Inicjatywa na rzecz remontu Stadionu Lekkoatletycznego we Wrocławiu

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh1.jpg
Wrocław, 3 sierpnia 2020

Do: Prezydent miasta Wrocławia, Pan Jacek Sutryk

Do: Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prof. dr hab. Andrzej Rokita  

PETYCJA 

     Zwracamy się z apelem o rozpoczęcie natychmiastowych działań mających na celu remont Stadionu Lekkoatletycznego we Wrocławiu. Obiekt ten z uwagi na stan techniczny został pozbawiony licencji PZLA co uniemożliwia przeprowadzania na nim zawodów oraz wprowadzone zostały całkowite lub bardzo restrykcyjne ograniczenia w zakresie odbywania się na nim treningów wrocławskich klubów. Stan ten trwa i jako środowisko związane z lekkoatletyką nie widzimy perspektyw na zmianę tego stanu rzeczy. Każdy miesiąc trwania w tym impasie to spadek ilości trenujących lekkoatletykę dzieci w aglomeracji wrocławskiej, piętrzenie problemów organizacyjnych wybitnym sportowcom wrocławskich klubów, którzy stanowią elitę polskiej lekkoatletyki i walczą o wyniki w skali Europy i świata. To również powolny upadek prestiżu jednego z największych miast w Polsce – Wrocławia – które poprzez osiągnięcia „swoich” lekkoatletów znane jest na stadionach całego świata. Brak imprez lekkoatletycznych z racji na stan stadionu to zniknięcie Wrocławia z lekkoatletycznej mapy Polski. To na tym stadionie pobijano rekordy Polski, zdobywano minima kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy, czy Polski. To na ten stadion przyjeżdżały największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki, by walczyć na prestiżowych mityngach. Na tym stadionie odbywały się Mistrzostwa Polski, Makroregionu, czy Dolnego Śląska. To na nim rodziły się talenty, przyszli olimpijczycy, marzenia i pasje tysięcy młodych ludzi z Wrocławia, Dolnego Śląska i całej Polski. Obecny stan niweczy dziesiątki lat pracy wrocławskich klubów i dewastuje prestiż miasta Wrocław jako jednej z głównych kolebek Królowej Sportu w Polsce. Jest tym bardziej tragiczne, że stadion ten jest obiektem Akademii Wychowania Fizycznego, która ma moralny obowiązek podobnie jak miasto Wrocław w jak najszybszym czasie doprowadzić do rozwiązania tego problemu. Jest to niewyobrażalne, że w jednym z nielicznych miast akademickich z AWF w Polsce, mieście z takimi tradycjami sportowymi, lekkoatletycznymi, w mieście gdzie obok zamkniętego stadionu co roku w trakcie półmaratonu i maratonu biegnie łącznie prawie 20 tys. ludzi z całej Polski powoli umiera lekkoatletyczne serce tego miasta i regionu. .

      Dla nas środowiska trenerów to sytuacja dramatyczna. To stracone pokolenia nowych adeptów lekkiej atletyki wrocławskiej i marnowane szanse tych co walczą już na arenach świata. Nie zgadzamy się na to. Nie zgadzamy się i apelujemy do władz miasta Wrocławia, do Pana Panie Prezydencie i do Pana Panie Rektorze Akademii Wychowania Fizycznego o natychmiastowe działania w tej materii i wypracowanie rozwiązania, które uratuje wrocławską lekkoatletykę. W innym przypadku konsekwencje aktualnego stanu rzeczy nie tylko sportowy Wrocław, ale i sportowa Polska odczuwać będzie jeszcze przez wiele lat. Nie stać Wrocławia na stracone pokolenie lekkoatletów. Wrocławska lekkoatletyka od kilkudziesięciu lat jest jednym z filarów polskiej. Proszę tego nie zmarnować, proszę tego nie zaprzepaścić. Proszę przejść do historii tego miasta i regionu jako osoby, które wprowadziły lekkoatletkę na nowy poziom adekwatny do realiów 21 wieku, nie zaś jako osoby, za kadencji których Królowa Sportu w tym mieście zwyczajnie została pogrzebana. Nasze środowisko to nie tylko dziesiątki trenerów, setki zawodników, tysiące rodziców, dziadków i babć. To także dziesiątki tysięcy sympatyków, ludzi uprawiających jogging, startujących we wrocławskich maratonach. To nasza lekkoatletyczna rodzina. I ta rodzina zwraca się do Was o natychmiastowe działanie.

                                                           Z poważaniem

                Środowisko i sympatycy wrocławskiej, dolnośląskiej i ogólnopolskiej lekkoatletyki 

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Henryk Benkowski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook