Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom

Quoted post

Teś gość

#1012 Nie tędy droga!

2012-04-20 17:07

Markusie,
Nie jest nam chyba potrzebny kolejny, bezprzedmiotowy spór i szukanie przyczyn obecnego stanu rzeczy bo czynimy to od dawna i spraw nie posuwamy do przodu!

Też uważam, że nie ma w Polsce dobrego prawa dla spółdzielni mieszkaniowych ale nawet gdyby takie było, to będzie problem z jego egzekwowaniem.
Na zachodzie Europy nie jest jednak tak, jak to sobie wyobrażamy albo jak wmawiają nam obrońcy spółdzielczości. Z danych opublikowanych w roku 2009 w Anglii na temat mieszkalnictwa wynika, że spółdzielczość mieszkaniowa w tym kraju to jedynie 0,6% zasobów mieszkaniowych, 18 % w Szwecji, 15% w Norwegii, 8% w Austrii i 6% w Niemczech. Nie wiem, jak jest w Polsce ale ze względu na spółdzielczy przymus mieszkaniowy w poprzednich latach i takie ruchy jak teraz z mieszkaniami zakładowymi, musi to być znacznie więcej niż w wymienionych krajach.

No a teraz najważniejsza sprawa – nigdzie nie napisałem, że najemcy walcząc o swoje mieszkania nie mają racji! Natomiast napisałem, że robią to dość niefortunnie i używają zupełnie nietrafionych argumentów. Jeśli będę chciał się z Tobą spotkać w Rzeszowie, kupię bilet na pociąg i mnie do niego nie wpuszczą, to nie będę argumentował, że mam się spotkać z Markusem w ważnej sprawie ale że zapłaciłem za bilet i mam święte prawo jechać na jego podstawie do Rzeszowa!

Ponieważ, jak słusznie zauważyłeś w dopisku, Polska nie jest państwem prawa, trzeba o to walczyć wspólnymi siłami a nie załatwiać każdy coś tylko sobie. Nie podawaj kolejnych dowodów na prawdziwość swoich twierdzeń bo przecież ich nie kwestionuję. Szkoda Twojego i mojego czasu na to.

Bo chyba zamiast pomysłów jak w końcu coś wspólnie pożytecznego dla siebie zrobić, znowu mamy próbę przedstawiania przyczyn obecnego stanu rzeczy. Niestety, ale Polacy są niekwestionowanymi mistrzami świata w dyskusji i przedstawianiu argumentów chyba po to tylko żeby czegoś nie zrobić.

Odpowiedzi

Marcus

#1013 Re: Nie tędy droga!

2012-04-20 17:40:32

#1012: Teś gość - Nie tędy droga!

Masz zupełną rację w tym co piszesz. Zwróć jednak uwagę na to, że aby rozwiązać jakiś problem, należy go najpierw zdiagnozować  i do tego zmierzał mój wpis. Jeżli chodizi o zachodnią Europę, to tak jak pisałem, nie opieram się na danych statysztycznych tylko na własnych, bezpośrednich informacjach. To że 'produkuję" się na tym forum, ma pewien cel - może zbyt wygórowany, ale może się uda. Tak sobie marzę, że może na bazie tej petycji i tego forum uda się przywrócić normalność w polskiej spółdzielczosci. W końcu w tym forum biorą udział osoby z całej Polski.