Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.

Quoted post


Gość

#7

2016-01-15 07:31

Podpisuję petycję chociaż nie podoba mi się działalność PiS(ków)... Nie chcę krakać ale wydaje mi się, że się nie odważa nowelizować prawo bo za wielu ludzi może zarzucić im "chore zabijanie niewinnych zwierzątek i wspieranie morderców" a to może być niemały elektorat. Sami koledzy wiecie jak jest... Otworzą gęby niedouczeni ekolodzy i się zacznie... WWF Polska pierwsza... O ironio założona przez myśliwych... Teraz zbierają pieniądze na ratowanie wilków (których populacja stale wzrasta i są objęte ochroną całkowitą) i zachowują się i nagłaśniają sprawę tak jakby w naszym kraju zostało 20 sztuk... PARANOJA

Odpowiedzi


Gość

#12 Re:

2016-01-15 07:53:54

#7: -  

 dzieki :)

Każdy z nas ma obawę o przyszłość. Jednak dziś życie polityczne oraz nasi oponenci dobrze działają w mediach, internecie. Jeśli chcemy coś zrobić, musimy być tam gdzie oni, pokazując czego nie robią - nie dbają o przyrodę, a tylko protestują....

miłośnik przyrody

#110 Re:

2016-01-15 19:33:54

#7: -  

 Kolego pamiętaj, że walczymy o nszą sprawę ponad wszelkimi podziałami. Wierzę, że to całe zamieszanie w konsekwencji pozytywnie wpłynie na całe środowisko polujących w Polsce. Nic tak nie jednoczy, jak wspólna sprawa. I pamiętajmy, że pseudoekolodzy krzyczą, ale słuchają zwykli ludzie, na których emocjach grają zieloni. Jeśli damy się wciągnąć w pyskówkę, już po nas. Trzeba cierpliwie i konsekwentnie tłumaczyć sens i potrzebą funkcjonowania gospodarki łowieckiej. I przebić się przez masę nieprzemyślanych zdjęć i filmików zamieszczanych w Internecie, przez które potem ludzie kojarzą łowiectwo tylko i wyłącznie ze strzelaniem i martwą zwierzyną, a prawdziwy urok i trud łowiectwa poprostu przepada.... Pozdrawiam

Kolega Rysia

#488 Re:

2016-01-22 14:12:55

#7: -  

"byłem fundraiserem wiec napisze jak to wyglada ; fundacja wwf wynajmuje firme marketingową o nazwie Appco group po to zeby pozyskiwali dla niej darczynców, oczywiscie mamy pełen pakiet szkolen jak podchodzic do ludzi czyli jest to normalna sprzedaż, za kazde polecenie zapłaty w wysokosci 30 zł i jezeli darczynca bedzie płacił przez pół roku nasza firma dostaje 180 zł czyli 90 zl dla mnie i 90 zł dla firmy, inaczej 6 miesiecy razy 30 zł równa sie 180 zł czyli przez pierwsze 6 miesiecy płaci sie dla firmy a potem dopiero dla fundacji i tak samo działa unicef, sos wioski dzieciece i niebawem greenpeac ma sie w to bawic, wiec pozdrawiam darczynców"- uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać- ten wolontariusz naprawde mysli , że pomaga rysiom czy wilkom, tylko nie ma pojęcia, że Prezes na nazwisko ma Ryś , a jego zastepca Wilk. Uprościłem troszkę, ale mechanizm tak własnie wygląda. Ten wolontariusz nawet nie wie w jaki sposób WWF ma rysiom pomagać. Ja zapytałem wprost czy ryś będzie mógł sobie te pieniazki z bankomatu wypłcić, to chłopak niewiedział jak zareagować, nawet nie miał pojęcia gdzie w polsce żyje ryś i jaka jest jego populacja. Miał piekną ulotkę z nr. konta za to i super identyfikator.

AleksanderWielki

#577 Re: Apropos Wilków

2016-01-27 15:44:59

#7: -  

 Akcja ratujmy wilki - w telewizji widziałem taki spot z głosem aktora Dorocińskiego, który również jest kompletną bzdurą. W spocie przedstawione są wilki ginące we wnykach oraz podczas nielegalnych polowań co duża część nieświadomego społeczeństwa kojarzy zapewne z myśliwymi. Nielegalne polowanie jak sama nazwa wskazuje to łamanie prawa czyli kłusownictwo i powinno się to nazywać po imieniu zamiast wprowadzać ludzi w błąd używając słowa polowanie. Myśliwi polują legalnie na podstawie upoważnienia do wykonywania polowania, posiadanych uprawnień oraz przestrzegając obowiązujących przepisów. Strzelanie do gatunków zwierzyny będących pod ochroną jak na przykład wilki to kłusownictwo - łamanie przepisów (wykroczenie/przestępstwo). Wilki są pod całkowitą ochroną i nie wolno do nich strzelać (z wyjątkiem oddzielnych rozporządzeń na odstrzał redukcyjny wydawanych czasowo i rejonowo w uzasadnionych przypadkach). Wilk to największy drapieżnik występujący w naszym kraju - zjada bardzo duże ilości jeleni, saren i innych gatunków. Jego nadmierna obecność jest bardzo niepożądana. Ale jak ktoś chce wysyłać 30 zł miesięcznie na ratowanie wilków to niech ogląda takie durne spoty i płaci, może od razu przesłać też trochę pieniędzy księdzu Rydzykowi a najlepiej niech ofiaruje darowiznę dla Zoo Państwa Gucwińskich to przynajmniej te pieniądze naprawdę pójdą dla zwierzaków

 

Pozdrawiam wszystkich brydżystów, siatkarzy, bilardzistów, myśliwych, wędkarzy i inteligentnych ludzi

Aleksander Wielki