NIE dla krzyża w Sejmie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla krzyża w Sejmie


Gość

#26

2011-11-24 16:19

uważam że w sejmie i zadnynm innym urzedzie nie powinno byc zadnych symboli religijnych a jesli juz chca ja powiesic niech powiesza conajmniej 10 symboli różnych religii
malpa z paryza
Gość

#27 krzyz w sejmie

2011-11-24 16:56

Sejm jest miejcem publicznym, organem panstwowym, gdzie nie powiny istniec zadne symbole oprocz panstwowych; Amen.


Gość

#28

2011-11-24 19:32

"Jaki był skutek zmuszania ludzi do przyjęcia chrześcijaństwa? To, że jedna połowa świata została głupcami, a druga hipokrytami? To, że na całym świecie szerzy się łajdactwo i niewiedza" - T.Jefferson. Absolutne NIE dla krzyża w Sejmie, szkole, urzędach itd.
Polak

#29 Re:

2011-11-24 22:29

#7: -

To wyprowadz się z tego Katolickiego kraju jak ci się nie podoba nasza religja.


Gość

#30 Re:

2011-11-24 22:34

#8: ................... -

Popieram twoje poglądy w 100%

Dla ateistów granice innych krajów stoją otworem - np. Holandia itp

 


Gość

#31 Re:

2011-11-24 22:38

#28: -

Podziwiam cię - nawet głupcy boją się Boga.

I choć obce są mi religie innych krajów to darzę je wszystkie wielkim szacunkiem.

 


Gość

#32

2011-11-26 04:34

Uważam, że nie powinno być krzyża w Sejmie, bo Sejm reprezentuje interesy wszystkich mieszkańców naszego kraju, bez względu na religię i bez względu na poglądy, bez względu na wiek, płeć i et cetera....

Gość

#33

2011-11-28 12:29

Dla tych co jeszcze się wahają polecam "tekst" Profesora Aleksandra Krawczuka z poprzedniego nr."Przeglądu" a i odsyłam do Biblii-" Księga Wyjścia"roz.20 od pierwszego wersetu.

Gość

#34

2011-11-28 16:59

Coż znaczy krzyż!? Nic!! To tylko symbol,,, I po coż ta cała szopka???
matt

#35

2011-11-28 22:03

Jeśli miałbym określić czy jestem ateista, czy wierzącym, odpowiedziałbym chyba, że ani tym, ani tym. Najbliżej mi raczej do agnostycyzmu. Dlatego też nie rozumiem Was ateiści bądź innowiercy, co wam przeszkadza tak ten krzyż i nie rozumiem Was katolicy, dlaczego tak go zaciekle bronicie. Czy Was, ateistów/innowierców tak pali w oczy obecność tego kawałka drewna i metalu, który nie reprezentuje przecież sobą żadnych złych ideologii (a ważną częścią ideologii chrześcijańskiej jest przecież, z tego co wiem, miłość do bliźniego), tak jak np. swastyka (która to może kojarzyć się z cierpieniem, złem wcielonym itd.), o którą spór zrozumiałbym. Czy dla Was, katolików, ten kawałek meterii jest potrzebny do kontaktu z niematerialnym Bogiem? Czy jest on niezbędny w takim miejscu jak Sejm i co to zmieni (oprócz tego, że już go tam nie będzie), jeśli ktoś go zdejmie?


Próbuje, chociaż jest to dla mnie niezmiernie trudne, zrozumieć Was, dlatego prosiłbym o sensowne odpowiedzi.

PS Wiem, że w tym kraju to utopia, ale chciałbym, żebyście wszyscy spierający się o błahostki, zaczęli zajmować się tym co ważne dla naszego kraju, a nie czy zdjąć krzyż, czy go zostawić (czy to w Sejmie, czy gdziekolwiek indziej). Wg mnie, Wy, spierający się, jesteście tylko pionkami w grze politycznej. Wasz fanatyzm wykorzystują politycy i specjaliści od PR. Co nie zmienia faktu, że czekam na Waszą odpowiedź.
Tomasz Andrzej Szymański

#36

2011-11-29 20:34

Panie profesorze, napisał Pan:
"Zasada neutralności światopoglądowej oznacza aktywną postawę samokontroli państwa, przeciwdziałającej manifestowaniu jakichkolwiek preferencji światopoglądowych lub religijnych."

Preferencji tu nie widzę:
Nad drzwiami z prawej strony wisi Krzyż.
Nad drzwiami z lewej strony Krzyża nie ma!

