O UTRZYMANIE AUTONOMII CENTRUM IM. LUDWIKA ZAMENHOFA


Gość

/ #56

2016-04-25 08:34

CLZ to wyjątkowe miejsce jak i ludzie tworzący tę instytucję są wyjątkowymi specjalistami w swojej dziedzinie, świetnymi organizatorami wszelkiej pracy oraz imprez artystyczno-promocyjnych. Są otwarci na inicjatywy artystyczne, stawiając na jakość ich wykonania i profesjonalizm, tak rzadki w dzisiejszym komercyjnym świecie. Jako artysta współpracujący z CLZ miałem wielokrotnie przyjemność gościć w Białymstoku na zaproszenie CLZ. Każdy artysta życzyłby sobie takiego wspaniałego przyjęcia i kulturalnego rzeczowego kontaktu ze strony organizatorów jakim identyfikują się pracownicy CLZ. Jest to możliwe dzięki niewielkiemu zespołowi ludzi CLZ, którzy doskonale wiedzą jak dzielić się obowiązkami i są otwarci na kontakt z artystami, instytucjami, festiwalami itd. Wielokrotnie miałem okazję współpracować z dużymi instytucjami i zawsze problemy, które wynikały przy współpracy związane były z komunikacją między pracownikami tej instytucji i niejasnym podziałem ich obowiązków, co często doprowadzało do mylnych ustaleń, przeciągało czas, a czasem nawet doprowadzało do upadku całego projektu. Dlatego CLZ jako niewielka instytucja ze świetnym zespołem nieprzypadkowo dobranych ludzi działa tak sprawnie i realizuje z sukcesami wiele projektów, więc powinna utrzymać autonomię działania.

Daniel Baum Ilustrator, rysownik, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.