NIE dla zamknięcia Monaru w Poznaniu przez NFZ

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla zamknięcia Monaru w Poznaniu przez NFZ


Gość

#26 wlasnie dla mlodych powinny byc ambulatoria, W Francji sa poradnie, kilka roznychn osrodkow,

2012-01-19 07:29

#10: -  

 


Gość

#27

2012-01-19 07:34

precz z nfz mnie skazal na pewna smierc powie urzedniczyna ktory pierdzi w krzeslo, ze lekow dla Pani nie ma sa za drogit...to co sie dziwicie skoro sa tam same skurwiele to na co mlodzi moga liczyc,glajfa,drelichy,lopata,taczka i praca do 18 kolonia karna a nie ambulatoria i osrodki terapeuyczne

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2012-01-20 23:44


Jola

#29

2012-01-26 13:21

Nie jestem z Poznania, ale wiele zawdzięczam Monarowi. Nie można likwidować miejsca, które ratuje ludzi. Coraz bardziej przeraża mnie to co się dzieje w Polsce......

Gość

#30

2012-01-26 21:31

Mam nadzieję, że Wam się uda
bezradna M

#31 ręce opadają

2012-01-30 22:50

będą likwidować poradnie za poradnią, ośrodek za ośrodkiem.... yessssooo co się z nami stanie???? Ci ludzie, którzy siedzą w rządzie i podejmują takie decyzje powinni mieć kogoś bliskiego uzależnionego od jakiś ciężkich dragów to ciekawe co by zrobili, ehhh nie chcę przeklinać


Gość

#32

2012-02-05 10:28

Witam, byłam kilka lat temu beneficjentką poradni.
Określę krótko; to miejsce, a własciwie ludzie ( terapeuci) całkowicie odmienili moje życie.
Jako dwudziestu kilku latka skończyłam szkołe średnią z bardzo dobrymi wynikami, potem było studium terapii uzależnień, dalej studia licencjackie (pedagogika) no i obecnie studia magisterskie.
To tutaj właśnie znalazłam ludzi, którzy we mnie uwierzyli, sens życia i to, że nie warto szukać sztucznego szczęscia.
Mam cichą nadzieję że ja również będę mogła tak zmienić czyjeś życie jak zostało zmienione moje.
Pozdrawiam serdecznie Jagodę Gierczyk i całą
" załogę" poradnii...


Ania F

Gość

#33

2012-02-05 14:29

Dostęp do psychoterapii jest strasznie mały w naszym kraju, trzeba płacić kokosy w prywatnych gabinetach, a teraz chcą zamknąć możliwość terapii uzależnień, która w naszym kraju jest chyba najlepszą dostępną opcją darmowej i jakiejkolwiek terapii.

Spoko, przejdźmy na model amerykański - więcej kasy na więzienia, zamykajmy narkomanów za to, że zażywają. To jest walka z wiatrakami - polecam serię Narkotyki na National Geographic.

Pamiętajmy, że lecząc jedną osobę uzależnioną, leczymy także jej rodzinę obecną i jej rodzinę pochodzenia - zatem korzysta na tym więcej osób.

Zamiast zamykać MONAR, należy zamknąć tych, którzy wymyślili system terapii uzależnień, oparty na niewystarczającym modelu. Brakuje perspektywy psychoterapeutycznej - w szczególności systemowej. Zamiast wysyłać ludzi na STU, wyślijcie ich na naukę jednego ze skutecznych podejść psychoterapeutycznych - systemowe, psychodynamiczne, ericksonowskie, gestalt, NLP, integratywne. - dajcie teoretyczne oparcie.

Zamknijcie MONAR i będziemy mieli do czynienia ze wzrostem przestępczości - zarówno tej drobnej (KW) jak i karnej (KK). Narkomani zaczną zaczepiać nas i nasze dzieci i żebrać o złotówki, a jeśli im nie damy, strach będzie odejść od samochodu.

Pamiętajmy, że skuteczność działania placówki takiej jak np. MONAR, czy WOTUW nie należy przeliczać na to, ile osób rozstało się z nałogiem. Wazne jak to, jak zmienia się ich życie nawet z nałogiem.

Pozdrawiam!

Gość

#34

2012-02-05 17:27

Najłatwiejsza forma oszczędności dla NFZ to zamknięcie kolejnego oddziału i nie zwracanie uwagi na dorobek tego typu placówek i konsekwencje jakie z takiego działania wynikną. To kolejny przykład bezmyślnego podejścia - jeden z wielu o których słyszymy prawie każdego dnia. Beznadziejnie się dzieje w tym zacofanym kraju, którym rządzi jedna wielka "banda"...odechciewa się nawet pisać...

Kazik ma rację
"Ja tego nie mogę wytrzymać
Gdy byłem młodszy, byłem bardziej beztroski
Nie lubię już Polski!"

Gość

#35

2012-02-06 10:05

jest to niezbedne do zycia miejsce dla wielu ludzi!

Gość

#36

2012-02-06 18:18

Media, decydenci, musimy mieć wsparcie, żeby nie zamknięli Monaru w Poznaniu!!!!!!!!!!A przecież za słowami media, decydenci też stoją ludzie. Wszędzie sa osoby uzależnione, tam też. Ilu z nich potrzebuje pomocy! I co? Za dwa lata " dojrzeją" by sięgnąć po pomoc i gdzie pójdą? Czy chodzi o to by się leczyć prywatnie?

Gość

#37

2012-02-06 18:21

A no właśnie!! Prywatny, ekskluzywny ośrodek leczenie alkoholizmu. Namnoży się ich, i po co Monar. Ironia goni ironię.

Gość

#38

2012-02-07 02:30

To wyjątkowo przykre, że ktoś wpadł na pomysł zamknięcia Monaru w Poznaniu. Powstrzymuję się z trudem przed użyciem "ostrych" słów.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2012-02-14 21:53



Gość

#40

2012-02-16 19:35

Zgadzam się z tym, że to ośrodek kompetentny, zatrudniający życzliwych pacjentom ludzi, którzy wiedzą, jak pomóc uzależnionym i ich rodzinom. To, że na czas jakiś pozbawiono ich kontraktu z NFOZ i potrzebnych pieniędzy uważam za skandal!
K.Ś.

#41

2012-02-17 17:30

Miło mi poinformować, że podczas drugiego konkursu NFZ podpisał kontrakt z Monarem na pięć lat=) Petycja została przesłana do w celach informacyjnych do dyrektora oddziału nfz w poznaniu- Karola Chojnackiego. Serdecznie dziękuję za podpisy oraz zainteresowanie tą sprawą. Pozdrawiam i życzę świadomości w trzeźwości!!
bezwzgledny

#42 sranie w banie

2020-02-13 13:47

Siostra chciała się leczyć. Spędzone 2 miesiące w domu, detoks. Po przyjęciu do monaru znowu zaczęła. Spalić tą bude, gówno warta pomoc.