Likwidacja Centrum Doradztwa Zawodowego dla Mlodzieży w Poznaniu

Quoted post


Gość

#9

2012-01-08 17:37

jeżeli jest niedochodowe to jestem za zamknięciem. utrzymanie tego idzie z naszych podatków i ja się niezgadzam żeby finansować coś co nie przynosi zysku i efektu. zachowujecie się jak by to była komuna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi

Nina

#15 Re:

2012-01-08 20:50:56

#9: -

Odp. do Gościa: Zastanawia mnie co w Twoim rozumieniu znaczy  niedochodowe... Mam wrażenie, że nie znasz charakteru instytucji, jaką jest Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. Odsyłam Cię zatem do strony internetowej tej placówki (na wszelki wypadek podam: www.cdzdm.pl), gdzie jasno określona jest jej specyfika, znaczy m.in jej publiczny, otwarty dla wszystkich uczniów, bez względu na status materialny, charakter. Centrum nie zarabia na szkołach, uczniach, rodzicach... zatem o finansowych dochodach (tu i teraz) trudno mówić, choć warto mieć na uwadze zysk dla naszego kraju w postaci "efektu" pracy CDZdM: świadomie dokonujacych wyborów młodych ludzi, którzy za jakiś czas wejdą na rynek pracy i będą pracować w różnych zawodach, przynosząc tym samym "zysk" (nie tylko finansowy) państwu... Zachęcam zatem do spojrzenia na problem z nieco dłuższej perspektywy czasowej i nie tylko z materialnego punktu widzenia...