Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi

Szanowna Pani
Hanna Zdanowska
Prezydent Miasta Łodzi
90-926 Łódź, ul. Piotrkowska 104

 

Apel do władz Miasta Łodzi

Z głębokim smutkiem przyjmujemy wiadomość o działaniach eksmisyjnych Miasta Łodzi skierowanych przeciwko Muzeum Książki Artystycznej i Fundacji Correspondance des Arts mających siedzibę przy ul. Tymienieckiego 24 na terenie obiektu będącego własnością Skarbu Państwa.

Placówka jest miejscem zajęć edukacyjnych dla studentów, m.in. Uniwersytetów Jagiellońskiego, Warszawskiego i Łódzkiego. W rozmaitych imprezach przez nią organizowanych uczestniczą studenci Akademii Sztuk Pięknych i artyści z różnych stron kraju. Teren muzeum w willi Grohmana od lat jest jednym z miejsc międzynarodowego „Łódź Design Festival”. Festiwal ten jest krajową i międzynarodową wizytówką Łodzi. Działalność Correspondance des Arts jest znana z wystaw i seminariów w kraju i za granicą, nawet w USA, Korei czy Singapurze.

Zbiory Muzeum Książki Artystycznej, obok rekwizytów i obiektów sztuki, obejmują wiele cennych eksponatów techniki drukarskiej i narzędzi artystycznych. Jest tu m.in. unikatowa w Polsce kolekcja matryc odlewniczych z giserni czcionek, sięgającej korzeniami do XIX-wiecznego przedsiębiorstwa Samuela Orgelbranda. Stoją tu jedyne w kraju czynne monotypy uruchomione finansowym nakładem własnym i pracą specjalistów polskich i zagranicznych.

Jadwiga i Janusz Paweł Tryznowie od ponad 20 lat oddają serce działając na rzecz książki, artystycznego drukarstwa i swego Miasta. Własną pracą, przy wsparciu entuzjastów z całego kraju, utrzymują placówkę kultury i obiekt zabytkowy. Apelujemy do Władz Miasta Łodzi o zaniechanie działań zmierzających do likwidacji Muzeum i o rzeczywistą pomoc w rozwiązaniu wszystkich problemów tej placówki wysokiej kultury i stanowiącej „magiczne miejsce” na mapie Miasta.

Podpisy sygnatariuszy Apelu na załączonej karcie.

Łódź – Warszawa – Wrocław – Kraków
4 grudnia 2015 roku


Rafał Sylwester Świątek    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Rafał Sylwester Świątek do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook