samostanowienia o sobie.

BÓG – HONOR – OJCZYZNA

Gość

#306

2011-11-16 12:47

Brak mi słów. Niemal każdego dnia czytam lub słyszę jak to nasz rząd funduje nam prawne gnioty które służą nie nam, obywatelom, lecz obcemu kapitałowi. Zastanawiam się, jak długo to naród wytrzyma. Każda gumka kiedyś pęknie, ale nasz sprzedajny rząd widać od latu używa z powodzeniem tej samej gumki. Kiedyś jednak pęknie...
gt

#307

2011-11-16 16:59

Jestem za zdelegalizowaniem wszystkich stowarzyszeń pseudoekologicznych w Polsce opłacanych przez Gazprom czy inne tego typu instytucje!!! Zielone światło dla gazu łupkowego!!!

Gość

#308 ŻĄDAMY ZDELEGALIZOWANIA WSZYSTKICH ANTYPOLSKICH ORGANIZACJI, w tym ŻYDOWSKICH !!!!!

2011-11-16 20:19

WYPĘDZENIA Z KRAJU WSZYSTKICH ZDRAJCÓW NARODU POLSKIEGO !!!!!!

Gość

#309

2011-11-16 20:27

OBCY wracajcie do swoich domów ! Nic nam do waszej demokracji
My wam nie rządzimy i nie dyktujemy co macie robić i w co wierzyć !!!

WARA od NAS i NASZEJ POLAKÓW OJCZYZNY!!!
TU POLACY GOSPODARZAMI!!

ŁUPCIE sobie swoje ŁUPKI.
NASZE ZOSTAWCIE W SPOKOJU !!!

Gościna skończona. Dziękujemy.

Gość

#310

2011-11-16 20:59

Po 1990 roku celowo został zrujnowany polski przemysł, sprzedano to co w Polsce najcenniejsze, teraz biorą się za naszą ziemię a kiedy wezmą się za nas ?

Gość

#311

2011-11-16 23:21

Protestuje przeciw traktowaniu polskiego obywatela w ten sposób, ta ustawa w jawny sposób działa na niekorzyść naszego państwa!
nadzieja

#312 Kontakt do list

2011-11-16 23:37

#75: -  

 Bardzo proszę o kontakt na mail: czr1@poczta.onet.pl natychmiast prześlemy listy w formie papierowej

nadzieja

#313 Re: Polka

2011-11-17 00:07

#109: Polka - Polka 

 Niestety podano Pana Jacka Jezierskiego do Prokuratury generalnej jako podejrzanego o wspólne z innymi działania na szkodę zdrowia i życia obywateli z mozliwością odniesienia własnych korzyści majątkowych. Prokratura przesłała niżęj, niżej itd... a Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota odmówiła wszczęcia postępowania, bo osobie składającej doniesienie "bezpośrednio nic nie grozi". Trzeba pisać doniesienia do tej prokuratury z acałego kraju. Trezba się organizować i w połowie grudnia zrobić demonstarcję w Warszawie ale wielomilionową. Wtedy Rzecznik Praw musi zareagować. Jesli ktoś ma kontakt na organizację o zasięgu ogólnopolskim, należy się z nią skontaktować. Taka organizacja może też wnieść wniosek do RPO. Wniosków powinno być jak najwięcej. Znaleźć Europarlamentarzystę, który wniesie petycję do KE o moratorium wejścia tego prawa do czasu rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny

nadzieja

#314 Re: Re: same pierdoly

2011-11-17 00:24

#142: ptasiek - Re: same pierdoly 

 To łyknij sobie codziennie szklaneczkę, najlepiej przed snem wody z biocydem i bądź szczęśliwy. Na pewno wszystkie bakterie wyjdą ci nosem i będziesz zdrów jak ryba. Wody kopalniane na użytek zakładu górniczego, a nie wody z odwadniania kopalń w przypadku odkrywki. Chyba jednak Pan majstruje i to ostro. Te wody kopalniane, o których mowa w ustawie, to NASZE WODY PITNE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI, które z tymi m.in. biocydami mieszane będą. Obejrzyj firm o pierwszych wierceniach Chevronu. Sami mówią, że wodę do szczelinowania zabezpieczą im studnie pzry wiertni. WODĘ MAJA DARMO - ART 20


Gość

#315

2011-11-17 00:51

Toż to sami zdrajcy są w elitach i to na każdym szczeblu władzy ????