A jaki tu skandaliczny brak demokracji! Wyraźna antydemokratyczna przewaga lewej, ateistycznej i agnostycznej strony przy przewadze ilościowej chrześcijan w Polsce.
lol

#37

2011-11-30 16:00

Coś mało osób was popiera :D Hahahaahah :D Komuchy kiedy wrócicie do Zsrr ;D hahahahaah :D

Gość

#38

2011-11-30 22:05

MIEJSCE KRZYŻA JEST W KOŚCIELE A NIE W SEJMIE!!! NIE ZGADZAM SIĘ ABY TAM WISIAŁ!!!!!!!!!! TO NIE JEST PAŃSTWO KOŚCIELNE A CZASY INKWIZYCJI I KOŚCIOŁA JUŻ DAWNO MINĘŁY!!! MAMY XXI WIEK DO CHOLERY JASNEJ.......... ZAJMIJMY SIĘ NAPRAWDĘ POWAŻNYMI PROBLEMAMI A NIE NIC NIE ISTOTNYMI PIERDOŁAMI A SYMBOLIKĘ ZOSTAWMY TAM, GDZIE JEST JEGO MIEJSCE!!!!

Gość

#39 Re:

2011-12-01 19:46

Debilu kościelny.

ZSRR nie ma już na mapie.

Radzę odstawienie Radia Maryja pojebańcu…

 

#37: lol -

 


Gość

#40

2011-12-02 02:17

państwo prawa czy jakaś pierdołka?

Gość

#41

2011-12-02 20:56

Boga mieć w sercu,a nie narzędzia tortur na ścianie.

Gość

#43 a takie jest prawo

2011-12-04 22:33

Obecność symboli religijnych w miejscach publicznych wynika z zagwarantowanej przepisami art. 53 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wolności religii i sumienia. Art. 53 ust. 2 konstytucji stanowi, że wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie.

O możliwości umieszczania w pomieszczeniach szkoły publicznej symbolu religijnego, jakim jest krzyż, stanowią przepisy § 12 rozporządzenia ministra edukacji narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz. U. Nr 36, poz. 155, z późn. zm.).

Gość

#44

2011-12-05 20:43

Jeżeli w Sejmie wisi symbol chrześcijaństwa to obok powinny wisieć symbole innych wyznań, których członkowie mieszkają w Polsce. ALBO ŻADEN.
Artur

#45 Re:

2011-12-09 22:29

#8: ................... -

a jak uprawiasz sex też się trzymasz KRZYŻA albo zdrowaśki klepiesz , jeżeli sybolem wiary katolickiej jest tylko i wyłącznie krzyż to pozamykajmy kościoły bo w tym wypadku są nie porzebne wystarczy że na każdym skrzyżowaniu ,budynku ......itp powiesimy KRZYŻE i wtedy będzie ok . Z tego co wiem włosi nie posiadają żadnych insygni katolizmu w swoim parlamęcie chociaż na ich ziemi stoi watykan , i reasumując NIE BĄDŻMY BARDZIEJ PAPIEZCY NIŻ SAM PAPIEŻ

Artur

#46 Re: krzyz w sejmie

2011-12-09 22:34

#27: malpa z paryza - krzyz w sejmie

ZGADZAM SIĘ W 1000% Z TOBĄ ZA CHWILE JESZCZE WYJDĄ Z UCHWAŁĄ ŻEBY UTWOŻYĆ SPECJALNĄ ŚCIANE NA INSYGNIA WSZYSTKICH WYZNAŃ JAKIE SĄ WYZNAWANE W POLSCE A CO ONE SĄ GORSZE OD KATLICKIEJ I DLA TEGO NIE MAJĄ PRAWA WIŚIEĆ W ŻĄDOWYCH INSTYTUCJACH TYLKO KATOLICKIE MAJA TAKIE PRAWO ?????????

Demokrata

#48 Re: krzyz w sejmie

2011-12-13 13:37

#27: malpa z paryza - krzyz w sejmie 

 

Skoro Sejm RP jest miejcem publicznym i  demokratycznym organem państwowym,  to powiny tam  istnieć  symbole wyznawanej wiary przez większość narodu; Amen.


Gość

#49 Re:

2011-12-13 13:42

#28: -  

 Nie wyzywaj i "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu". Świat bez przykazń i bez zbawiennej nauki   z Krzyża, by zginął.

Bezwzględnik

#50 Re:

2011-12-13 13:47

#32: -  

 

Uważam, że  powinien być Krzyż w Sejmie, bo Sejm reprezentuje między innymi interesy  większości religijne mieszkańców naszego kraju, i jest tolerancyjny, bez względu na religię i bez względu na poglądy, bez względu na wiek, płeć i et cetera....