PROTEST PRZECIW LIKWIDACJI PRZEDSZKOLA NR 63 BYTOM

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW LIKWIDACJI PRZEDSZKOLA NR 63 BYTOM

kar

#201

2011-12-22 00:56

może ktoś opisać co było an tym zebraniu niestety nie mogłam w nim uczestniczyc na czym ubolewam :(

Gość

#202 Przebieg spotkania

2011-12-22 11:42

Notatka ze spotkania z władzami miasta w Przedszkolu Miejskim nr 63 w Bytomiu
w dniu 21 grudnia 2011r.

W środę, 21 grudnia o godz. 16.30 na zaproszenie Rady Rodziców w Przedszkolu Miejskim nr 63 w Bytomiu odbyło się spotkanie z władzami miasta. Do przedszkola przybyła Pani Prezydent Halina Bieda, naczelnik Wydziału Edukacji Marcin Popławski oraz kierownik referatu organizacyjnego Wydziału Edukacji, Karina Pawłowska. Obecni byli także radni Henryk Bonk, Michał Bieda i Paweł Nowak.
Rada Rodziców poprosiła o spotkanie zaniepokojona informacją o możliwości likwidacji Przedszkola nr 63, w którym już dziś brakuje miejsc dla wszystkich chętnych dzieci. Rodzice chcieli dowiedzieć się dlaczego akurat to przedszkole zostało wzięte pod uwagę do możliwej likwidacji. Pytanie o argumenty zostało zadane Pani Prezydent ponad 30 razy i mimo wielokrotnych próśb o wyjaśnienie, co przemawia za takim pomysłem, rodzice nie usłyszeli żadnej odpowiedzi. Przez półtorej godziny Pani Prezydent odpowiadała wymijająco, konsekwentnie nie udzielając informacji. Poproszony o wypowiedź zdezorientowany Pan Naczelnik Wydziału Edukacji także nie potrafił niczego wyjaśnić. Pozostaje zadać pytanie - kto wie, co się dzieje w bytomskiej oświacie? Na slajdzie nr 70 w prezentacji (http://www.bytom.pl/edukacja/pl/9/1301998508/1322560053/20) dotyczącej reorganizacji systemu oświaty w mieście, wymienione zostało przedszkole nr 63 z adnotacją „możliwa likwidacja”. Wobec takiej sytuacji nasuwa się proste pytanie - dlaczego? Na nie jednak nikt nie zna odpowiedzi. Czyżby wybór przedszkoli do zamknięcia odbywał się w Bytomiu w drodze losowania?
Zdumiewa fakt, że zaniepokojonych rodziców, których sprawa bezpośrednio dotyczy, traktuje się w sposób niepoważny odmawiając im prawa do jakichkolwiek wyjaśnień. Rodzice odnieśli nieodparte wrażenie, jakby Pani Prezydent Bieda zbyt mocno weszła w klimat przedszkola i potraktowała ich jak przedszkolaków, chociaż i dzieciom, kiedy chce się coś odebrać, trzeba podać argumenty dlaczego. Rodzicom tego prawa odmówiono. Brak argumentacji niepokoi i denerwuje, bo świadczy nie tylko o coraz większej arogancji władzy, ale także o braku szacunku do społeczności lokalnej - wyborców i jest wyraźnym komunikatem władz, że mogą robić co chcą i nie muszą nawet niczego tłumaczyć.
Rodzice oczekiwali, że spotkanie z władzami miasta będzie konstruktywnym dialogiem, który pozwoli im zrozumieć jak zrodził się pomysł likwidacji tego konkretnego przedszkola. Takie też pytania i prośby o wyjaśnienie kierowali podczas całego spotkania. Dialogu jednak nie było, gdyż władze na to konkretne spotkanie przyjęły taktykę „nic nie mówienia” i trzymały się jej konsekwentnie do ostatniej minuty.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-12-22 17:36



Gość

#204

2011-12-22 17:43

KOCHANI TAKI WPIS ZOSTAŁ UMIESZCZONY PRZEZ  p.BIEDĘ NA PORTALU NK ZARAZ PO WYBORACH
ŚMIECH WARTE

Dziękuję mieszkańcom Stroszka, Suchej Góry, os. Ziętka i północnej części Śródmieścia za wszystkie oddane głosy. Drugi najlepszy wynik w okręgu wyborczym jest wielkim zaszczytem i wielką motywacją do pracy na rzecz naszych dzielnic i naszego miasta.


