Zapytaj kandydatkę/kandydata na prezydenta o prawa zwierząt!

Quoted post


Gość

#6

2015-04-17 06:18

Bo jestem przeciwna maltretowaniu i zabijaniu jakichkolwiek zwierzat.

Odpowiedzi

ryba

#147 Re:

2015-04-20 19:17:22

#6: -  

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że myśliwi odgrywają rolę kontorlowania populacji zwierząt, które poprzez zmniejszenie połaci lasów nie mają już swoich naturalnych drapieżników-konsumentów w łancuchu pokarmowym. Nie wiem również czy wiesz, że myśliwi odstrzeliwują głównie chorawe i słabe osobniki, żeby utrzymać populację w dobrej kondycji genetycznej. Zajmują się również badaniem populacji w danych okręgach, oraz dokarmianiem zwierząt zimą. Wbrew pozorom nie są to tylko rządni krwi sadysci z bronią, a bardzo dobrze wyszkoleni fachowcy, którzy zrobili więcej dla dobra zwierząt niż nie jeden obrońca-oszołom wiedziony ślepą miłością do zwierząt (mam tu na myśli wyłącznie ślepą miłość). Sam kocham zwierzęta, nie jestem myśliwym, ale znam wielu i doskonale rozumię ich rolę.

Reasumując, zaprzestanie tej kontroli doprowadziłoby to przerostu populacji, osłabienia jej kondycji genetycznej, a na dodatek wiecej zwierząt ginełoby na drogach pod kołami samochodu, co jednoznacznie odbija się również na naszym bezpieczeństwie.