PROTEST PRZECIW LIKWIDACJI PRZEDSZKOLA NR 63 BYTOM

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW LIKWIDACJI PRZEDSZKOLA NR 63 BYTOM

GŁOS DZIECI

#126 Re: PRAWA DZIECKA W UNII EUROPEJSKIEJ

2011-12-07 00:25

#121: - PRAWA DZIECKA W UNII EUROPEJSKIEJ

3. Dobro dziecka należ y stawiać na pierwszym miejscu

…Zapomina się o tym, ż e dzieci są nie przedmiotem, ale przede wszystkim podmiotem praw przyznanych im tak przez międzynarodowe, jak i krajowe akty prawne….

…Uniwersalne zapisy Konwencji Praw Dziecka wprowadzają powszechne twierdzenie, iż dzieci są podmiotami praw i zasługują na poważne traktowanie…

…każ de z państw członkowskich "15" ratyfikowało Konwencję Praw Dziecka, która nakłada na rządy tych państw konkretne zobowiązania do przestrzegania praw dzieci oraz ich promocji…

…………

Artykuł 3
1. We wszystkich działaniach dotyczących dzieci, podejmowanych przez publiczne lub prywatne instytucje opieki społecznej, sądy, władze administracyjne lub ciała ustawodawcze, sprawą nadrzędną będzie najlepsze zabezpieczenie interesów dziecka.

……………

Artykuł 6

…………

2. Państwa - Strony zapewnią, w możliwie maksymalnym zakresie, warunki życia i rozwoju dziecka.

Artykuł 6 Konwencji kładzie nacisk na prawo każdego dziecka do życia i optymalnych warunków do utrzymania się i rozwoju. Zasada jednakowego traktowania wymaga od rządów podjęcia odpowiednich kroków w celu zabezpieczenia równego respektowania praw wobec dzieci wymaga również rozważenia czy wybrany kierunek działań nie jest szkodliwy dla zdrowia i dobra dzieci jako ogółu.

Artykuł 12

2. W tym celu dziecko będzie miało w szczególności zapewnioną możliwość wypowiadania się w każdym postępowaniu sądowym i administracyjnym, dotyczącym dziecka, bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawiciela bądź odpowiedniego organu, zgodnie z zasadami proceduralnymi prawa wewnętrznego.
…………..
Reasumując stwierdzić należ y, ż e zasadniczą sprawą jest, ż e UE powinna szukać pomocy w rozwijaniu polityki wobec dzieci, takiej która bierze pod uwagę i wyposaża dzieci we wszystko czego potrzebują … instytucje UE będą :
· Słuchać głosów dzieci
i włączać je w proces decyzyjny
·…
· W pełni chronić dzieci przed negatywnym wpływem polityki UE
· Inwestować w dzieci i rozwijać politykę promującą ich interesy,


Gość

#127

2011-12-07 00:42

W procesie tworzenia systemu ochrony praw dziecka kierowano się różnymi zasadami i prawami, również tymi, które są istotne w funkcjonowaniu placówek przedszkolnych zajmujących się opieką i wychowaniem dziecka. Są to:
- Zasada dobra dziecka - według niej wszystkie działania podejmowane są w najlepiej pojętym interesie dziecka.



Gość

#128

2011-12-07 07:16

W Bytomiu jest za mało przedszkoli, w tym roku dostanie się dziecka do przedszkola graniczyło z cudem. Koj= nieporozumienie, zamknąć przedszkola i zrobić teatry tańca.
gość

#129

2011-12-07 09:48

Jestem Przeciwko Likwidacji Przedszkola Nr 63 Bytom.!Moje dziecko tam uczęszczało i byliśmy zadowoleni z opieki,wychowania i warunków tam panujących.przy takich problemach z posyłanie dziecka do przedszkoli chcą jeszcze zamykać placówkę? nie rozumiem polityki władz....

Gość

#130

2011-12-07 10:34

Sfera publiczna nie musi być rentowna ale musi być publicznie użyteczna.

Gość

#131 Re:

2011-12-07 11:33

#128: -

albo jakąś wystawę, finansowaną z budżetu miasta


Gość

#132

2011-12-07 11:50

Wczoraj jak co roku nasze dzieci w przedszkolu odwiedził Święty Mikołaj jeżeli będziemy bierni może to być ostatni Mikołaj, który sprawił naszym pociechom radość. Od naszych dalszych kroków zależy czy wygramy tę walkę więc "szable w dłoń". Co mamy robić powiedziano nam na wczorajszym zebraniu, każde działanie jest potrzebne. Nie możemy czekać z założonymi rękami bo kto jak nie my musi zadbać o przyszłość naszych dzieciaczków.

