obowiązkowa sterylizacja i kastracja psów i kotów nierodowodowych

Quoted post


Gość

#1

2014-11-17 16:32

...zeby ograniczyć bezdomnosc...

Odpowiedzi

Patrycja Król
Autor petycji

#2 Re:

2014-11-17 16:37:14

#1: -  

 Tak dokładnie, wystarczy że teraz psy się męczą i umierają w schroniskach, niech każdy kupiony pies będzie psem przemyślanym.

EE

#11 Re:

2014-11-17 18:13:39

#1: -  POPIERAM !!!, POPIERAM!!!, POPIERAM!!!

Nie tylko dla tego że jestem hodowcą. Kochani czy widzieliści w schroniskach dla zwierzat psa rasowego z tatuażem czy czipem czyli kupionego w legalnej hodowli. Psa za którego trzeba zapłacić, nie zobaczycie ich w takich miejsca. Ludzie jeżeli muszą za coś zapłacić nie pzobywają się tego bezmyślnie. Zanim kupią psa dobrze się zastanowią. Są niestety tacy którzy po jakimś czasie gdy z maluszka, KUNDELKA , puszystego i słodkiego wyrośnie dorosły pies i zaczyna przeszkadzać w wyjazdach lub innych  sytuacja, bez wyrzutów pozbywają się dotychczasowego pupila. Uważam że powinno się podjąć jakieś działania. Publikować w internceie w jakich warunka są rozmnażane psy, jak są porzucane zwierzęta przez okrutnych właścicieli. Popularyzować i nagłaśniać gdzie można zgłaszać informację o "bezmyślnym" rozmnażaniu psów czy kotów. Można zobligować urzędy dzielnic czy gminy poza granicami miast do prowadzenia kampanii np na stronach internetowych czy umieszczaniem na tablicach ogłoszeniowych informacji o możliwość sterylizacji i skutakch rozmnażania niekontrolowanego zwierzat. Itp, itd.....

 

xxx

#78 Re:

2014-11-18 20:06:43

#1: -  

 to i jeszcze:

5.000 zł kary za każdy miot/ciążę psa nierasowego

z tego:

3.000 zł nagrody za zgłoszenie takiego miotu/ciąży

2.000 zł na schroniska

i wtedy problem by się szybko rozwiązał. Nawet najbardziej nieodpowiedzialny własciciel psa maąc na d sobą widmo kary wybrałby sterylizację

 

akk

#86 Re:

2014-11-18 21:20:01

#1: -  

 11. Nie porzucaj !!!!

12. Nie rozmnażaj !!!

akk

#87 Re: aaa

2014-11-18 21:21:02

 

 11. Nie porzucaj !!!!

12. Nie rozmnażaj !!!

szafa

#99 Re:

2014-11-19 06:35:13

#1: -  

 kolejni naprawiacze swiata , już wkrótce bez tych kundelków te wasze super psy wyginą jak nic , opamiętajcie się , to nie jest rozwiązanie , te Wasze psy bardziej cierpią niż myslicie  ,  związki kaziorodcze to nie jest rozwiązanie  !!!!!!

Ola

#122 Re: Tak sterylizacji wszystkich domowych zwierząt!

2014-11-19 12:46:46

#1: -  

 Tych "rodowych" też


Gość

#138 Re:

2014-11-19 16:21:57

#1: -  

 jestescie popierdoleni

Wiki

#146 Re:

2014-11-19 18:19:55

#1: -  

 popieram petycję ,jednak brakuje zapisu o kotach rasowych,w tej postaci petycja chroni tylko psy


Gość

#176 Re:

2014-11-21 20:08:14

#1: -  hmmmm....ograniczyć bezdomnoć.... czy może napchać kase i wprowadzic monopol.... potem zmowa cenowa.... a tak ogólnie stwierdzam że psy rasowe są gorsze.... są nosicielami setek chorób genetycznych.... Rozmnażanie w ramach zamkniętej grupy to raczej nie jest zdrowe... 

