NIE dla zamknięcia Monaru w Poznaniu przez NFZ

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla zamknięcia Monaru w Poznaniu przez NFZ


Gość

#1

2012-01-08 00:16

Ja chyba śnię! Tak szybko zapomniano o Kotańskim? Czyżby NFZ już zaczął wdrażać postulat Ruchu Palikota o zalegalizowanie niektórych narkotyków więc uznano, że pomoc Monaru staje się zbędna? Niektórzy Polacy to naprawdę chorzy ludzie...

Gość

#2

2012-01-08 08:29

Monar musi istnieć

Gość

#4

2012-01-08 11:49

To jest podłe! Na pensje mają, na premie mają, na herbatki, ciasteczka, wyjazdy, ale na to, do czego są stworzeni, oczywiście nie. Dziwię się, jak ci ludzie mogą patrzeć w lustro...

Gość

#5

2012-01-09 21:13

Każdy ma prawo żyć i walczyć o to życie...Wstyd rządzący oszczędzać na Życiu Ludzkim...

Gość

#6

2012-01-09 22:31

Niszczenie dzieła, tego wspaniałego człowieka, jakim był
Marek Kotański jest swoistą eutanazją.

"W kraju, gdzie bardzo głośno mówi się o miłości człowieka, jest jej coraz mniej. Ci, którymi się opiekuję, są jak wyrzut sumienia naszego społeczeństwa."
MK

Gość

#7

2012-01-15 01:20

takie ośrodki były, są i zawsze będą potrzebne dla ludzi uzależnionych!!! pomóżmy im choć w ten sposób walczyć z tym, co może ich zabić!!!

Gość

#8

2012-01-15 10:51

Jestem zawsze zwami tylko oddaje to co dostałem z powarzaniem kominiarz

Gość

#9

2012-01-15 14:53

Uważam iż należy stworzyć petycję dla zamknięcia NFZ. Ostatnie działania tej instytucji mówią wszystko. Jest to narzędzie w nieudolnych rękach rządu. NFZ do likwidacji. Być może komuś zależy na tym aby w Poznaniu narkomania działała dalej i się rozwijała ? Może w NFZ działa producent albo dealer ? A może to jakiś krewny któregoś z pracowników NFZ ? To jest sprawa dla CBŚ.

Gość

#10

2012-01-15 15:14

Sama miałam problem z narkotykami i alkoholem mimo, że mam dopiero 18 lat. Wiem co to za kłopot, bo nawet jeśli nie jest się uzależnionym i się to wszystko rzuci, to i tak ciągnie się to za nami przez długi okres. Jak na razie u mnie końca problemów 'po narkotykowych' nie widać. Mimo iż leszczyński MONAR nic mi nie dał - a wręcz zaszkodził kierując do ośrodka 'mrowisko' w Sopocie (byłam jeszcze wtedy niepełnoletnia, więc gdy mama zdecydowała nie miałam wyjścia) w którym spędziłam 3 miesiące trwające wieczność - uważam że większości osób takie poradnie pomagają a przynajmniej próbują. Jeśli będą likwidowane to w dość szybkim tempie zamienimy się w kraj trzeciego świata. Może to zbyt ostra opinia ale tak uważam. I tak jest już na ulicach sporo dzieciaków, które dilują paleniem, fetą, dopkami czy nawet koką (o heroinie już nie wspomnę).
gosia

#11

2012-01-15 15:14

Dzięki poznańskiemu monarowi żyję i chociaż od wielu lat korzystam z innej formy terapii, to Monar był pierwszym miejscem, gdzie mi pomogli. Ta poradnia była miejscem, gdzie odbywały się pierwsze mityngi Anonimowych Narkomanów, gdzie zawsze pacjent miał alternatywę leczenia. To nie do pomyslenia dla mnie, żeby ta poradnia przestała istnieć. Dziękuję Wam za wszystko. Małgosia

Gość

#12

2012-01-15 17:31

Nie pozwalajmy na zamykanie placówek Monaru. Tylko tam młodzi zagubieni mogą otrzymać pomoc.
Nie mówcie,że to was nie dotyczy.. bo nigdy nie wiecie, czy wasi najbliżsi pewnego dnia nie będą potrzebowali pomocy Monaru.

Gość

#13

2012-01-15 17:46

Ktoś powinien pomyśleć i rozwiązać jebany NFZ.

Gość

#14

2012-01-15 18:21

JESTEM BARDZO ZASKOCZONA POMYSLEM ZLIKWIDOWANIA PORADNI MONAR ,W KOŃCU CZY JUŻ NA WSZYSTKIM MUSI SIĘ PROBOWAĆ OSZCZĘDZAĆ!!

Gość

#15 Re: TO JEST MYŚL!!

2012-01-15 18:23

TO JEST  MYŚL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 


Gość

#16

2012-01-15 18:31

Mimo,że nie jestem fanem metod terapeutycznych stosowanych przez Monar-popieram:jeśli mogą pomóc choć jednej osobie-powinni działać dalej!
k.

#17

2012-01-15 21:59

Nie mieści się w głowie co za polityka w tym kraju zaczęła działać... NFZ w tych czasach jest po to żeby ludzi powykańczać, utrudniają nam dostęp do leków, zamykają przychodnie, nie dofinansowują leków dla ludzi śmiertelnie chorych. Czy widzicie w tym również ukrytą eutanazję? czy tylko ja mam takie wrażenie? oszczędzają na emerytach, rencistach i chorych, czyli na ludziach, według ich polityki, najmniej wydajnych dla kraju.. Tutaj człowiek jest ofiarą, a nie obywatelem Polski.

Gość

#18 Re:

2012-01-16 21:44

#17: k. -

 

Jak najbardziej mam takie same wrażenie. To jest polityka Hitlera aby pozbyć się słabych jednostek.

k.

#19

2012-01-16 22:33

A dzisiaj mówią o tym, że zakazali przyjmować m.in. szpitalom darowizny, paranoja jakaś...więc najlepiej zebrane pieniądze wośp przekaże nfz...

Gość

#20

2012-01-18 13:01

No to NFZ zabiera się za "uzależnienia", ciekawe co będzie następne, niepotrzebne:..... onkologia,......Dla NFZ nie liczy się człowiek tylko stawka dzienna "od głowy". ŻENADA.

Gość

#21

2012-01-18 17:07

Szkody z zamknięcia Poradni w Poznaniu w ciągu miesiąca będą wyższe niż oszczędności. NFZ do okulisty celem leczenia krótkowzroczności...

Gość

#22

2012-01-18 19:21

Poradnia Monar w Poznaniu, według Biura Rzecznika Praw Osób Uzależnionych, w którego imieniu składam podpis, to ścisła czołówka najlepszych placówek ambultoryjnych leczących uzależnienia w Polsce.
Jest w Wielkopolsce wiele programów terapeutycznych, gdzie można szukać oszczędności, są takimi np. programy stacjonarne (ośrodki rehabilitacji), których dostepność w naszymm kraju jest największa w Europie.
Nakłady NFZ na wielkopolskie ośrodki (dane NFZ za 2009) stanowiły 75% wszystkich nakładów na leczenie uzależnień narkotykowych w tym regionie!!!
A wytyczne centrali NFZ, mówią wyraźnie by dostep do leczenie ambulatoryjnego i substytucyjnego rozszerzać, a do stacjonarnego przeciwnie.
Czy wielkopolski NFZ zna i respektuje te wytyczne, czy respektuje krajowe strategie ochrony zdrowia, np. Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego, bo z tego co widać nie ma o nich pojęcia?

Gość

#23 Re:

2012-01-18 22:17

#17: k. -

NFZ jak sęp. Patrzy na ubezpieczonych i mówi... przepraszam, że tak się gapię, ale czekam, aż "zdechniecie"


Gość

#24 Re:

2012-01-18 22:22

#22: -

Cóż, jak widać po decyzjach, urzędnicy NFZ sami nadają się do Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego


Gość

#25 nie myl pojec bo palikot wyskoczyl ci jak zajac z kapelusza...sa wazniejsze problemy,

2012-01-19 07:26

#1: -  

 

nie myl niektoryc