Nowi Partnerzy Karty Dużej Rodziny- zniżki w sklepach spożywczych

Quoted post

tabrysia

#219

2016-07-12 18:02

Jak Was nie stać to trzeba było nie mieć tylu dzieci! Brak odpowiedzialności! Niesprawiedliwość!

Odpowiedzi

PotrójnaMama

#222 Re:

2016-07-18 21:20:44

#219: tabrysia -  

 Wielu z nas stać proszę Pani na te dzieci. Ja mam trojkę i nakarmione są, ubrane też są i nawet nieźle HM,ZARA,ECCO, Bartek itd., do szkoły chodzą i mają nawet nowe książki bo nie załapują się na darmowe i po roku je wyżucamy w niemalże idealnym stanie. I wie Pani co? Gdybym ja miała jedno dziecko lub w ogole, to Pani potencjalna emerytura w przyszłości byłaby niższa a tak dzieki temu ze mam trójkę to będzie nieco wyższa. Powinna mi Pani tak naprawde podziekować i wielu takim "normalnym" rodzinom wielodzietnym bo to właśnie nam na starość będzie nam wszytskim troszkę lepiej. Być rodzicem trójki, czwórki czy większej ilości dzieci tonaprawde cięzka praca. Wychowac trójkę dzieci, poświęcić każdemu czas, do każdego na wywiadówkę leciec, do lekarza z każdym osobno, znosić wiek dojrzewanie każdego z osobna i zupełnie inaczej i nie wspominam już o takiej codzienności typu pranie, prasowanie itd , praca zawodowa to jest duże poświęcenie. I dzieki nam  rodzicom, ktorzy biorą na siebie takie wyzwanie będziemy wychodzic z nizu demograficznego i  tak naprawdę powinna Pani podziekować Nam a nie krytykować nas. Proszę  uwierzyć, że nie tylko w patologicznych, alkoholowych rodzinach jest wielodzietność. A dlaczego Pani tak to przeszkadza, że możemy mieć niewielkie znizki w sklepach? Zazdrość? Bo z Pani portfela nie ubędzie a nam pozwoli na oszczędność niewielką i może jakąś niespodziankę dla dzieci, może potrójne kolonie albo dodatkowe zajęcia dla któregoś z dzieci? I co uważa Pani za nieodpowiedzialne bo w swoim przypadku nie wiedzę braku odpowiedzialności. a jeśli chodzi o niesprawiedliwość to dlaczego niesprawiedliwe? Ja odpoczywam pewnie mniej jak Pani, zdecydowanie na swoje przyjemności mam też mniej czasu, wysiłku fizycznego też musiałam włożyć więcej - to ja też mam uważać to za niesprawiedliwe? Nie!!! Ja dokonałam takiego wyboru a Pani swojego. Nikt mnie nie zmuszał do trójki dzieci i nawet nie były z przypadku tylko zaplanowane wiec cieszę się, że ktoś, gdzieś docenia takie rodziny jak my i próbuje nam ułatwić życie. Pozdrawiam Panią i naklaniam do  refleksji. Dumna Mama Trzech Dziewcząt