Nie! dla likwidacji/fuzji IX Liceum Ogólnokształcącego

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie! dla likwidacji/fuzji IX Liceum Ogólnokształcącego

Jula pierwsza klasa

#26

2013-02-09 17:07

ZACZĘŁAM 9 LO I CHCE JE SKOŃCZYĆ !!!!!!!!!

Gość

#27

2013-02-10 19:00

przenoszenie naszej szkoły to ograniczanie naszej wolności !!!!!!
n25

#28

2013-02-10 19:58

Żenada... jestem w 9 i zamierzam ją skończyć gdybym chciała iść do 3 to bym do niej poszła, to jest wbrew naszej woli, nie wierze ze wzięła sie ta decyzja z dnia na dzien skoro planowali to juz szybciej to po co był nabór w tym roku ? !!

Gość

#29 Re:

2013-02-11 00:35

#28: n25 -

dyrekcja obu szkół nie miała o niczym pojęcia, dlatego nabór był. zgadzam się, to ograniczanie naszej wolności, przede wszystkim prawa wyboru.


Gość

#30

2013-02-11 11:26

Moja córka kierując się wyborem szkoły wybrała właśnie IX LO.Myślę że po fuzji szkół będzie musiała zmienić szkołę bliżej miejsca zamieszkania.Skoro jej wymarzona szkoła przestanie istnieć.


Gość

#31

2013-02-11 11:38

Radni....., po co tam jesteście? Do czego to doprowadzi? Nie róbcie tego swoim wyborcom.

Gość

#32

2013-02-11 20:13

Błędem jest przenoszenie tej szkoły
uczennica

#33 Bezbarwne szkoły out!

2013-02-11 21:07

Pierwsza szkoła w Toruniu,która założyła profil pedagogiczny. Pedagogiczna klasa ma możliwość udziału w zajęciach z osobami niepełnosprawnymi, praktykach w przedszkolu. Która szkoła jeszcze to zapewnia? ? Pozatym Comenius, Aisac...
Jeśli już Radni chcą usunąć jakieś szkoły,to mogliby zacząć od szkół,które niczym się nie wyróżniają...
dave

#34 Re: Bezbarwne szkoły out!

2013-02-12 14:12

#33: uczennica - Bezbarwne szkoły out!

podpisuję się pod powyższym komentarzem.

nikt zapewne w dobie "kryzysu" nie podważa sensowności szukania oszczędności w wydatkach miasta przez p. prezydenta (w zdrowym ustroju samorządowym mówiłbym o radzie miasta), co zdaje się p.prezydent imputuje protestującym.

Jednak jeśli zasób lokalowy/ potencjał kadrowy jest zbyt duży jak na aktualną ilość uczniów w liceach, należałoby

a) ustalić optymalną -dla rozwoju człowieka (procesu edukacyjnego/ dydaktycznego) a tym samym rozwoju współczesnych społeczeństw- ilość uczniów w klasach

b) wytypować najmniej wartościowe dla miasta (z najgorszymi wynikami edu, nieunikatowe) licea

 

i dopiero wówczas projektować zmiany w siatce szkół.

 

Niestety przykry komentarz jaki się nasuwa obserwując ostatnie zawirowania w mieście (ze znamionami  niegospodarności i wydatkami w "igrzyska dla ludu" z setkami milionów w tle): "jedynie głupiec oszczędza na edukacji"

norka64

#35

2013-02-12 17:46

Zniszczycie narybek artystyczny naszego miasta ,a poza tym za chwilę oni będą szli do urn i jak sądzicie kogo wybiorą?
uczeńIXlo

#36 STOP LIKWIDACJI IX lo

2013-02-12 20:40

Nie rozumiem decyzji miasta! Przecież IXlo jest na 2 miejscu jeśli chodzi o rekrutację! Szkoła cieszy się popularnością wśród młodzieży, jest wychwytywana. Uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania na dużym poziomie! Stanowczo nie zgadzam się z tą decyzją! zróbmy coś!

Gość

#37

2013-02-12 20:53

Szkoła specjalna w budynku 9 LO? Widzi ktoś to w ogóle? Mamy w naszej szkole np. podjazdy dla wózków inwalidzkich , windy ? Wąskie schody i stołówka na 1szym pietrze to chyba również nie będzie sprzyjać uczniom wymagających szczególnej troski. A remonty i wprowadzenie takich zmian zajmą pewnie kolejny rok. I do tego te głupie komentarze typu, że "trójka" ma basen i lepsze boiska co będzie sprzyjać rozwojowi uczniów. Gdyby uczniom 9LO zależało na tych boiskach i nie wiem czym tam jeszcze to raczej na starcie poszliby do "trojki" a nie do "dziewiątki"...


Gość

#38 Re:

2013-02-12 22:58

#37: -

mialam kiedys zlamana noge i przejscie o kulach np z sali 216 na nastepna lekcje do sali 124 zajmowalo mi ok 15min,,, budynek nie jest przystosowany dla niepelnosprawnych