Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom

TEMIDA

/ #115 Re: Apel DO GOŚCIA #16, z 7 grudnia 2011 w sprawie AKTU NOTARIALNEGO

2011-12-20 01:02

#113: POMOC WZAJEMNA PL - Apel DO GOŚCIA #16, z 7 grudnia 2011 w sprawie AKTU NOTARIALNEGO

W aktach notarialnych przekazania naszych budynków  do spóldzielni mieszkaniowej były zapisy o bezwarunkowym przyznaniu członkowstwa przekazywanym do spóldzielni najemcom. Znam te akty ponieważ jestem kierownikiem komórki organizacyjnej w kopalni, która zajmowała się przekazywaniem kopalnianych budynków  do spółdzielni.

Spółdzielnia samowolnie uzależniła przyznanie najemcy członkowstwa od wykupu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. I tego trzyma się do dzisiaj. Za spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu pobierała wkład budowlany. Ciekawe jak go liczyła skoro wkład budowlany to zwrot kosztów poniesionych przez spółdzielnię na budowę lokalu. Przecierz spółdzielnia nie wydała na tą budowę  ani złotówki ponieważ otrzymala budynki nieodpłatnie. To pytanie postawiłam sobie nieco za późno, bo po uregulowaniu takiej wpłaty do kasy spółdzielni. Ale dopiero na wystawionym mi przez kasę spółdzielni rachunku doczytałam się tytułu wpłaty. I od tej pory zacząłł się mój protest przeciwko praktykom spółdzielni. Bez zgody pracodawcy nie mogę udostępnić tych dokumentów opinii publicznej. Na szcęście mamy już takie akty notarialne, które  są załączonymi przez spółdzielnię, na wezwanie sądu, dokumentami w aktach wytoczonych jej  spraw sądowych. Do tych mamy dostęp i możemy je  pokazać światu.