Grzegorzu Schetyno - zrezygnuj

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Koalicji Obywatelska, której liderem jest przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, uzyskała wynik 27%.

Nie udało się, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, odebrać władzy Prawu i Sprawiedliwości. Były to jednocześnie trzecie przegrane przez PO wybory z rzędu – po wyborach do Europarlamentu i wyborach samorządowych. 

Zdaniem wielu, odpowiedzialność za ten stan ponosi osobiście Grzegorz Schetyna. Strategia, jaką przyjął w trzech kolejnych kampaniach wyborczych, okazała się nieskuteczna.
Najbardziej popularni politycy, którzy mogliby dziś stanowić o sile PO, (Brejza, Arłukowicz) zostali od polityki krajowej odsunięci, albo zmarginalizowani.
KO nie spełniła publicznie danej obietnicy wciągnięcia na listy działaczy i społeczników, którzy wspierali opozycję i okazali się skuteczni np. w trakcie protestów sądowych. Otrzymali miejsca odległe albo wcale.  

W niewystarczającym stopniu zapełniono listy KO kobietami, choć z badań wynika, że gdyby głosowały kobiety – wyborczynie, rząd PiS straciłby większość w sejmie i w senacie.
Wreszcie – przekaz kierowany do wyborców był nijaki, nieprecyzyjny i zmieniał się, w zależności od sondaży.
Zabrakło zdecydowanego stanowiska w sprawie rozdziału Kościoła od Państwa, uchodźców. Zamiast tego licytowano się z PiS na finansowe rozdawnictwo, co jak wiemy i tak nie przyniosło zwycięstwa.

Czujemy się uprawnieni do zabrania głosu w tej sprawie – jako wyborcy opozycji, jako wyborcy, którzy oddali głos na Koalicję Obywatelską w ostatnich wyborach. Jako podatnicy, którzy poprzez subwencje finansują partie polityczne, w tym Platformę Obywatelską. Wreszcie jako obywatele, którzy nie mogą i nie chcą czekać na to, aż nastaną w Polsce rządy prawa.

Apelujemy do Grzegorza Schetyny o rezygnację ze stanowiska Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Dziś, nie czekając na styczniowe wybory w Platformie.
Zanim poparcie partii spadnie poniżej wartości dwucyfrowej, do jakiej nieuchronnie, od kilku lat, zmierza.
Kandydaci na nowego szefa partii i ewentualny zarząd, który zostałby wyłoniony w styczniu, miałby trzy miesiące na to, by zaprezentować swój pomysł na zmianę kursu i polityki, jaką prowadzi Platforma Obywatelska. Tak, aby wreszcie stać się skuteczną przeciwwagą dla Prawa i Sprawiedliwości.        


Aleksander Twardowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Aleksander Twardowski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook