Likwidacja Centrum Doradztwa Zawodowego dla Mlodzieży w Poznaniu


Gość

#1

2012-01-06 23:42

sugerowane usuniecie

Gość

#2

2012-01-07 10:43

Grobleny to oszust

Gość

#3

2012-01-07 16:08

Przeciez nie jestescie ani Ukraina ani Rosja czy innym panstwem z NIS. Ale takie decyzje beda mieli dlugie skutki - i to niebawem!!! Nie jestescie w biedzie lecz podejmujecie takie decyzje jak gdybys byliscie...

Gość

#4

2012-01-07 18:34

Takie centrum są bardzo potrzebne młodym ludziom, właśnie tam mogą znaleźć kwalifikowaną pomóc

Gość

#5 ostroznie ze słowami

2012-01-07 18:46

#2: -

Drodzy Państwo, rozumiem, że likwidacja CDZDM wzbudza wiele emocji, jednak apeluję o zachowanie poziomu języka, zwłaszcza w oficjalnej petycji. Wyzwiska nie prowadzą do niczego dobrego.

 

AC


Gość

#6

2012-01-07 20:28

Oby dała do myślenia tym, którzy nie pomyśleli wcześniej proponując likwidację...
Łuki

#7 Chce aby Centrum zostało

2012-01-08 14:20

Szanowni Państwo!

Bardzo zależy mi na tym, aby Centrum Doradztwa dla Młodzieży nie zostało zlikwidowane. Będąc na praktykach w Centrum wiele skorzystałem min. dzięki możliwości wykonania wielu testów predyspozycji zawodowych i osobowościowych. Doradztwo zawodowe jest szczególnie ważne, ponieważ dzięki niemu uczniowie mogą podjąć świadomą decyzję co do wyboru swojej drogi zawodowej i edukacyjnej. Osoba, która skorzystała z usług doradztwa ma o wile większą szanse podjąć pracę którą lubi a co za tym idzie osiągać w niej lepsze wyniki co ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju danej firmy, regionu, państwa.

Gość

#8

2012-01-08 16:39

Popieram

Gość

#9

2012-01-08 17:37

jeżeli jest niedochodowe to jestem za zamknięciem. utrzymanie tego idzie z naszych podatków i ja się niezgadzam żeby finansować coś co nie przynosi zysku i efektu. zachowujecie się jak by to była komuna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zatroskany nauczyciel

#10 Ważna sprawa

2012-01-08 18:09

witam CDZ jest nieodzowną formą wspierania wszystkich szkół, uważam , że nie można oszczędzać na oświacie w Poznaniu co teraz się czyni, zamiast dofinansowywać poznańskie placówki albo się je zamyka albo wygasza. CDZ w Poznaniu jest potrzebne i niezbędne, uważam, że można ograniczyć inne wydatki zamiast ale nie zamykać tego centrum.
Łuki

#11 Re:

2012-01-08 18:23

Widzę, że chciałbyś, aby funkcjonowały instytucje, które generują zyski. Kiedy to napisałeś, trochę się zdziwiłem, ponieważ uważam że państwo powinno finansować edukację ze środków publicznych (w tym działalność takich instytucji jak Centrum). Oddziaływanie wolnego rynku na edukację budzi moje obawy, ponieważ jestem zdania, że nie wolno wszystkich sfer oddawać wolnemu rynkowi. Uważam, że należy zwrócić szczególną uwagę, na fakt, iż poprzez edukację kształtujemy przyszłych obywateli i wiąże się to z dużą odpowiedzialnością, którą nie może zastąpić wyłącznie kalkulacja ekonomiczna.

Gość

#12

2012-01-08 19:58

Lepiej zamknąć niedochodową szkołę lub instytucę a lepiej wyremontowac wiadukt na ratajach który się rozpoada. z tego są większe zyski.

Gość

#13

2012-01-08 20:01

Państwowa szkoła jest beznadziejna i liczy się sztuka, proponuję się wybrac do szkoły prywatnej. dlaczego w państwowych szkołach brak takiego standartu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bo są nie ekonomiczne
Łuki

#14

2012-01-08 20:20

Uważam, że odcinanie się państwa od finansowania edukacji przyniesie zgubne skutki. Edukacja na poziomie powszechnym, dostępna dla wszystkich powinna być priorytetem. W przypadku prywatyzacji instytucji edukacyjnych istnieje ryzyko, że nie każdy będzie miał do niej dostęp. Dzieci bogatych rodziców tak, a dzieci biednych nie. Doradztwo zawodowe jest bardzo istotne, ponieważ pozwala młodym osobom odkryć ich talenty i predyspozycje, które potem mogą rozwijać z korzyścią dla siebie i otoczenia.
Nina

#15 Re:

2012-01-08 20:50

#9: -

Odp. do Gościa: Zastanawia mnie co w Twoim rozumieniu znaczy  niedochodowe... Mam wrażenie, że nie znasz charakteru instytucji, jaką jest Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. Odsyłam Cię zatem do strony internetowej tej placówki (na wszelki wypadek podam: www.cdzdm.pl), gdzie jasno określona jest jej specyfika, znaczy m.in jej publiczny, otwarty dla wszystkich uczniów, bez względu na status materialny, charakter. Centrum nie zarabia na szkołach, uczniach, rodzicach... zatem o finansowych dochodach (tu i teraz) trudno mówić, choć warto mieć na uwadze zysk dla naszego kraju w postaci "efektu" pracy CDZdM: świadomie dokonujacych wyborów młodych ludzi, którzy za jakiś czas wejdą na rynek pracy i będą pracować w różnych zawodach, przynosząc tym samym "zysk" (nie tylko finansowy) państwu... Zachęcam zatem do spojrzenia na problem z nieco dłuższej perspektywy czasowej i nie tylko z materialnego punktu widzenia...

ac

#16 Re:

2012-01-08 22:59

#12: -

Rzeczywiście, a tym wiaduktem będą pędzić samochody pełne sfrustrowanych młodych ludzi, którzy tkwią na bezrobociu bo wybrali zła szkołę i zawód...dobra myśl...wyremontujmy też budki z piwem, aby milej się tam stało tym, którzy nie mają pracy. Ot recepta na sukces.

 

:/

A.P.

#17 Re: Re:

2012-01-09 01:16

#16: ac - Re:

Witam, chętnie włączę się do dyskusji, ponieważ również jestem doradcą zawodowym, jestem też osobą oszczędną (to przecież takie poznańskie), lecz uważam, że są rzeczy, idee, sprawy... na których nie warto oszczędzać, a wręcz trzeba w nie inwestować. I taka placówka jak CDZdM powinna, moim zdaniem, być właśnie punktem inwestycji miasta.

Przecież miasto pozbywając się tego typu instytucji, samo sobie szkodzi i przykre jest to, że sam Prezydent tego nie rozumie, podobnie zresztą jak osoba, która stawia istnienie takiej instytucji jak CDZdM na równi z remontem wiaduktu na Ratajach. Proszę... i przepraszam za to ostatnie zdanie, ale co ma piernik do wiatraka?


Gość

#18

2012-01-09 01:56

Ratujmy Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu!

Gość

#19

2012-01-09 09:20

Trudno sobie wyobrazić, że w XXI wieku głównym działaniem osób odpowiedzialnych ( w naszym, społeczeństwa imieniu)za prawidłową organizację kształcenia, przygotowanie do życia i pracy młodego człowieka w globalnym świecie - priorytetem nie będzie rozwój, lecz stagnacja i cofanie się. Pomysł o likwidowaniu jedynej w mieście Poznaniu placówki, która była pionierem tych działań w kraju a Poznań zawsze był stawiany za wzór działań wizjonerskich w zakresie sprostania wymaganiom UE w obszarze doradztwa zawodowego - jest absurdalny i trudno uwierzyć, że są jeszcze ludzie tak krótkowzroczni. Będąc osobą pozytywnie nastawioną do życia mam wielką nadzieję, że potrzebnych oszczędności Szanowni Radni poszukają w innych obszarach
garpik

#20

2012-01-09 14:38

No tak, trzeba zamknąć CDZdM, bo muszą być pieniądze na murawę na stadion :) dżizas, w sumie ma to sens, młodzi ludzie, nieświadomi swoich predyspozycji zawodowych, jako przyszli bezrobotni, będą mogli przycinać trawkę na stadionie. W głowie mi się nie mieści, że w Poznaniu, mieście zaradnym, ogarniętym i przedsiębiorczym myśli się tak krótkofalowo. Działalność CDZdM jest jak najbardziej potrzebna i jest dochodowa, tyle, że w dłuższej perspektywie czasowej, bo dostarczy za kilka lat dobrze umiejscowionych (w dobrze wybranym zawodzie) pracowników na rynek pracy. Prezydent Grobelny vel Murawka powinien zdecydowanie sprawdzić czym dokładnie CDZdM się zajmuje. Trzymam kciuki za inicjatywę społeczną!!! Damy radę :)

Gość

#21

2012-01-09 16:13

Popieram zależy mi na tym, aby Centrum Doradztwa dla Młodzieży nie zostało zlikwidowane

Gość

#22

2012-01-09 23:57

Dołączam się do opinii, że należy wspierać a nie likwidować miejsca w których wspiera się młodzież w ich przyszłych wyborach. I tak młodzież ma bardzo ograniczony dostęp do pomocy!
zasadniczo nikt ważny

#23 Re:

2012-01-10 00:43

#22: - I tak młodzież ma bardzo ograniczony dostęp do pomocy!

Jak to ujął amerykański kaznodzieja David Pierce w jednej ze swych publikacji: dookoła jest mnóstwo trawy, ale ludzie nie żywią się trawą - potrzebują krów by zmienić trawę w mleko (i mięso). Doradcy w CDZDM wielokrotnie są takimi właśnie krowami, mielącymi trawę oficjalnych dokumentów i zmieniający je w mięso i mleko którymi mogą się najeść uczniowie i rodzice, a nauczyciele schować do lodówki i nakarmić nim swoich podopiecznych gdy przyjdzie okazja/ konieczność.


Gość

#24 Re: Re:

2012-01-12 16:51

#23: zasadniczo nikt ważny - Re:

Ty chyba byłeś bardzo głodny jak to pisałeś... Człowiek jak jest głodny nie powinien ani się wypowiadać, ani wychodzić na zakupy do spożywczaka...


Gość

#25

2012-01-12 17:29

Totalna głupota! Najlepiej niech wszystko pozamykją i odetną tym młodzieży drogę do rozwoju!
kpina!