Kategoryczne NIE dla ELEKTROCIEPŁOWNI O MOCY 3,4 MW w strefie ochrony uzdrowiskowej A w Solcu-Zdrój .

Jako mieszkańcy,przedsiębiorcy i miłośnicy soleckiej siarki kategorycznie sprzeciwiamy się budowie obiektu przemysłowego - ELEKTROCIEPŁOWNI O MOCY 3,4 MW w strefie ochrony uzdrowiskowej A w Solcu-Zdrój .Obawiamy się , że nasza mała ojczyzna straci statut uzdrowiska przez błędne decyzje urzędników ,a Solec -Zdrój przestanie być oazą ciszy zachwycającą pięknymi krajobrazami i malowniczymi zachodami słońca . Kojarzony będzie z kominami przemysłowymi i hałasem .Każdy z czterech generatorów planowanej ELEKTROCIEPŁOWNII będzie wytwarzać hałas 98db !!!

Ten obiekt nigdy nie powinien powstać w samym centrum miejscowości uzdrowiskowej .Kuracjusze i mieszkańcy mają przed sobą perspektywę hałasu i kominów .

Przedsiębiorca dostał pozwolenie na budowę, mimo że ustawa uzdrowiskowa nie dopuszcza wznoszenia zakładów przemysłowych w uzdrowiskowej strefie A !!! Biznesmen chce zbudować elektrociepłownię, której moc wielokrotnie przewyższa zapotrzebowanie prowadzonej przez niego działalności uzdrowiskowej .Nadmiar powstałej energii ma być sprzedawany .Buduje więc obiekt nie na potrzeby własne ,ale planuje zakład przemysłowy .Przed wydaniem zgód odstąpiono od sporządzenia opinii oddziaływania na środowisko, a w konsekwencji NIE PRZEPROWADZONO KONSULTACJI SPOŁECZNYCH .Nie pytano nas o zdanie !!!

Wyrażamy swój kategoryczny sprzeciw,MÓWIMY NIE DLA ELEKTROCIEPŁOWNI W SOLCU-ZDROJU !!!

Chcesz zapoznać się z powyższym problemem -obejrzyj i oceń .

https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,21052020,47831777

Prosimy o wsparcie i o Twój podpis .

 


Agnieszka Grabowska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Agnieszka Grabowska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook