Zniesienie obowiązkowej matematyki na maturze

Quoted post

abs. Liceum Jezuitów w Gdyni

#1 Żałosna paplanina.

2015-02-23 16:50

To taki żart prawda? Banda idiotów nie potrafiąca poradzić sobie z prostym zadankiem z matematyki podstawowej, gdzie wystarczy potrafić dodawać, odejmować i mnożyć. Jak dla mnie powinno się podnieść progi zdawalności do 50% żeby potem wielcy uczeni humaniści nie musieli być utrzymywani przez państwo.

Odpowiedzi

M.

#3 Re: Żałosna paplanina.

2015-02-23 20:59:17

#1: abs. Liceum Jezuitów w Gdyni - Żałosna paplanina. 

 Inteligencja a zdolności matematyczne to dwie różne rzeczy.

Licealista

#11 Re: Żałosna paplanina.

2016-09-04 20:40:05

#1: abs. Liceum Jezuitów w Gdyni - Żałosna paplanina. 

 I wice versa. Matura z matematyki to jeden wielki idiotyzm. Nie każdy ma zdolności żeby być wybitnym matematykiem.  Obowiązek zdawania takiej matury jest nieporozumieniem. Przedmioty takie jak polski, jak najbardziej powinny być na maturze. Ale nie matematyka. Nie każdy ma zamiar w przyszłości wykonywać zawód z nią związany. A wiedzę która wystarczy do funkcjonowania na codzień opanowuje się już w podstawówce. Wystarczy Egzamin Gimnazjalny. Niech matematykę zdają ci którym będzie ona potrzebna na tym poziomie. Mi napewno nie. Większość rzeczy które są na maturze w większości nie są nigdy więcej użyte. Ciekawe ile osób na codzień używa wyrażeń algebraicznych albo trygonometri. Przypuszczam że niewiele.

2

#15 Re: Żałosna paplanina.

2017-01-03 23:29:01

#1: abs. Liceum Jezuitów w Gdyni - Żałosna paplanina. 

 Dodawanie i odejmowanie... Wyjdzie się z papierkiem i znajmością np logarytmu a nie bedzie wiadomo jak przykręcić śrubkę. Każdy powinien rozwijać się w preferowanej dziedzinie. Ja w takim razie mam prawo nazwać ciebie idiotą bo patrzę z mojej perspektywy-samolubnej. Żyj i pozwól żyć innym.

Mrek

#20 Re: Żałosna paplanina.

2018-10-21 22:05:05

#1: abs. Liceum Jezuitów w Gdyni - Żałosna paplanina. 

Taki twardogłowy kołek jak ty, potrafi tylko cyferki dodawać , odejmować itd. To szczyt twoich intelektualnych możliwości. Skoro tak dobrze umiesz liczyć to rób ''karierę na kasie'' w dyskoncie tam twoje miejsce...

Nie wkurzaj humana

#26 Re: Żałosna paplanina.

2020-01-29 00:17:40

#1: abs. Liceum Jezuitów w Gdyni - Żałosna paplanina. 

Sory ale ja wole poswiecac czas na nauke przedmiotow humanistycznych zeby je napisac jak najlepiej bo z nimi wiaze swoje studia a nie na matme ktora zabiera mi 70% czasu nauki. A i mam osiagniecia naukowe na tle miedzynarodowym wiec mozesz mi za przeproszeniem possac mowiac ze jestem debilem ;* pozdrawiam cieplutko


Gość

#27 Re: Żałosna paplanina.

2020-02-28 19:58:37