Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom

Quoted post


Gość

#1709 Re: Re: Re: Re: Witam.

2012-10-30 23:37

#1708: Marcus - Re: Re: Re: Witam.

Dziękuje za odpowiedz.

W spóldzielni mieszkaniowej złożyłam wniosek 25.10 i dzis dostałam odpowiedź niestety niezadowalającą dla mnie:(

wniosek napisłam taki: Powołując się na art. 48 ust. 1 ustawy z dn. 15 grudnia 2000r. o spółdzielniach mieszkaniowych wnoszę o przeniesienie na moją rzecz odrebnej własności lokalu mieszkaniowego położonego........., który zajmuję na podstawie umowy najmu.

Dzisaj dostałam odpowiedz, czekałam na odpowiedz aż 3 dni:( treść pisma od spóldzielni: W nawiązaniu do pisma z dn 22.10.2012, informujemy , -tak jak w poprzednim pismie z dnia 15,02,2010 że nie przysługuje pani roszczenie o przeniesienie własności lokalu mieszkaniowego z uwagi na fakt iż nie była pani najemcą lokalu w dniu przejęcia budynku przez Spółdzielnie mieszkaniową od Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

treść pisma z dnia 15.02.2010r

W nawiązaniu do złożonego wniosku w dniu 28.12.2009r. w/wym. wniosku zawiadamy, iż nie przysługuje Pani rozszczenie o ustanowienie prawa odrębnej własności zajmowanego lokalu mieszkaniowego.

W dniu przejęcia budynków przez spóldzielnie głownym najemcą był mój były mąż, jak dostał mieszkanie od KWK byliśmy małżeństwem w 2009 zapadł wyrok o podział majątku, ja przejełam tytuł najemcy spłaciłam meża 18 tys. i niestety nie mogę uwłaszczyć mieszkania ponieważ jak wyżej. Nie wie jak sobie z tym poradzić prosiłabym o kontakt do dobrego radcy prawnego.

Odpowiedzi


Gość

#1710 witam

2012-10-30 23:45:06

#1709: - Re: Re: Re: Re: Witam.

W statucie mojej spółdzielni jest tak napisane

 

4. Prawo odrębnej własności lokalu


§ 54
Przeniesienie własności lokalu na rzecz najemcy - osoby, która była najemcą lokalu
zakładowego przed przejęciem zasobów mieszkaniowych przez Spółdzielnię albo
osoby, która jest osobą bliską najemcy lokalu zakładowego przed przejęciem zasobów
mieszkaniowych przez Spółdzielnię i nie utraciła tego prawa najmu, następuje w
oparciu o przepisy ustawowe.