PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

człowiek mały

/ #741 Re: Wyrazy współczucia dla Ciebie

2011-12-01 18:42

#739: -

 

Mogę Cię obrazić, ale nie leży to w mojej naturze. Wybaczam! Kto mnie zmusza? Właśnie tacy ludzie jak Ty. Niosę ten kaganek oświaty pomiędzy ciemny lud, który drży na słowo wiercenie, szczelinowanie, katastrofa.  Dziwi mnie ta część ludzkiej natury, której łatwiej jest uwierzyć w duchy, strzygi, moce nieczyste oraz to, że przez lokomotywy parowe (te napędzane elektrycznie są jeszcze gorsze) powodują rozstrój nerwowy u ludzi, spędza płody, a kury przestają się nieść, nie mówiąc o krowach, które dają mleko czarne jak dym z ich komina. Czy to coś Ci przypomina? To taka wariacja na temat lokomotyw i dróg żelaznych połowie XIX wieku. Tak straszono lud Mazowsza, kiedy pierwsze szyny kładziono w stronę Wiednia.

Jak bardzo jesteście nieszczęśliwi, że uważacie wszystkich za zdrajców i sprzedajnych agentów obcych okrutnych mocy. Może na zasadzie przeniesienia, sami tacy jesteście i taką miarą mierzycie innych. Bo jak to możliwe, jeśli ja kradnę, to inni mogą być uczciwi! A jednak ta ustawa wejdzie w życie, czy Wam się podoba czy też nie. Jest ona odpowiedzią na nową sytuację, zmianę na rynku gazu.

Pa