PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

LOWOBYWATEL

/ #2167 NIE TYLKO ODWIERTY NISZCZĄ ROLNICZĄ KRAINĘ DORZECZA SŁUDWI ....

2013-08-26 22:08

 

https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/s403x403/1239833_573012606090630...

Niegdyś urokliwe miejsce we wsi Długie gmina Kiernozia posiadłość wspaniałego i zasłużonego dla Ziemi Łowickiej ziemianina Walerego Janowskiego.
Cieszył się on wyjatkową sympatią wszystkich i miał dar zjednywania ludzi do pracy dla dobra wspólnego...
T
o on dzielnie przewodził dokonanej z wielkim wysiłkiem finansowym i wysiłkiem pracy społecznej regulacji rzeki Słudwi w latach 20 ubiegłego wieku.
Jako chichot historii w 2011 roku ustanowiony w podstępny, zdradziecki sposób, wbrew naturze i logice, na terenie Dorzecza Słudwi i Przysowy unijny program "Natura 2000" niszczy dzieło pokoleń światłych,mądrych i pracowitych rolników.
Zamula, renaturalizuje i wprowadza sabotaż ekologiczny z obcymi temu środowisku bobrami. Równocześnie odbiera szanse temu rolniczemu terenowi, jej mieszkańcom do samostanowienia.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERSKIEMU WALEREMU JANOWSKIEMU za jego ogromy trud i godną Polaka postawę służenia Polsce poprzez pracę w dziele zapewnienia Narodowi Polskiemu bezpieczeństwa żywnościowego!

Hańba tym co to dzieło niszczą!

Gdyby żył Walery Janowski poruszył by niebo i ziemię i nie dopuścił by jego dzieło i tysięcy światłych ( w dużej mierze dzięki niemu) rolników, zostało zniszczone pod tak złudnym hasłem jak  "Natura 2000" !

Gdyby żył Walery Janowski poruszył by niebo i ziemię i nie dopuścił by jego dzieło i tysięcy śwatłych ( w dużej mierze dzięki niemu) rolników, było niszczone poprzez  bestialską ingerencję w MATKE ZIEMIĘ poprzez dokonywanie odwiertów w Stepowie  (1963 r ) w Długiem ( początek lat dziewięćdzisiatych) z zastosowaniem materiałów wybuchowych . Wybuchy i trzęsienia domów do dziś pamietają okoliczni mieszkańcy.

 

alijana (gość) 2012-06-09 10:01:54

Przez przypadek odkryłam to forum i pozwlę sobie na parę słów: Dziękuję Pani za przywołanie pamięci zasług mojego dziadka Walerego Janowskiego dziedzica maj, Długie k/Kiernozi. To działo się ponad 81 lat temu. Po klęsce powodzi w 1926 rmój dziadek Walery Janowski zainicjował i zorganizował Spółkę Wodną Regulacji Słudwi i Przysowy dzięki której dokonano regulacji Słudwi i Przysowy. Osuszono ponad 4 tysiące ha bagien i umożliwiono eksploatację torfu na opał, a następnie stopniowe drenowanie gruntów ornych gm. Bąków, Kiernozia oraz Jeziorka. Włożył bardzo dużo pracy, by właśnie na Słudwi powstał pierwszy na świecie most spawany. Mało tego do tego kapitalnego projektu udało mu się zjednać wszystkich Księżaków. Tak mówił podczas poświęcenia mostu w Retkach cytuję ŁOWICZANIN 4 grudnia 1931 "...zobowiązał stan uspołecznienia okolicy tamtejszej, zgodną pracą wszystkich rolników, przez którą można dokonać wielkich rzeczy. Oby jedność i zgoda zaznaczał mówca- zapanowały wśród całego społeczeństwa rolniczego wtedy o przyszłość możemy być spokojni. Dokonanie wielkich rzeczy jakie są zrobione na tamtjszym terenie, są dziełem całego społeczeństwa miejscowego, którzy dla dobra własnego i ogółu nie szczędzą trudów oraz pieniędzy. Zgodna praca i zrozumienie dokonują wielkich rzeczy..." Co się stało z tym miejscem, tymi ludźmi, czy jeszcze jesteśmy u siebie? Na koniec odsyłam do Nowego Łowiczanina z 29.11.2001 r opracowanie Pana Edwarda Lebiody pt. "Ograbili i skazali na zapomnienie"