Gość

#133

2011-12-07 15:47

Jestem zdecydowanie na NIE dla zamknięcia tego przedszkola !!

Gość

#134

2011-12-07 16:25

DO tego przedszkola chodziły moje dzieci,jestem z tego powodu bardzo zadowolona i mam nadzieję że go nie zlikwidują.Uważam że jest to nie fer wobec dzieci,rodziców i osób które tam pracują.

Gość

#135

2011-12-07 16:34

Prezydent naszego miasta wyremontował przedszkole,ocieplił,powymieniał podłogi za pobliczne pieniądzei teraz je chce sprzedać,tak jak szkoły na stroszku,a jest to przedzkole do którego jest kolejka dzieci i grupy sż przepełnione...na pewno ma w tym jakiś interes!A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...!!!

Gość

#136

2011-12-07 16:59

moje dziecko jeszcze nie chodzi do przedszkola bo ma dwa latka ale niebawem będzie, podpisuje sie pod petycją protestu, gdyż jestem zdania że te przedszkole jest potrzebne. Lokalizacja przedszkola jest perfekcyjna, dzieciaki czują sie tam dobrze(ja również chodziłam do tego przedszkola i wspominam je bardzo dobrze) decyzja o likwidacji nie pomoże nikomu a dzieciaki będą pokrzywdzone bo przeniesienie ich to nie jest dobre rozwiązanie.

Gość

#137

2011-12-07 17:08

FANTASTYCZNE przedszkole, planuję za kilka lat zapisać tam swoje następne dziecko. Oby się udało!

Gość

#138

2011-12-07 17:12

NIE likwidacji przedszkola!!!

Gość

#139 Re:

2011-12-07 17:53

#26: -

Może nie w stylu Agory ale pewnie mają już kolege inwestora, który zrobi w tym miejscu prywatne przedszkole.

Ale czego spodziewać się po PO. W poprzedniej kadencji narobili machloi w mieszkaniach komunalnych teraz biorą się za resztę.


Gość

#140 Re: Re:

2011-12-07 18:17

#139: - Re:  

 nie piszcie tyle tylko zacznijmy działać bo nikt za nas tego nie zrobi i nie zwracajmy uwagi na innych tylko sami starajmy się pomóc przedszkolu i jego kadrze


Gość

#141

2011-12-07 18:32

Nie jedno pokolenie się tam wychowywało i nie jedno się jeszcze wychowa !!!!
Panie KOJ niech Pan na oczy przejrzy!!!! co Pan robi z BYTOMIEM - RUJNE !!!!!!!

Gość

#142

2011-12-07 18:32

Jestem zdziwiona że takie piękne przedszkole z doskonałą lokalizacją(osiedle)chce się zamykać.
Ciekawią Mnie powody.
Oby do tego nie doszło.Ile osób straci pracę ,nie mówiąc już o dzieciach chodzących do tego przedszkola.
Nie popieram zamykania przedszkola.

Gość

#143

2011-12-07 20:17

Nie rozumie???_-- nie chcą przyjmować dzieci do przedszkola , bo stwierdzają że nie ma miejsc a za drugim razem chcą zamykac i przenosic bo co?????????????????????????????????????????????????????????????????????

Gość

#144

2011-12-07 21:35

Nie wyobrażam sobie, że jakiś tam wielki Pan Prezydent zamyka przedszkole do którego chodziłam i w którym tak wielu z nas a także naszych wspaniałych małych odkrywców przeżywa swoje dzieciństwo pod czujnym okiem pracowników placówki, równie serdecznych jak i wspaniałych kiedyś tak teraz. Moje dziecko w przedszkolu spędza cały dzień bo od 6 do 16. Jestem matką, która nie wyobraża sobie powiedzenia dziecku, że nie pójdzie więcej do przedszkola bo ktoś (naprawdę ktoś bez rozumny) zamyka przedszkole i to nie na czas świąt tylko na zawsze. Z dzieciństwa mojego pamiętam, że każda Pani pracująca w przedszkolu była tak wspaniała że my jako dzieci uważaliśmy je bardziej za ciocie niż za obce nam osoby. Pytam Pana Prezydenta gdzie mamy oddać nasze dzieci?? może przyprowadzimy je do pana biura i tam Pan jako osoba odpowiedzialna za bytomskie rodziny będzie się zajmował naszymi pociechami kiedy to my RODZICE będziemy zarabiać pieniądze na na podatki jakie to państwo nam serwuje aby pan mógł pracować dla ludzi a nie na własne potrzeby. Był wybrany przez ludzi bo coś obiecał, a teraz stawia się do nas okoniem. Widać jaką nasza RM przyjmuje postawę w stosunku do Pracowników placówki,rodziców i w końcu tym najważniejszym... najmłodszym z nas i rezydentów naszego przedszkola.
Jeśli będzie trzeba będą musieli mnie siłą wyciągać z przedszkola kiedy będą chcieli je zamknąć. Nie oddam tego co jest tak ważne dla naszych dzieci.
Teraz się nie dziwie, że w Bytomiu jest coraz gorzej... Może prezydent zaoszczędzi na zamknięciu przedszkola ale o wiele więcej straci na podatkach i zaufaniu ludzi... bo następne wybory to już na pewno przegra.

Gość

#145 Re:

2011-12-07 21:40

#136: -

Male dzieci z naszego przedszkola ( 3-4 latki) nie beda miały miejsca w innych przedszkolach, gdyż pozostałe przedszkola  będą musiały przyjąć 5-6 latki! Rodzic ma jeszcze prawo wyboru gdzie jego dziecko ma chodzić ( czy ma zostać w przedszkolu czy pójść do szkoły. Nie będzie więc dla nich miejsca! Matki zrezygnują z pracy, żeby zajmować się swoimi dziećmi !


Gość

#146

2011-12-07 22:02

Jestem absolwentem tego przedszkola, mam wiele wspaniałych wspomnień z tego okresu:) Marzy mi się, by moje dzieci mogły chodzić również do tego przedszkola!
Zołza

#147 Re: Re: PRAWA DZIECKA W UNII EUROPEJSKIEJ

2011-12-07 22:18

#126: GŁOS DZIECI - Re: PRAWA DZIECKA W UNII EUROPEJSKIEJ

"Ktoś" powinien się zapoznać z tymi artykułami... I to przeczytać "ze zrozumieniem"!


Gość

#148

2011-12-07 22:25

Kochani,
Najbardziej bulwersuje mnie to w jaki sposób postanowiono zlikwidować przedszkole, nie za pomocą faktów, gdyż przedszkole zarabia na tym, jest obłożone w 100% i jego położenie jest idealne.
Za pomocą statystyk i prostego oprogramowania doszli do wniosku że 3,5 przedszkola musi zniknąć i już, bo komuś się wydaje że wszystkie 6-cio latki i 5-cio latki pójdą w 2012 do szkoły.
Żenujący jest fakt, że przy pewnym stoliku podjęli po cichu decyzje licząc, że nikt nie zauważy.
Mało brakowało aby po prostu wywiesili w styczniu kartkę z terminem zakończenia współpracy.
To poniżej godności, takie postępowanie jest po prostu nie na miejscu.
Bytom marnieje i wali się na naszych oczach, zero perspektyw dla młodych, przemysł leci na gębę, bezrobocie...
Parę kilometrów dróg (z resztą to zasługa Państwa i Unii a nie Koja)nie da paszportu tej władzy na kolejna kadencję, oj nie da. A mnie cała ta sprawa pachnie sporym przekrętem, zobaczmy jakie są argumenty. Jak na razie to przesycone kojowską "kulturą" miasto buduje market na markecie, a ludzie żyją z dnia na dzień bez optymizmu i wiary w przyszłość.
Panie Prezydencie, chwila zadumy nad tym bagnem wskazana!

Zołza

#149 Re:

2011-12-07 22:39

#148: -

Zgadzam się w pełni! :)

Tym bardziej, że zdecydowana większość rodziców nie chce posyłać 6-latków do szkoły, a tym bardziej 5-latków! (wiadomości "statystyczne;)) Każdy wie, jakie w szkole są warunki dla małych dzieci - oprócz nowego, zamontowanego specjalnie przed zimą placu zabaw i z którego nikt nie korzysta, nic nie jest przystosowane i przemyślane, by przyjąć i zapewnić bezpieczeństwo (o którym tak wiele się mówi!!!) DZIECIOM! Nawet godziny otwarcia świetlicy, działanie stołówki, wyposażenie sal, toalety, minimum izolacji od młodzieży gimnazajlnej... NIC NIE JEST TAK, JAK BYĆ POWINNO!!!


Gość

#150

2011-12-07 22:59

to jest pozałowania godne!!!a podobno prezydent Koj jest tak strasznie za młodzieżą i dziećmi,właśnie widać!!!