Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom


Gość

/ #1097 Re: Gratulacje i podziw TEMIDZIE

2012-05-18 13:15

#1094: absolwent 2 wydziału prawa polskiego uniwerytetu - Gratulacje i podziw TEMIDZIE

Mamy przed sobą jeszcze dwie rozprawy przy uczestnictwie TEMIDY. Jedna 24 maja druga 30 maja z tą różnicą,że bez pełnomocnika procesowego. Dzisaj dostarczono do Sądu, pismo-odpowiedz na propozycje mecenasa Pałki. Pan mecenas zaproponował uznanie powództwa przez spółdzielnie za 5% wartości mieszkania. Oczywiście nie zgadzamy sie takie ,, niemoralne propozycje". Ale trzeba podkreślic duży postęp, nie wiem czy prawdziwy bo aż trudno uwieżyć ; PAN MECENAS PAŁKA NIE KONSULTUJE JUŻ SPRAW SĄDOWYCH ZWIĄZANYCH Z PRZEKSZTAŁCANIEM MIESZKAŃ Z PREZESEM CHWISTEM LECZ Z RADĄ NADZORCZĄ SPÓŁDZIELNI LUIZA W ZABRZU. Co to może oznaczać ???. O statnio Pan prezes z radcą prawnym spółdzielni odmówili członkowi spółdzielni Uchwały Rady Nadzorczej odnośnie aktualnego wynagrodzenia Zarządu oraz Aktu Notarialnego z przekazania budynku przez RSW SA , pomimo że w tym roku Sąd rejestrowy w Gliwicach wydał pozytywne orzeczenie w identycznej sprawie dla spółdzielcy. Dlatego przestrzegam spółdzielców takim PANOM sie nie wierzy i żadnych propozycji ugody, chyba,że na piśmie lub z gwarancją sądową. A co do ograniczenia kosztów procesów to mam mieszane uczucia. Jestem jakoś sceptyczny do stanowiska sądów aby je minimalizować w stosunku do spółdzielni, kiedy na Walnym prezesi chwalą sie jakie to mają wypracowane zyski { Luiza za 2011- 4 miliony zl}. I jak to wszystko ma sie do emerytów,rensistów, którzy po 4-6 razy uczestniczą w rozprawach w sądzie natomiast strona spółdzielczą reprezentuje tylko mecenas z renomowanej kancelarii {a drugi mecenas będący na etacie pierdzi w stołek siedząc w siedzibie spółdzielni }. W każdym razie dojazd do sądu kosztuje i leki też trzeba kupić. Pozdrawiam Temide i dziękuje za wsparcie.