AKT WOLI NARODU

Krzysztof Puzyna

/ #193 Niemieckie podatki od niemieckich rent od r. 2005 dla Polaków w Polsce

2013-02-27 17:14

Nie będąc prawnikiem odpowiem, że trzeba poczytać przepisy.

Zmiana opodatkowania od r. 2005 dotyczy rent i rent prywatnych zaczynających się po 31.12.2004.
Czyli jeżeli renta była już przed 1 stycznia 2005 roku to takich starych rent nie dotyczy. Poza tym chodzi tu o renty, które są powyżej niemieckiego poziomu minimalnej egzystencji. Renty mniejsze niż niemiecki poziom egzystencji NIE są opodatkowywane.

Prawo rent działa w Niemczech wstecz: jeżeli się nie płaciło podatku to przedawnienie następuje dopiero po 10 latach.

Wydaje mi się, że znalazłem dobrą odpowiedź. Natomiast autor pytania nie zadał sobie trudu poszanowania narzędzia wspólnej komunikacji jakim jest język polski. To nie USA, tu trzeba pisać polskimi literami, jeżeli chce się tu na forum dostać odp. ode mnie.

Dlatego dalsze pytania tego typu proszę mi oszczędzić. Nie toleruję kaleczenia pisma polskiego. Każdy kto chce odpowiedzi od mojej osoby, musi pokazać przynajmniej poszanowanie polskiego pisma i pisać polskimi znakami diakrytycznymi (litery z ogonkami).
Pozdrawiam :)


---------------
Tu wyciągi z moich akcji dla poszanowania języka polskiego w tekstach internetowych:

Proszę zobaczyć art. np ten:
Wskazówka z artykułu: "ą,ę znikają z języka polskiego"
Czwartek, 21 Lutego 2013 Polska
Polacy coraz rzadziej uzywaja tak zwanych znakow diakrytycznych. Niemal co drugi esemes jest wysylany bez polskich ogonkow i kreseczek.

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/a-e-znikaja-z-jezyka-polskiego

---------------------------------------
Dla pana motywacji, krytyczny komentarz ( nie mój)

@Rodaczka 08:29:45
Na każdej klawiaturze można pisać po polsku - to jest bardzo łatwe. Nie potrzeba specjalnych klawiatur, by pisać po polsku. Zdecydowana większość Polaków w Polsce pisze po polsku na klawiaturach amerykańskich, których nie potrzeba nijak przerabiać. Kto nie potrafi pisać po polsku, ten jest Polakiem ułomnym językowo. Tłumaczenie się, że się nie pisze po polsku, bo się ma niepolską klawiaturę, to zupełnie tak samo jakby nie pisać po polsku, bo się ma chińskie pióro.

Swoją drogą ciekawe jest jak Rosjanie zagranicą tłumaczą się, że nie mogą pisać po rosyjsku, bo nie widzą cyrylicy na klawiaturze - jak takie tłumaczenie wpiszą?

A swoją drogą to ciekawe, że w dzisiejszych czasach, w których można łatwo pisać w ogóle bez klawiatury są jeszcze ludzie, którym klawiatura w pisaniu w języku ojczystym przeszkadza!
nadużycie link skomentuj
GPS 10.01.2013 23:23:48

---------------------------------------
Napisz, proszę jaki masz system operacyjny: windows 7 czy 8, mac os X itd. Do każdego systemu są instrukcje wideo. Można 10 x powtarzać.

Włączyć trzeba tylko parę rzeczy jak

1. wirtualną obsługę klawiatury. Używasz norweską to, jako drugą wystarczy ci polska. Polska zawiera wszystkie litery angielskie. Dlatego nie potrzeba ani angielskiej ani amerykańskiej klawiatury. Położenie literek z ogonkami pod przyciskami klawiatury trzeba wypróbować. Istnieją też specjalne programy to ukazujące. Pod jednym klawiszem są zwykle 2 lub trzy literki zależnie od systemu operacyjnego. Przyciskasz shift i inny klawisz to masz inną literkę w polskim pokryciu klawiatury i inną w norweskim.

2. Te parę polskich liter z "ogonkami" są z reguły skupione pod 6 przyciskami - to trzeba zapamiętać. Ja się nie starałem. Gdyż przychodzi z czasem. Kto próbuje ten zyskuje!

Nowa zdolność pisania pismem polskim Ciebie nie zabije, głowa od zapamiętania 6 miejsc się nie przepali. Sprawa jest całkowicie bezpieczna. Trzeba mieć tylko świadomość o amerykańskim imperializmie kulturowym. To nie przelewki!
-----------
>Dlaczego na przyklad Open Office nie koryguje jak nalezy?
Mówicie w domu o Microsoft czy Apple komputer? Jest to najważniejszy podział.
To jest program darmowy i być może nie masz modułu dla języka polskiego. By program korygował polskie słowa to musi mieć zasób polskich słowników i gramatykę.
Także w MS Office w programie np Word nie masz słowników polskich jeżeli kupiłaś zestaw MS Office norweski.
Słowniki polskie są tylko w zestawie MS Office polskim lub gdy dodatkowo je zamówisz.
2. możliwość jest brak odpowiednich ustawień. Znaczy pomimo tego że masz własne logowanie do komputera nie ustawiłaś sobie openoffice indywidualnie tylko przejęłaś ustawienia i słowniki męża, który pewnie pisze po norwesku.
3. ustawienia możesz zmienić gdy masz własne hasło przy logowaniu. Logujecie się do komputera tym samym hasłem to znaczy nie masz swojego prywatnego komputera i wszystko co zmieniasz używa wtedy twój mąż. Oczywiście w nowoczesnych komputerach to była by duża bzdura, gdyby mąż Tobie pozwolił grzebać w jego firmowych danych.

Dlatego zakładam, że masz własne hasło i wchodzisz do komputera indywidualnie od twojego męża. Wtedy nic nie jesteś w stanie zmienić od strony oprogramowania co by zaszkodziło ustawieniom męża.

Celem jest wprowadzenie takiego ustawienia, że zmieniasz z polskiego ustawienia czcionki na norweskie po przyciśnięciu 2 klawiszy. Np shift i string.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/09/Keyboard-left_keys.jpg/...

Obraz pokazuje wycinek klawiatury ANSI ( amerykańskiej)
wstaw ten adres do przeglądarki i zobacz czy
klawisz ctrl nazywa się ctrl czy na jego miescu jest coś innego napisane np. strg
Shift jest oznaczony strzałką.
Dobranoc
Zaczął się po przerwie znowu film.
Możemy kontynuować jutro po 20 godz. :)
-------------------------
@Rodaczka 08:29:45
Bardzo sie Pan/Pani myli w tym co Pan/Pani napisal/a. Pisze z poza Polski gdzie nie mam polskiej klawiatury i tych wszystkich polskich znaczkow. Prosze mi w takim razie powiedziec jak mam to zrobic. Oczywiscie moge to ustawic jakos w tekscie ale co z klawiatura???

Szanowna pani, jeżeli poda mi pani system operacyjny własnej maszynki internetowej, to pokażę Pani lub np gdyż właściwie to już zawiesiłem pisanie na NE - może pan Asadow(?), lub pan.. Lipski (?) jak ustawić pokrycie klawiatury polskim pismem. Dla tych, co nie potrafią zapamiętać lub klawiatura ma pokrycie np. cyrylicą podaję dwie metody urlopowe, gdyż w kawiarenkach internetowych na urlopie też jest czasami skomplikowane prosić o dostęp do ustawień systemu operacyjnego, szczególnie, gdy komputer jest automatycznie zabezpieczony przed zmianami.

Metoda pierwsza:
Wchodzę na mojego bloga http://idb.nowyekran.pl/
i wstawiam do komentarza, który właśnie piszę z opisu o mojej osobie adevo (pod więcej) wpis polskie litery z "ogonkami":

--- ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż
--- Ą, Ć, Ę, Ł, Ń, Ó, Ś, Ź, Ż

Druga metoda jest jeszcze bardziej wygodna: włączam korekturę dla języka polskiego.

Proszę pani, ja jestem za granicą od dużo ponad 30 lat. Nie mam w normalnym życiu żadnych kontaktów z Polakami. Zauważyłem jednak, że niechlujne wpisy powodują u mnie zatracenie wyczucia, co jest jeszcze polskim językiem, a co już jego degeneracją, polskim bełkotem językowym.

Tak jest u wszystkich na obczyźnie. Dlatego wyrządzamy polskim dzieciom straszną krzywdę pozwalając im na niechlujstwo językowe i pisanie bez polskich liter. One później nie będą wiedzieć jak pisać poprawnie!

Na moim blogu, blokowałem, po ostrzeżeniu komentatorów, gdy lekceważyli moje prośby. Teraz, gdy już nie piszę dla NE uważam, że portal patriotyczny powinien rozumieć znaczenie poprawnego pisania po polsku dla polskiej kultury. Poprawne pismo to podstawa poprawnej wymowy. Jeśli pani mówi narzeczem, to też potrzebuje pani polskich liter z akcentami.
-----------
@adevo 01:25:16
nie mam glosnika, ale obrazki sie zgadzaja -
youtube.com/watch?v=1hrTgESbwXw
----------------------
Na youtube.com/watch?v=1hrTgESbwXw&feature=player_embedded
---------------------
Poradnik-,,Polska klawiatura na Windows 7''

Na youtube.com/watch?v=GFM4y_AVDfM
----------------------
polskie znaki w zagranicznym komputerze/windowsie.

Na youtube.com/watch?v=CuUIVOshWcY