Jak mógł ktoś,taką ustawę zaproponować !! Jak ktoś mógł przegłosować ją w sejmie??
Jak mógł prezydent podpisać ?! Dlaczego wcześniej jej nikt nie zaskarżył?
Toż to sami zdrajcy są w elitach w tym kraju i na każdym szczeblu władzy ????

Wszystkim pasowała? Nad czym czuwał rzecznik i czyich on praw broni, bo na pewno nie Polaków,skoro jak tu napisano nic nie zrobił ???

Naważyli piwa i każą by naród to ścierwo za nich poprawiał... NARÓD MA PRAWO DO Buntu za to zdradzieckie niby prawo ...

Wójtowie z klikami radnych kpią sobie z bezpieczeństwa ludzi w tzw."żywe oczy", "na potęgę".

Błagalnie WOŁAMY TU SPOD KUTNA spod wysypiska śmieci którym rządzi NIEMIEC: "NIE PO TO POKOLENIA POLAKÓW GINĘŁY ZA OJCZYZNĘ, BY POLSKA BYŁA BYLE JAKA" a Polacy nie mieli nic do powiedzenia we własnym kraju !!!

Gość

#316 CO NAM SZYKUJĄ ZDRAJCY ???

2011-11-17 01:46

Bankierzy wydymają Polaków w grudniu. Przepadek miliardów.
ZACHOWAJ ARTYKUŁ

Czołowe banki inwestycyjne świata przygotowują atak spekulacyjny na Polskę. Tajemnicę poliszynela stanowi udział w ataku renegatów z Polski, wśród których są osoby zajmujące najwyższe stanowiska państwowe.

Nowy Ekran jako pierwsze medium w Polsce w dniu 26 września 2011 r. w artykule „Wielka tajemnica Rostowskiego i Pawlaka. Eksplozja bomby zadłużeniowej” poinformował o wysokim prawdopodobieństwie, że dług publiczny w Polsce przekroczył próg ostrożnościowy 55 % Produktu Krajowego Brutto. Konsekwencją potwierdzenia tej okoliczności będzie istotne zmniejszenie prestiżu finansowego Polski oraz w świetle aktualnego ustawodawstwa konieczność zrównoważenia budżetu państwa na 2013 r. (wysokie podwyżki podatków i duże cięcia wydatków).

O problemie wzmiankowała m.in. Wirtualna Polska, Gazeta Prawna oraz portal Money.pl. Charakterystyczna jest rozbieżność szacunków kursu przy którym dług przekroczy próg 55 % od 4,40 do 4,90 zł/euro. Równie charakterystyczna jak zmowa milczenia wobec analizy banku Nomura, której wynikiem jest kurs 4,2363 zł/euro. W reakcji na publikację Nowego Ekranu w dniu 27 września 2011 r. Jacek Rostowski zapewniał o małym ryzyku przekroczenia progu jednak nie podając żadnych szczegółów i nie przywołując jakichkolwiek analiz. A szkoda. W opublikowanej we wrześniu 2011 r. Strategii zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2012-2015 Ministerstwo Finansów poinformowało, że oczekuje w 2011 r. wskaźnika poziomu państwowego długu publicznego do PKB w wysokości 53,8 % przy kursie 4,35 zł/euro (nota bene według projekcji ministerstwa złoty ma się umacniać np. do 4,00 zł/euro na koniec 2012 r. czy 3,5 zł/euro w 2015 r.). W tym samym miesiącu złoty osłabł do ponad 4,52 zł/euro, a szef ministerstwa perorował, że krytyczny wskaźnik wynosi ok. 53 %, a nie ok. 54 % jak wyliczyli jego urzędnicy.

Świadomość niedomówień i sprzeczności występuje. Aby nie daj Boże ktoś nie zapytał o szczegóły, dla ukrycia prawdy o stanie finansów publicznych uchwalono zmiany w ustawie o dostępie do informacji publicznej. Nieprzypadkowo restrykcje uzasadnia się „ważnym interesem gospodarczym państwa”.

Z drugiej strony zmowa milczenia zaczęła pękać. Według pragnącego zachować anonimowość pracownika Narodowego Banku Polskiego: „interwencja banku z dnia 23 września miała na celu określenie reakcji rynku. Stanowiła przygotowanie do zasadniczych interwencji naszych banków głównie w ostatnich dniach grudnia. Celem jest przejściowe umocnienie złotego. Decyzja zapadła na najwyższych szczeblach. Mają zostać zachowane pozory zdrowia finansów publicznych kosztem rezerw dewizowych”.

Czołowe banki inwestycyjne świata przygotowują atak spekulacyjny na Polskę. Spekulanci wykorzystują zmienność manipulowanego przez nich kursu złotego.

Od kilku miesięcy następuje wzrost awersji do ryzyka na rynkach wschodzących, zwłaszcza w ogarniętej pogłębiającym się kryzysem zadłużeniowym Europie. Jej efektem jest ucieczka kapitałów zagranicznych, a w konsekwencji osłabienie złotego. Przypomnijmy, że euro jeszcze w maju 2011 r. kosztowało średnio ok. 3,95 zł, a przed interwencją NBP w dniu 23 września 2011 r. umocniło się do 4,52 zł.

Słaby złoty to wysoka złotowa równowartość polskiego długu publicznego, co stanowi przesłankę interwencji NBP przy współpracy Banku Gospodarstwa Krajowego. Rzucenie przez te banki waluty na rynek (głównie z rezerw walutowych, oraz z walutowego rachunku Ministerstwa Finansów) spowoduje umocnienie złotego. Krótkoterminowy charakter interwencji (mocny złoty na dzień 31 grudnia 2011 r.) oraz ograniczone rezerwy spowodują rychłe jej zakończenie i ponowne osłabienie złotego, nawet o gwałtownym panicznym charakterze z przebiciem kursu sprzed interwencji. Na koniec nastąpi niewielkie odbicie (umocnienie złotego), ale prawdopodobnie złoty będzie nieco słabszy niż przed interwencją.

Rezerwy walutowe NBP są ograniczone. Wynoszą 107 mld dolarów (koniec sierpnia 2011 r.), przy dziennych obrotach na światowym rynku FOREX w wysokości 4 bln dolarów (kwiecień 2010 r.). Dzienne obroty na rynku walutowym FOREX z udziałem złotego są rzędu 6 mld dolarów. Przedmiotem gry spekulacyjnej przeciwko Polsce będzie kilkadziesiąt miliardów euro. Nieoficjalnie mówi się nawet o 40-50 mld euro w głównej fazie. Dla ustalenia uwagi przyjmiemy atak z wykorzystaniem 10 mld euro. Jaki jest mechanizm ataku?

Pierwsza faza. Przygotowania. Skup taniego złotego przez wtajemniczone banki inwestycyjne. Średni kurs 4,4 zł/euro (poziom kursów orientacyjny). Spekulant sprzedaje 10,00 mld euro kupując 44,00 mld złotych.

Druga faza. Interwencja NBP i atak hien. Skup taniej waluty sprzedawanej w ramach interwencji przez NBP. Średni kurs 4,1 zł/euro. Spekulant sprzedaje 44,00 mld zł kupując 10,73 mld euro.

Trzecia faza. Porażka NBP, koniec interwencji. Złoty leci na zbity pysk. Średni kurs 4,6 zł/euro. Spekulant sprzedaje 10,73 mld euro, kupując 49,36 mld zł.

Czwarta faza. Odbicie złotego po panice. Średni kurs 4,5 zł/euro. Spekulant sprzedaje 49,36 mld zł, kupuje 10,97 mld euro.

Zysk bankierów inwestycyjnych z wszystkich faz ataku wynosi 1 mld euro z każdych 10 mld euro zaangażowanych w pierwszą fazę, stopa zysku 10 %. W szumie komputerów i stukocie klawiszy. Bez produkcji, bez plonów, dzięki manipulacji oraz dostępie do informacji, które uczyniono poufnymi dla obywateli.

Przy testowaniu przez spekulantów progu odpuszczenia przez NBP interwencji (szybkie wyczerpywanie rezerw i dalsza niemożność obrony kursu) oraz silniejszym rozchwianiu kursów, straty Polski mogą sięgać ponad 20 mld zł. Jest to suma z grubsza odpowiadającą rocznym wydatkom budżetu państwa na szkolnictwo wyższe, naukę i kulturę razem wzięte (17,7 mld zł w 2011 r.) lub na obronę narodową (20,3 mld zł w 2011 r.).

