Nocne autobusy w Zamościu

Quoted post

Zamościanin

#5 petycja

2014-05-30 15:11

Witam Wszystkich,

Może i nie mieszkam w moim kochanym Zamościu trzeci rok (studia w Warszawie). To z obserwacji wielu lat (podstawówka, gimnazjum, liceum) w MZK potrzebne są gruntowne zmiany. Rozkłady tras i godziny odjazdów powinny być dopasowane do użytkowników. Nie czarujmy się - największą rzeszą pasażerów są uczniowie. Częstym było szukanie jakiś alternatywnych połączeń powrotu do domu poprzez podjechania kawałek autobusem i maszerowania daleki odcinek do domu albo oczekiwanie na kolejny kurs autobusu, który przyjeżdżał za 45-60 minut. Komunikacja miejska została stworzona dla obywateli. Jasne... MZK zawsze mówi że kursy są nierentowne bo nikt nie jeździ... Każdy jeździ autem. Nic dziwnego jeśli trzeba czekać na autobus tak długo. Jeśli chodzi o autobusy nocne myślę, że pomysł jest dobry ale nie w Zamościu. Tak, tak... Możecie do woli hejtować i tego się spodziewam. Pamiętajmy, Lublin to nie jest Zamość. Mieszkając aktualnie w Warszawie wiem i widzę kto jeździ autobusami w nocy - studenci wracający z imprez lub pracujący do ok 24. W Zamościu studentów mamy niewielu w porównaniu do Lublina. Kursy nocne byłyby pustymi przejazdami wożącymi "powietrze". Według mnie czas letni wymaga innej inicjatywy. Dobrej współpracy między MZK a ratuszem. W okresie letnim organizowanych jest spora ilość koncertów i innych imprez... Starówka staje się centrum kulturalnym z możliwością odpoczynku przy piwku i dobrej muzyce. A może warto stworzyć specjalną linię, która dowoziłaby na koncerty i inne imprezy a po imprezie odwoziła. Wystarczyłaby jedna linia przejeżdżająca przez całe miasto z odjazdem co 30 minut. A co do pracowników pracujących do późna. Również stworzyć kurs dodatkowy po uprzednim sprawdzeniu czy sami byliby zainteresowani.
Czekam na komentarze i wszelakie Wasze hejty :)
Pozdrawiam

Odpowiedzi

dave

#7 Re: petycja

2014-06-03 21:05:22

#5: Zamościanin - petycja

Sądzę, że masz dużo racji co do tego że w Lublinie i innych większych miastach linie nocne się sprawdzają ponieważ jest tu dużo studentów którzy w/w autobusami wracają z imprez, wypadów na miasto czy koncertów. W Zamościu niestety nie ma tylu "żaków" jednak większość z nich na wakacje wraca do domu, jak np. ja i myślę, że dobrą opcją byłoby uruchomienie nocnych linii chociaż w sezonie "wiosenno - wakacyjnym", ponieważ dużo ludzi wraca ze studiów, chcą się spotkać z dawno niewidzianymi znajomymi, a najlepsze miejsce to starówka... Niestety, zawsze ktoś musi pić soczek, żeby jakoś odstawić towarzystwo na miejsce. Ale nie skupiając się tylko na studentach, kiedy nadchodzą ciepłe dni na starówce wieczorami wcale nie jest tak pusto, miło jest sobie posiedzieć pod parasolkami, szczególnie teraz kiedy po remontach rynek wygląda bardzo ładnie, spotkać tam można nie tylko młodych ludzi i myślę, że byłoby to z pożytkiem dla wszystkich gdyby można byłoby tam dotrzeć i wrócić nie tylko samochodem lub piechotą, nawet po godzinie 22. A w jesienne i zimowe miesiące pomysł lini nocnych na pewno by nie wypalił, bo nawet juz po 18 mało jest ludzi na ulicach, a te 2 zamojskie "dyskoteki" nie przyciągają tylu ludzi na misto, żeby robić dla nich specjalne autobusy.

Również pozdrawiam :)