Z Dorzecza Bzury i Słudwi (gość) 2012-02-16 15:56:07

Dlaczego Pan, Panie Ministrze chce zalania i zniszczenia skansenu wsi łowickiej w Maurzycach, które położone w rozwidleniu Bzury i Słudwi jest parkiem etnograficznym i równocześnie miejscem, gdzie od 1994 roku na imprezach "Wesela Łowickiego" Zespołu "Łowiczanie"Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze " gościło ponad 11 tysięcy turystów z całego świata zachwyconych pięknem kultury wsi łowickiej zrodzonej w rolniczym trudzie pokoleń ?
Dlaczego Pan chce zniszczenia trudu pokoleń mieszkańców rolniczej krainy i mojej społecznej, pełnej poświęcenia pracy jako pomysłodawcy i organizatora działań propagujących dziedzictwo kulturowe wsi łowickiej? Urodziłam się na tej rolniczej Ziemi Łowickiej w Jackowicach w pobliskości Słudwi.

Mój dziadek Józef Kowalczyk wraz z innym światłymi rolnikami okolicznych wsi pod przewodnictwem wspaniałego człowieka, ziemianina Walerego Janowskiego z Długiego koło Kiernozi przed II Wojna Światową w ogromnym trudzie i poświęceniu regulowali rzekę Słudwię by ta rolnicza kraina rozwijała się, by rodziła chleb dla narodu. Teraz bezcześci się pamięć naszych przodków haniebnymi pomysłami renaturalizacji rzek: Bzury i Słudwi.cdn...

Z Dorzecza Bzury i Słudwi (gość) 2012-02-16 15:49:37

Pan Marek Sawicki
Szanowny Panie Ministrze,

Jak pan mógł zgodzić się na wydziedziczanie nas z rolnictwa na rzecz rybołówstwa bez wiedzy / bo zgody nigdy być nie może! / społeczeństwa bogatej rolniczo krainy przyznając fundusze na rzekomy rozwój rybołówstwa zamiast na rozwój rolnictwa, ochrony przeciwpowodziowej?!

Panie Ministrze, Pan pochodzi ze wsi, więc dlaczego nas Pan skazuje na katastrofę ekologiczną i humanitarną w imię tworzenia obcego kulturowo nam obszaru rybołówstwa z muzeami tradycji rybołówstwa, akwariami największym w Polsce, odzyskiwaniem starorzecza naszej rolników prywatnej własności poprzez budowę m.in.ciągu zbiorników, jazów i rzekomo małych elektrowni wodnych.?! cdn......


  • cd z listu do Ministra Rolnictwa ".... Nie o taką POLSKA ŁOWICKA WIEŚ i nie taką Polskę walczyli też moi rodzice, styjowie, by POLSKA , BY POLSKA WIEŚ BYŁA BYLE JAKA i by niszczono ją tak bezwzględnie, dogłębnie / gaz łupkowy/.!!!............. SZANOWNY PANIE MINISTRZE UPRZEJMIE PROSZĘ NIECH PAN ROZWAŻY NIEZWŁOCZNIE: - JAK ODWRÓCIĆ TO ZŁO, CHOĆBY POPRZEZ PRZEZNACZENIE TYCH, PRZECIEŻ NASZYCH PUBLICZNYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH z programu "Na Ryby" NA CHOĆBY DZIAŁANIA W ZAKRESIE REGULACJI RZEKI BZURY I SŁUDWI, OCHRONY PRZECIWPOWODZIOWEJ ITP. . -, JAK PRZYWRÓCIĆ TYM UDRĘCZONYM ROLNIKOM WALCZĄCYM i wszystkim mieszkańcom Ziemi Łowickiej i mieszkańcom dorzecza Bzury i SŁudwi NADZIEJĘ? ...