NIE dla obostrzeń w powiecie bełchatowskim!

My, mieszkańcy powiatu bełchatowskiego, sprzeciwiamy się wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń w naszym powiecie.

Przypomnę, iż włączenie powiatu do czerwonej strefy będzie oznaczać:

ZAKAZY

 • organizowania dyskotek,
 • prowadzenia klubów nocnych,
 • organizowania imprez kulturalnych czy sportowych
 • działania wesołych miasteczek, parków rozrywki, czy też działania parków rekreacyjnych.

NAKAZY

 • Zasłaniania ust i nosa – obowiązek też obowiązuje wszędzie w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że maseczkę lub przyłbicę można zdejmować tylko w swoim mieszkaniu lub w domu i na otaczającym go terenie. Wszędzie indziej maseczki lub przyłbice należy nosić przez cały czas (zdejmować je można jedynie podczas posiłków).
 • Handel – klienci sklepów, aptek oraz obiektów usługowych mają obowiązek zasłaniania ust i nosa, stosowania środków do dezynfekcji rąk oraz stosowania rękawiczek jednorazowych.
 • Transport publiczny i zbiorowy – w czerwonej strefie obowiązują limity: 50% miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej pojazdu. Oczywiście w pojazdach tego typu należy mieć zasłonięte usta i nos.
 • Restauracje, bary i inne obiekty gastronomiczne – we wszystkich tego typu obiektach obowiązuje zakrywanie ust i nosa, do momentu zajęcia miejsca, przy którym będą spożywane posiłki. Personel również musi nosić maseczki lub przyłbice. Liczba osób, które mogą znajdować się w pomieszczeniu zależy od powierzchni obiektu.
 • Imprezy rodzinne, w tym wesela – w czerwonej strefie w tego typu imprezie może uczestniczyć maksymalnie 50 osób, z wyjątkiem obsługi.
 • Kina – w czerwonej strefie w kinie może przebywać maksymalnie 25% publiczności, oczywiście przy zachowaniu dystansu 1,5 m oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa.
 • Siłownie, kluby i centra fitness - w czerwonej strefie obowiązuje limit osób dostosowany do powierzchni. Przyjęto, że może to być 1 osoba na 10 mkw!!

Wyraź swój sprzeciw wobec ograniczaniu twoich praw obywatelskich!

Podpisz petycję!


Andrzej Trawkowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Andrzej Trawkowski do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )