Prawo kobiety do przerywania ciąży

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Prawo kobiety do przerywania ciąży


Gość

#1

2014-01-08 07:11

Na to co się dzieje w Polsce jest jedna odpowiedż.- Społeczeństwo polskie jest stopniowo i na każdym kroku UBEZWŁASNOWALNIANE poprzez psycholi kturzy tworzą patologiczne prawo. A społeczeństwo jak będzie chciało to może to zmienić:http://www.petycjeonline.com/przebudzenie_-_petycja_do_spoeczestwa
kicia

#2

2014-01-08 12:40

Jest tyle patologii i możliwości petycji w ważnych sprawach społecznych,a tu apelowanie o aborcję,czyli możliwość zabijania niewinnego dziecka za nasze pieniądze.
Malena

#3 Temat

2014-01-08 13:47

Napisz opinię...zapraszam do zapoznania sie z filmem z Meryl Streep " Sophie's choice" gdzie zrozumie Pan/ Pani ze żaden wybór nie jest dobry ale trzeba go zrobic. Poza tym nie doczytal-a Pan/ Pani kwestii ze nie jest to jeszcze człowiek ale plod który nie czuje bólu ani nie myśli- indywidualna interpretacja czy jest to już człowiek. Chodzi o wolność do tej interpretacji nikt nie każe dzieci zabijać i nie ma prawa. Zakazy i nakazy to narzucanie swojego zdania. Chodzi o wolność wyboru i kwestie jaki los czeka to dziecko. Zapraszam do przekazania wsparcia finansowego na rzecz osób niepełnosprawnych, badań medycznych, sierocinca albo postarać sie o adopcję niepełnosprawnego dziecka. Czyny nie czcze gadanie. Wolność a nie zniewolenie. Właśnie takie łatwe i lekkie podejście do tematu to smierć- dla postępu, lepszego jutra, dla humanitarnego podejścia do życia. Wstyd.
kicia

#4 Re: Temat

2014-01-08 16:29

#3: Malena - Temat

Proszę się nie kompromitować podważaniem człowieczeństwa dziecka nienarodzonego,bo to jakieś nowe,przeczące nauce,teorie feministyczne.I proszę się także  fałszywie "nie zamartwiać"  przyszłym losem jakiegokolwiek dziecka.Tego Pani nie wie i na całe szczęście.Debbie Harry z "Blondie" też była dzieckiem,którego nie chciała matka biologiczna i miała szczęśliwą przybraną rodzinę.Tak samo Steve Jobs.I wiem,że oboje byli wdzięczni swoim biologicznym matkom za dar życia.Aborcja to przede wszystkim ogromny biznes.I niepotrzebna jest Pani troska o dzieci niepełnosprawne,czy sieroty,ponieważ takie osoby,jak Pani najczęściej mają wiele w tej sprawie do powiedzenia,a niewiele z siebie dają.I za jakiś czas to Pani będzie podpisywała kolejną petycję za  zabijaniem dzieci kalekich,upośledzonych,które już miały to szczęście się narodzić.I proszę mi również nie proponować datków na rzecz dzieci niepełnosprawnych,czy adopcji ponieważ sama jestem matką dziecka niepełnosprawnego i działam na rzecz takich dzieci.

kicia

#5

2014-01-08 16:33

Jak zabijanie dzieci ma duże poparcie społeczne to widać po ilości podpisów.8 osób podpisało tę petycję.Aż 8 osób i to takich,które boją się ujawnienia swoich nazwisk.
Malena

#6

2014-01-08 16:44

Ha, ha, ha. Widzę ze sie Pani zdenerwowala, czyli miałam racje. Pani trafiła dokładnie w pudło, ani nie feministka ani nie bezdzietna, na dodatek angazujaca sie w wiele kwestii związanych właśnie z chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi. Jest Pani rozkoszna. Przejdzie sie Pani kiedyś na OIOM i zobaczy sama, spróbuje Pani za 300 zł przeżyć, spróbuje Pani zacząć myśleć. Pani jest na nie ale alternatywy dla tych skazanych na dramat dzieci już Pani nie ma? Może jakies konstruktywne propozycje? Może jakiś pomysł? Czy zacietrzewienie i brak świadomości tego co sie dzieje. Pani porozmawia z pielęgniarkami z OIOMU jak Ci rodzice zmuszeni sprowadic to dziecko na świat je porzucają, czy stać ich na opiekę. Pani zapyta pielęgniarki co myślą o aborcji- rozmawiam. Wieloma codziennie- wszystkie sa za. Aborcja, nie głupota. Pani jeszcze na serio niech pomyśli ile tak naprawdę na ten temat wie. Ja tez " znam przykłady "- igły w stogu siana, ale znam tez statystyki które mroza krew w żyłach. Zapraszam do zapoznania sie z nimi a potem dawanie przykładu bo sama sie Pani dyskredytuje, niestety. I proszę na serio sie zastanowić czy jakiejkolwiek sierocie bądź osobie niepełnosprawnej Pani kiedyś pomogła- to już trudniejsze, prawda? " Sophie's choice " to nie film o aborcji to film o tym ze ważne wybory, narzucone przez życie muszą być dokonane oraz pokazuje jak trudny wybór to jest. Ale życie to nie bajka a Pani chyba w bajce żyje. Współczuje ale życzę Pani jak najlepiej i mam nadzieje ze zacznie Pani myśleć na temat który Pani poglebi. Pozdrawiam
Cc

#7 Re:

2014-01-08 16:53

Hipokryzja-ty tez sie nie podpisalas
Olo

#8

2014-01-08 16:56

Chodzi o prawo wyboru a nie biologiczne niewolnictwo. W petycji pisze zeby szanować indywidualny wybór. Nowe nie znaczy złe a aborcja to żadna nowość. Czytajcie co tam pisze nie piszcie bzdur
.

#9

2014-01-08 16:58

Aborcja to nie mus nikt nie każe jej robić to decyzja tej osoby nie pana x nie pani y- wolność wyboru!
kicia

#10

2014-01-08 17:03

Widzę,że poziomem IQ dorównuje Pani pani Senyszyn...

Gość

#11

2014-01-08 17:33

Kiciu, dziękuje za ciepłe słowa, pani Seneszyn, jej kariera naukowa, imponujace wyksztalcenie,praca społeczna- no szacunek- wielka kobieta.
ewa7ko

#12

2014-01-09 20:34

Wreszcie obudziło się to niesamowicie indoktrynowane społeczeństwo już od przedszkola przez KK wspomagany przez wszystkie rządy po '89 roku!Brawo!
Ateista

#13 Oj

2014-01-12 15:55

Obudzilo ale sie jeszcze boi:( przekazujcie dobrzy ludzie dalej, zróbmy coś pożytecznego? 22 podpisy, no kiepsko z tym przebudzeniem. A KK swoją droga zastrasza, próbuje NARZUCIĆ swoja religie, swój światopogląd, dyskryminuje w PL inne religie, ateistow, gdzie ta tolerancja i miłość- podstawy chrześcijan ??
Zwolan

#14

2014-01-16 17:39

Jestem za aborcją, ale tylko w 3 przypadkach:

- gdy płód jest uszkodzony i dziecko urodzi się z poważnymi chorobami itd.
- gdy ciąża zagraża życiu matki
- gdy dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu (choć tutaj postarałbym się znaleźć lepsze rozwiązanie niż aborcja)

Żadna inna sytuacja nie usprawiedliwia aborcji - dla mnie jest to po prostu zabójstwo, bo płód to "zalążek" człowieka. Zgadzam się natomiast, że obecnie aborcja jest zbyt piętnowana, a lekarze niechętnie (lub wcale) podejmują się tego zabiegu. Ta sytuacja musi ulec zmianie. I zmianie musi ulec podejście kobiet do aborcji.

Wiele z nich uważa, że mogą robić z ich ciałem co tylko chce. I ma racje - ich ciało, ich sprawa. Ale płód to już nie jest ich ciało. Płód to zupełnie inna jednostka, która ma prawo do życia.

Dobrowolne przerywanie ciąży spowoduje przede wszystkim przerywanie ciąż, które są efektem "wpadki", albo gdy ciąża pojawi się w "nieodpowiednim" momencie w życiu. Trzeba być świadomym tego co się robi i brać odpowiedzialność za swoje czyny.
Nos w cudze sprawy

#15 Prawo kobiety do przerywania ciąży

2014-01-19 17:23

Ludzie ktorzy nie widzieli dziecka bardzo uposledzonego, nie opiekowali sie takim dzieckiem, nie byli w sierocincu, nie nakarmili dziecka glodnego, zaniedbanego, porzuconego, czy ludzie ktorych corka, siostra, matka, zona nie zostala zgwalcona, nie maja zadnego prawa wypowiadac sie w powyzszych kwestiach.

Gość

#16

2014-01-20 09:14

Po pierwsze należy "NA GWAŁT" rozpocząć jak najwcześniej w SZKOLE OBOWIĄZKOWĄ naukę o CZŁOWIEKU i jego seksualności. Bezpłatna antykoncepcje powszechnie dostępną np. kondomy w szkole / zabezpieczenie przed ciążą i chorobami wenerycznymi. Aborcja nie zastępuje antykoncepcji i nie jest łatwa decyzją dla MYŚLĄCYCH kobiet ale jest LEPSZYM wyjściem niż noworodki w beczkach na kapustę. To powinno być jasne dla wszystkich a szczególnie USTAWODAWCÓW niezależnie od światopoglądu i wyznania.
stopaborcji.pl

#17 stopaborcji

2014-01-20 13:49

Zauważyłam,że wszyscy, którzy są za aborcją zdążyli się już narodzić!!!!!!
Jacek

#18 Jacek

2014-01-20 16:33

W takim razie ja chcę mieć prawo zabicia własnej matki, jak już będzie stara i niewygodna. Nie chcę być zmuszany do tolerowania jej starości. Póki co się jeszcze przydaje...
Johnny

#19 Re: Re: Temat

2014-01-20 19:51

#4: kicia - Re: Temat

Brawo, popieram.

xyz

#20 Re:

2014-01-20 22:56

#8: Olo -

walcz zatem z biologią a nie z dziećmi!

woe

#21 Re:

2014-01-22 17:46

#5: kicia -

Ja złożyłem swój podpis własnie w taki sposób. Podpisuję się pod swoimi poglądami, a temat przecież jest wrażliwy, nie zależy mi aby na przykład ktoś z mojej familii - nie zgadzający się poglądami z moimi, nie toczył ze mną durnej internetowej batalii. Poza tym, uniknę wszelkich szykan ze wszelkich stron, które chodziłyby za moim nazwiskiem.


Gość

#22

2014-01-22 17:49

Dobra sprawa, by zdjąć z człowieka wszelki przymus narzucony prawem (w granicach oczywiście, nie nawołuję do anarchii ani do absurdów). Człowiek powinien mieć prawo do DECYDOWANIA, nie chodzi o to by "dać małpie brzytwę". Obecny przymus jest krzywdzący także dla rzekomo bronionych dzieci.

Gość

#23

2014-01-22 20:08

Jestem osobą starszą ,więc mnie to nie dotyczy , ale nie chcę , by za moje wnuczki ktoś podejmował decyzję-nie pytając je o zdanie , i żeby żadna kobieta nie była zmuszana do podrzucania dziecka księdzu-mam 2 wnuczki 18 lat i 23 lata.

Gość

#24 Re: stopaborcji

2014-01-25 11:58

#17: stopaborcji.pl - stopaborcji

jeśli dusza znajdzie się w ciele to się znajdzie. 1 płód nie oznacza jedna dusza. Nie w tym płodzie to w innym. To jest tylko płód. A my jesteśmy już ludzmi. Chyba że są tu wpisy jakiś płodów?


Gość

#25 Re: Oj

2014-01-25 12:00

#13: Ateista - Oj

KKK-Kłamstwa Kościoła Katolickiego :D:D:D