NIE dla zamknięcia Monaru w Poznaniu przez NFZWIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI
NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA

ul. Piekary 14/15

61-823 Poznań


Osoby podpisane na niniejszej liście gorąco apelują o nie likwidowanie Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar w Poznaniu na ulicy Grunwaldzkiej 55.
Placówka ta istnieje już od 20 lat, ciągle jest potrzebna. Ludzi z problemem uzależnienia nadal przybywa. W tej chwili w terapii uczestniczy około 500 osób. Monar ten jest placówką prężnie rozwijającą się, jest azylem dla ludzi chcących leczyć się ze swoich uzależnień. W placówce tej panuje rodzinna atmosfera, którą budujemy wspólnie z naszymi terapeutami.

W punkcie konsultacyjnym ciągle przybywa pacjentów, którzy nie potrafią sami wyjść z nałogu. Szukając pomocy przychodzą poradzić się do Ośrodka. Na bieżąco terapia jest modernizowana, dochodzą ciągle nowe zajęcia m.in. witraż, ceramika, warsztaty bębniarskie,pracownia komputerowa, terapia tańcem i ruchem, akcje, happeningi . Ośrodek leczy ludzi uzależnionych od narkotyków, oferuje terapie dla osób wychowanych w rodzinach alkoholowych, pomaga osobom zakażonym HIV i chorym na Aids. Do każdego pacjenta terapeuci podchodzą indywidualnie, dobierają szczegółowo odpowiedni program leczenia. Dzięki czemu my jako pacjenci chętnie uczestniczymy w zajęciach terapeutycznych. Monar ten jest naszym drugim "domem", a nierzadko też jedynym, w którym znajdujemy ciepło i wsparcie, oraz wiarę w to, że z tak ciężkiego nałogu jak narkomania można się wyleczyć.

W rękach Poznańskiego Monaru jest nasze zaufanie, które wspólnie budowaliśmy mozolną i ciężką pracą. Teraz w rękach NFZ jest dalszy nasz los, ludzi chorych, chcących się leczyć. Narkomanii to ludzie potrzebujący pomocy a nie odrzucenia. Każdy człowiek zasługuje na szanse, prosimy nam jej nie odbierać.


Pacjent Poradni Monar w Poznaniu    Skontaktuj się z autorem petycji