DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO - NOWE ŚWIĘTO PAŃSTWOWE

logika

/ #160 Re: Re: Re:

2014-01-22 15:18

#153: kopromil - Re: Re:

jeśli  piszesz   do kogoś wtrącając  swoje  3grosze  to  przynajmniej  staraj się  przeczytać  z  kim  i oczym  dana  osoba  rozmawiała  wcześniej  ,   rzeczywiście ,  jestem  antyklerykałem, ponieważ przeraża mnie  obłuda  przedstawicieli  Kościoła, jeśli chodzi  o  twój  wpis  -wiem o  tym  doskonale  tylko, że  to  już  była  tak  jakby musztarda po  obiedzie,  ta  polityka  to  okropna rzecz,  Hitler nigdy nie został ekskomunikowany, nigdy też sam nie wyraził chęci wystąpienia z Kościoła. W pierwszym rozdziale swojej książki „Mein Kampf” pisze „Likwidując naród żydowski wypełniam wolę boską i boski plan”. Pierwszą umową międzynarodową, która została podpisana przez III Rzeszę był… Konkordat ze Stolicą Apostolską. Polegała na wymianie kontroli politycznej na katolicką kontrole nad systemem niemieckiej edukacji. Działania typowe dla ateistycznych reżimów! Przysięga, którą musiał złożyć każdy niemiecki oficer, mówi: „W imię Boga wszechmogącego przysięgam lojalnie służyć Fuhrerowi”. Na klamrze każdego niemieckiego żołnierza widniał napis „Gott mit uns”, czyli „Bóg z nami”. Kościół katolicki (ściślej mówiąc Watykan) obchodził co roku urodziny Hitlera.
Pius XII jako sprzeciw wobec zbrodniarzom nazistowskim wystosował apel by nie karać nazistów. Mało tego zaczął ich ukrywać i pomagać w ucieczkach do Argentyny i innych krajów, w których byli bezpieczni. Pius XII "sprzeciwiając" się atakowi III Rzeszy na Polskę argumentował swoje stanowisko tym, że herr Hitler atakując Polskę przyczynia się do odzyskania własności KK zagrabionych przez naród żydowski.

A t e n e u m K a p ł a ń s k i e, którego redaktorem naczelnym był. . . W y s z  y n s k i.

„Ateneum Kaplanskie” numer styczniowy z 1938 r.
„Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organiźmie narodów europejskich. Głosząc idee wywrotowe, stając na czele ruchu komunistycznego, szerząc w literaturze hasła niemoralne… Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłozu chrześcijaństwa.”

„Ateneum Kapłańskie” rok 1938, zeszyt 1, str. 23
(…) Dzisiejsza Trzecia Rzesza podjęła tytaniczną probę realizacji wielkich idei, które mają przynieść odrodzenie ludzkości…” (…)
„Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację”.

„Ateneum Kapłańskie” 1937 r., zeszyt l str. 152
„Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec"

Tylko  czy  religia,  jakakolwiek   powinna   mieszać  się  do polityki  ?  Kim jest  Papież    ?  głową Kościoła   zy  politykiem   ? tak tylko pytam,  z  ciekawości