W obronie dobrego imienia naukowców i nauki

Quoted post

Ines

#124

2014-12-02 19:45

Szanowni Państwo, proszę w takim razie wyjaśnić skąd protesty członków komisji etycznych, naukowców odnośnie eksperymentów? Dla mnie zarówno procedury, koszty oraz wkład jaki dany eksperyment wniósł do nauki powinny być jawne. Jeśli mam mylne wyobrażenie o rzeczywistym stanie faktycznym to jawność takich informacji mogłaby wpłynąć na mój osąd. Mój i wielu innych.

Odpowiedzi


Gość

#125 Re:

2014-12-02 20:05:56

#124: Ines -  

naukowcy protestujacy w sprawie eksperymentow niekoniecznie cokolwiek o doswiadczeniach na zwierzetach wiedza z praktyki zawodowej. Zapewne ma Pani tutaj na mysli np. dr Anne Muszewska, ktora jest mykologiem/bioinformatykiem i prof Elzanowskiego, ktory jest paleontologiem. I tych wlasnie dziedzin dotycza ich kompetencje zawodowe.

Jesli chodzi o wklad doswiadczen do nauki, to jest on jawny i swobodnie dostepny w postaci publikacji w czasopismach naukowych, do ktorych mozna zajrzec w w dowolnej bibliotece instytytutowej lub uniwersyteckiej, w wersji paperowej lub przez interent.

Zgadzam sie, ze wiecej inforamacji opinia poubliczna powinna znajdowac w mediach. Ale niestety media nie sa zainteresowane przekazywaniem informacji ani opisem rzeczywistosci, jesli nie idzie za tym mily skandalik