Atak zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem różnych instrumentów: transakcji natychmiastowych, terminowych oraz pochodnych. Dodatkowe zyski zapewnią spekulacje na fluktuacjach stóp procentowych, których spodziewają się spekulanci.

Koncepcja ataku jest oparta o pewność spekulantów, że polscy politycy nie rozwiązują problemów finansowych kraju. Zamiatają je pod dywan uciekając się do sztuczek finansowo-księgowych dla ratowania stołków pod tyłkami. Tajemnicę poliszynela stanowi udział w ataku renegatów z Polski, którzy pracują dla banków inwestycyjnych. Renegatów, wśród których są osoby zajmujące najwyższe stanowiska państwowe. Zapewniają oni informacje oraz odpowiadają za oczekiwane przez spekulantów zachowania decydentów w Polsce.

Tymczasem opinia publiczna w Polsce jest w perfidny sposób zasypywana tematami zastępczymi. Media głównego nurtu odwracają uwagę Polaków od problemów finansowych Polski. Polacy nie mają szansy dowiedzieć się co zamierzają przedsięwziąć politycy w obliczu ataku spekulacyjnego i kryzysu finansów publicznych. Bankierzy inwestycyjni muszą mieć spokój. A my? Będziemy wykrwawiać się płacąc wyższe podatki - VAT i nowe podatki - katastralny?
alternauta

#317 AD.CO NAM SZYKUJĄ ZDRAJCY ???

2011-11-17 12:18

"...Koncepcja ataku jest oparta o pewność spekulantów, że polscy politycy nie rozwiązują problemów finansowych kraju. Zamiatają je pod dywan uciekając się do sztuczek finansowo-księgowych dla ratowania stołków pod tyłkami. Tajemnicę poliszynela stanowi udział w ataku renegatów z Polski, którzy pracują dla banków inwestycyjnych. Renegatów, wśród których są osoby zajmujące najwyższe stanowiska państwowe. Zapewniają oni informacje oraz odpowiadają za oczekiwane przez spekulantów zachowania decydentów w Polsce..."
Może warto ujawnić nazwiska tych targowiczan, chociaż można się ich nazwisk domyślić.


Gość

#318

2011-11-17 12:39

jestem za niepodległością naszej Ojczyzny; za utrzymaniem naszego stanu posiadania; za właściwym wykorzystaniem naszych bogactw naturalnych dla dobra polskiego narodu.

Gość

#319 Jest konieczność ujawnienia nazwisk targowiczan !!!

2011-11-17 13:26


PROSIMY O LISTĘ TARGOWICZAN, ZDRAJCÓW POLSKI I POLAKÓW ...

Gość

#320

2011-11-17 14:58

Protestuję przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze

Gość

#321

2011-11-17 17:20

Trudno jest kmentować takie zachowanie (nie)naszego rządu,ubolewam,że Polacy nie interesują się kto nami rządzi,nie chodzą na wybory,a Ci co wybieraja PO,PSL,SLD to są pożyteczni idioci jak to mawiał Lenin,a Ci co wybrali Ruch Palikota to już debile i szkoda mi ich bo razem z nami  za to zapłacą i to juz wkrótce.Więcej świadomości ludzie i uczcie się histori i życiorysów tych co nami rządzą.Przyjdzie chyba dzień,że będzie trzeba postawić kosy na sztorc!!!!!!


Gość

#322 Zobaczmy jakie ATYPOLSKIE TREŚCI SĄ w telewizji !!!!

2011-11-17 17:24

NIGDY NIE POZWÓLMY ZBESZCZEŚCIĆ NASZEGO GODŁA Gwiazdą Dawida !!!!

http://tvp.info/informacje/kultura/zydzi-rodacy-ludzie-sztuka-w-historie/5083669


Gość

#323

2011-11-17 20:08

Popieram w całej rozciągłości

Gość

#324

2011-11-17 20:15

NIE UCZCIWE ROBIONE POD KORPORACIE

Gość

#325

2011-11-17 21:27

kto nami rządzi i w czyim interesie ?