Razem ratujmy opiekę okołoporodową

Quoted post

mgr poło,żnictwa

#42 Ratujmy to co już udało się osiągnąć

2016-03-29 14:13

Model opieki nad ciężarną obecnie jest najlepszy od 30 lat ! Jestem położną z 36 letnim stażem pracy: w szpitalu i w POZ więc wiem co mówię !

Możliwość spotkań z wybraną  położną jeszcze w okresie ciąży to najlepsza rzecz jaką udało się osiągnąć w opiece okołoporodowej - to przygotowanie kobiety do porodu i macierzyństwa , nie każdą kobietę stać na płatną szkołę rodzenia. A te zadania ma położna POZ Najlepiej te zadania wykonują położne POZ które prowadzą własne firmy bo one są tylko dla pacjentki. Nie muszą wykonywać dodatkowych czynności narzuconych przez lekarza które nie mają nic wspólnego z wykonywaniem zawodu ( rejestracja pacjentek, prowadzenie statystyki, wypisywanie zwolnień lekarskich czy recept i wiele innych ) . A to wszystko kosztem czasu który powinien być poświęcony pacjentce. opieka po porodzie w domu położnicy to ważne zadanie przy obecnym bardzo krótkim pobycie w szpitalu - to monitorowanie stanu matki i noworodka i szybka reakcja przy nieprawidłowościach więc mniej patologii. Dobra położna w rejonie znająca swoje pacjentki to skarb. Ciekawe jak te zadania będzie wykonywała położna która pracuje w szpitalu oddalonym o 30 km od miejsca zamieszkania pacjentki? Ustawa o zawodzie dała położnym wiele samodzielności zaś obecnie przygotowywany projekt scentralizowanej opieki nad ciężarną całkowicie zabiera tę samodzielność czyniąc lekarza ( ordynatora w szpitalu) odpowiezialnym za sprawowanie opieki nad ciężarną. rodzącą i położnicą i jej dzieckiem. Podpisujcie petycję i podajcie dalej informację o tym nie trafionym projekcie !

Odpowiedzi

LM

#45 Re: Ratujmy to co już udało się osiągnąć

2016-03-29 17:21:29

#42: mgr poło,żnictwa - Ratujmy to co już udało się osiągnąć 

 to tak jakby moje słowa - udało się nam wypracowac najlepszy z mozliwych model opieki - pacjenki dobrze przygotowane i zadowolone i połozne w pełni samodzielne, dokształcajace się - bo samodzielnośc zoobowiazuje :)