NIE! dla pomnika żołnierza radzieckiego w Żukowie #IwanOut

My niżej podpisani Mieszkańcy Pomorza domagamy się usunięcia z przestrzeni publicznej pomnika żołnierza radzieckiego usytuowanego w Żukowie przy ulicy Gdyńskiej.

Agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę ponownie otworzyła debatę na temat dekomunizacji w Polsce, która nie została do końca przeprowadzona po przemianach ustrojowych w 89 roku. Apel o usunięcie pomnika nie jest jedynie wyrazem sprzeciwu wobec neoimperialnych zapędów Rosji, ale przede wszystkim dbałością o prawdę historyczną, którą chcemy przekazywać kolejnym pokoleniom. "Pomnik wdzięczności" poległym w "boju z faszyzmem" jest kontynuacją narracji o wyzwoleniu Polski przez ZSRR i elementem fałszującym prawdziwy obraz tamtych czasów. Koszmar "klęski wyzwolenia" mieszkańcy Pomorza znają bardzo dobrze - według szacunków w marcu 1945 roku wywieziono na Sybir ok. czterech i pół tysiąca osób z samego powiatu kartuskiego. Powszechne rabunki, gwałty i morderstwa to nierozłączne elementy "wyzwolenia" co obecnie potwierdza postawa żołnierzy rosyjskich na Ukrainie, którzy jednocześnie przez rosyjską propagandę są przedstawiani jako "wyzwoliciele" walczący z ukraińskimi nazistami. 

Zgodnie z zapisami art. 5a i 5b ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki, pomniki nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować.

Apelujemy do decydentów i przedstawicieli władz państwowych o dekomunizację przestrzeni publicznej, ponieważ jesteśmy to winni ofiarom rosysjkiego totalitaryzmu!! #IwanOut

 

24802_b.jpg

 

z wyrazami szacunku,

Mieszkańcy Pomorza

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marcin Bełbot do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )