Nie dla nowego Systemu Informacji Miejskiej dla miasta Katowice

LIST OTWARTY ŚRODOWISK PROJEKTOWYCH 

 

Szanowny Pan

dr Marcin Krupa

Prezydent Miasta Katowice

 

Szanowny Panie Prezydencie,

 

reprezentując środowisko czynnych projektantów, na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że dostrzegamy i doceniamy dotychczasowe działania Urzędu Miasta i  władz samorządowych w zakresie wsparcia wobec działań z obszaru dizajnu, architektury, kultury i sztuki.

List nasz ma na celu wyrażenie troski o właściwe podejście do komunikacji wizualnej w przestrzeni miasta Katowice.

Chcemy zwrócić uwagę Pana Prezydenta na projekt koncepcji Systemu Informacji Miejskiej (SIM) dla miasta Katowice, który został upubliczniony na stronie http://www.mzum.katowice.pl/pliki/koperty/Zal_Nr_15_Koncepcja_SIM_Katowice_.pdf?fbclid=IwAR0QmmKVYIO5ZDDjyw0N9Pjafw6YkCUc7qfVPqUNe5FrZufn1W-r2LYuYMM

Naszym zdaniem projekt zawiera liczne wady, które nie powinny pojawiać się w tego typu opracowaniach. W przedstawionym projekcie dostrzegamy istotne błędy w obszarze systemowego rozwiązania – nośników, typografii, kolorystyki i kontrastów. W konsekwencji błędy te spowodują spadek skuteczności i jakości informacji, a także obniżą poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Na decydentach spoczywa odpowiedzialność za skutki wdrożenia wadliwego projektu, który pozostanie z nami przez 30 lat i pochłonie ogromne koszty.

Miasto Katowice postawiło na rozwój ekonomiczny i kulturalny. Dzięki wieloletniej współpracy środowisk eksperckich i projektowych z magistratem, powstały znaczące realizacje zmieniające to miasto na lepsze. Powołując się na dobre praktyki liczymy na dialog i zrozumienie naszych obaw oraz ponowne przyjrzenie się projektowi z uwzględnieniem opinii ekspertów. Katowice w pełni zasługują na profesjonalny i nowoczesny system informacji miejskiej.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Anna do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...