 


Gość

#211 Re: powiekszyc zasieg petycjii

2014-11-25 15:56:47

#1: -  

 Oprocz petycji w internecie, powinny byc zbierane podpisy w kazdym miescie!!! Poniewaz wiele osob o tej petycji nawet nie wie, zwlaszcza osoby starsze, ktore nie wchodza na internat, a czesto nawet konta mailowego nie maja. Mysle ze ilosc podpisow znaczaco by wzrosła!!!!

xxx

#246 edukowanie, edukowanie i jeszcze raz edukowanie

2014-12-11 22:59:08

#1: -  

 Jestem za kastracją i sterylizacją zwierząt (rodowodowych też), ale nie popieram przymusu. To powinna być świadoma decyzja opiekuna, skonsultowana z weterynarzem, biorąca pod uwagę wszystkie plusy i minusy zabiegu, jak i również informująca o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą każda operacja. Ja swoje zwierzeta kastruję, ale jest to świadoma decyzja. Kiedy pojawiają się komplikacje po zabiegu - pretensje mogę mieć tylko do siebie, a nie do państwa, które mnie do czegoś zmusiło.

Poza tym jak wyobrażacie sobie kontrolowanie tego typu zabiegów, jeśli NIEODPOWIEDZIALNI właściciele nawet psów nie szczepią, chociaż jest to wymagane przez prawo (przynajmniej wścieklizna).
Anna

#248 Re: nie popieram

2014-12-12 13:18:00

#1: -  

 dlaczego tylko psy bez rodowodu tzn. że co pies bez rodowodu ma być kastrowany a z rodowodem już nie co za głupia akcja ja mam tylko psy bez rodowodu i nie mam zamiaru go kastować tylko dlatego że jest kundlem. Jak będzie miał małe to można je oddać innym ludziom a nie wymyślać głupoty. :/

ania

#318 Re:

2015-05-03 09:11:08

#1: -  

Niechciane kocięta- nie. jak ktoś nie chce kociąt/ szczeniaków niech weźmie psa/ kota albo wysterylizuje- jego wybór. Jak chce, aby pupil od czasu do czasu miał młode- niech kotroluje rozród tabletką. Stop globalnej sterylizacji- drogi do wyginięcia gatunku.

rasowy pies

#337 Re:

2017-02-20 20:48:03

#1: -  

 Zanim podpiszecie obejrzyjcie ten film:

http://anyfiles.pl/videos.jsp?id=118881

aaa

#346 Re:

2019-09-15 21:23:39

#1: -  

Sprowazacie zwierzęta do roli- tylko  rasowe. Bardzo mi się nie podoba. Bezdomność jest problemem, ale przyczyną pierwszą jest to, że nikt z ratujących nie trzyma się litery prawa. Każdy zaginiony zwierz musi być zgłoszony do gminnego schroniska, a nie kitrany po kontach. Psy uciekają (pewnie też niektóre wypuszczane) i nie wracają. Co do kary za niedopilnowanie- ok, upomnienie, a potem,. jak nie daje efektu- mandacik. Choć wiem, co potrafi mistrz ucieczek, ale można się postarać. Niemniej nie życzę sobie obligatoryjnej sterylki, żeby nie było, jak w Australii (kraju, który jest bardzo daleko i wieści z niegoi dochodzą bardzo rzadko). https://www.youtube.com/watch?v=kJUIVrcezFA polecam, ku przestrodze.

obrońca zwierząt

#354 Re:

2020-06-06 17:02:07

#1: -  

Co za głupota! Nie wierzcie w te niby szlachetne intencja dla psów bezdomnych! Tu jest mowa o WSZYSTKICH psach nierasowych, a nie o bezdomnych. To jest lobby hodowców psób, by za rok, dwa mogli tylko oni rozmnażać. W ten sposób będą windowali cenę szczeniaka, jak będą chcieli. Po co? Po biznes. Pomyślcie sobie o setkach polskich rolnikach, żyjących skromnie, którzy będą musieli wywalić całą swoją miesięczną emeryturę bo nie będzie można od sąsiada szczeniaka wziąć. Czy to jest moralne?