Gość

#205

2011-12-22 17:46

ZOBACZYMY JAK SZYBKO GO USUNIE

Gość

#206 Re: Przebieg spotkania

2011-12-22 18:09

#202: - Przebieg spotkania

Wszystko się zgadza. jeszcze nikt nigdy tak mnie nie potraktował - JAK MATOŁA!


Gość

#207 Re: wyborca

2011-12-22 18:11

#204: -

Człowiek uczy się na błędach, tego już nigdy nie powtórzę.

BW

#208 Re: Mój komentarz satyryczny

2011-12-22 20:42

#200: henk - Mój komentarz satyryczny

polecam gorąco niestety cała prawda o naszych radnych


Gość

#209

2011-12-22 21:08

Koj to menda nie ma co gadać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MENDA MENDA MENDA

Gość

#211

2011-12-23 19:58

Na zebraniu pojawiła się Anna Dziąsko dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bytomiu-Miechowicach. Nikt z Rady Rodziców jej nie zapraszał.Kiedy weszła do przedszkola zapytała czy jest już pani prezydent bieda(wiec wiedziała ze ma być biedowa a nie koj) a na widok sprzątającej osoby z przedszkola powiedział:" Po co pani sprząta jeżeli przedszkole jest i tak do likwidacji" . Należy przypuszczać, że celowo była obecna na spotkaniu, gdyż jest zainteresowana przejeciem budynku na własne cele, co by było zgodne z docierajacymi z rożnych źródeł informacjami o osobie zainteresowanej przejęciem budynku.
Pani ANNA DZIĄSKO zajmuje się osobami niepełnosprawnym ale dla nie to tylko BIZNES i KASA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zatrudnia nauczycieli nie z karty nauczyciela tylko z kodeksu pracy!!!!!!!!
Pracownikom płaci minimalne wynagrodzenie.
Zajęła już pomieszczenia jednego przedszkola ale chce poszerzyć swoją działalność.
Wiec BCR pozostawiliby a my musimy się wynieść!
My do likwidacji!!!!!!!!

Gość

#212

2011-12-23 20:02

Jesteśmy okłamywani i manipulowani przez władze Bytomia.
Obecne władze Bytomia czują się bezkarne !!!! czują się panami miasta!!!
Jedyna nasza obrona to REFERENDUM
Niech zaczną się bać i poczują respekt wobec ludzi, którzy ich wybrali.
....JA

#213 Re:

2011-12-23 21:44

#212: -

zgadzam się poczynania naszej  "władzy" nie wróżą nic dobrego najpierw zgaszą kaganek oświaty potem zajmą się resztą a my spędzimy resztę życia na śmietniku w kartoniku

zbulwersowana

#214 Re: Przebieg spotkania

2011-12-23 22:14

#202: - Przebieg spotkania

należałoby dopisać do listy gosci (zaproszonych i tych niezaproszonytch) panią Annę Dziąsko- jak tam podobało sie pani nasze przedszkole??? zastanawiajacy jest fakt skad ta pani wiedziała o takim zebraniu skoro zaproszeni byli tylko rodzice i przedstawiciele władz.... po prostu brak słów aby określić poczynania naszych wladz...


Gość

#215

2011-12-24 01:05

pani Anna Dziąsko została zaproszona na pewno przez prezydent Biedę, żeby sobie pooglądała przedszkole które kupiła. Ciekawe ile kasy dostali za to.............

Gość

#216

2011-12-24 01:06

nie dziwi mnie teraz fakt, że nasz ośrodek siedzi sobie spokojnie, wiedzą że ich nie wywalą...
....JA

#217

2011-12-24 11:08

tylko niech nikt sobie nie dorabia własnej ideologii, że rodzice mają coś przeciwko dzieciom niepełnosprawnym - wręcz przeciwnie nasze serca są z nimi i ich rodzicami. myślę jednak,że gdyby One mogły się wypowiedzieć to też nie chciałyby aby z Ich powodu wyrzucano z budynku zdrowe dzieci - chyba, że osoby dorosłe (niektóre)uważają, że nasze zdrowe dzieci należy za to, że są zdrowe ukarać! przecież mają wszystko - są zdrowe - mogą zostać w domu same lub pod opieką niewiele starszego rodzeństwa kiedy ich rodzice zarabiają na chleb. czemu my rodzice mamy spokojnie pracować wiedząc, że nasze dzieci są bezpieczne w przedszkolu przecież są telefony komórkowe zawsze można zadzwonić do swojego 3, 4, 5, 6-latka i spytać czy JESZCZE mu się nic nie stało. nie możemy też zapominać, że możemy skorzystać z pomocy nianii albo prywatnego przedszkola bo takie nam wkrótce tylko zostaną po skutecznie przeprowadzonej reorganizacji w bytomiu. a prywatne przedszkole to jest coś tylko trzeba trochę więcej zapłacić ale to przecież nie problem przecież dla dziecka oddamy wszystko nawet całą naszą wypłatę. kosztom prywatnych przedszkoli nie ma się co dziwić bo podawane tam posiłki z kateringu przesycone fast foodami nie należą do najtańszych bo jak wiadomo "zdrowa żywność" kosztuje. więc się pytam o co my walczymy przecież dziecko w prywatnym przedszkolu jest trendy to prestiż może trochę drogi ale za to będziemy mieli się czym pochwalić wśród znajomych. ja chyba jednak wolę dla mojego dziecka przedszkole takie jakie budowano z myślą o dzieciach - przedszkole państwowe - tam obowiązują ogólnie akceptowane normy, regulaminy, przepisy, nauczyciele wykwalifikowani, zaufani nie z przypadku wszystko jest pod kontrolą kuratorium, ministerstwa a u prywatnego "wolność tomku w swoim domku"
Zołza

#218 Temat

2011-12-25 17:45

Napisz opinię...O czym w ogóle mówimy??? Trochę się interesowałam przedszkolami prywatnymi - w wielu wypadkach jest to tylko pięknie ubrane w słowa, odpowiedni marketing - takie "blebleble". Niektórzy dają się nabrać na super wizje, i jeszcze za to płacą duże pieniądze! Wszystkie te zajecia dodatkowe bywają w przedszkolach państwowych, za niewielka opłatą. Często zatrudniani są w przedszkolach prywatnych osoby przypadkowe, które może skończyły studia, ale nie nadają się do pracy z dziećmi! Wiem, co mówię! Nie będę przytaczać, gdzie się dzieje niedobrze w prywatnym przedszkolu (mam na myśli 3 (!!!) placówki, które poznałam. I nie będę przestrzegać rodziców - sami muszą podejmowac decyzje...
Prawdą jest, że państwowe placówki podlegaja władzom oświatowym, które czuwaja nad właściwym działaniem. Pomijam fakt, że wielu rodziców zwyczajnie nie stać ani na "nianię", ani na prywatne przedszkole, żłobków nie ma...błędne koło...
Bulwersuje zachowanie władz Bytomia!!! Na zebraniu pokazali "klasę" - odnoszę wrażenie, że to CUD i niesamowite WYRÓŻNIENIE, że w ogóle zechcieli się zjawić na zebraniu! Może liczyli przed świętami na słabą frekwencję? Wybrali się do przedszkola i traktowali rodziców, jak ich dzieci... WSTYD!!! WSTYD!!! WSTYD!!!
Pantos

#219

2011-12-25 21:03

Podpisane .My w Zelowie staramy się o skatepark .
Liczę także na waszą pomoc .
http://www.petycjeonline.com/skatepark_w_zelowie

Gość

#220

2011-12-26 22:30

W czasie zebrania jedna z mam przytoczyła misję urzędu miejskiego w Bytomiu.Brzmi ona tak:
Misją Urzędu Miejskiego w Bytomiu jest zaspokajanie potrzeb i rozwiązywanie problemów bytomian poprzez realizację zadań publicznych ukierunkowanych na wszechstronny rozwój miasta.
Nie mogę zrozumieć dlaczego urzędnicy, wybrani przez nas nas , nie chcą przyjąć , że naszą potrzebą są przedszkola publiczne.No chyba ,że priorytetem są ich potrzeby prywatne ,nie społeczne.

Gość

#221 Re:

2011-12-26 22:45

#220: -

Myślę, że czas naszym władzom o tym przypomnieć-może tak po "ludzku" o tym zapomnieli. Mamy teraz może ostatnią szansę na koło ratunkowe nie tylko dla przedszkola, bytomskiej oświaty ale i dla całego Bytomia!

zbulwersowana

#222

2011-12-27 15:16

REFERENDUM!!!


Gość

#223

2011-12-27 17:16

co trzeba zrobić żeby ogłosić referendum?

Gość

#224

2011-12-27 17:33

JESTEM ZA REFERENDUM !!!
należy im się dobrać do d...!
Post Scriptum

#225

2011-12-27 18:35

W dzisiejszej gazecie wyborczej ukazał się artykuł o naszym przedszkolu... media zaczynają się interesować naszą sprawą, musimy jak najbardziej zainteresować naszą walką o przedszkole wszystkie media do których znajdziemy dojście!! Już raz zamknięto usta dziennikarzom, musimy znowu rozpocząć temat... tym bardziej, że coraz częściej pojawia się temat przejęcia naszego budynku przez osoby prywatne...