NIE dla wycofania linii 25 z PRĘDOCINKA i BOREK

Radom, 18.04.2019

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu Dział Przewozów Pasażerskich

Ul. Moniuszki 5 Radom

  PETYCJA

              My, niżej podpisani, mieszkańcy osiedli Prędocinek, Ustronie, Młodzianów, Południe oraz Borki zwracamy się do Państwa z prośbą o nie zmienianie i pozostawienie trasy linii 25 w takiej wersji, w jakiej ona obowiązuje na dzień dzisiejszy.

            W dniu 15.04.2019 na stronie www.mzdik.pl pojawiła się informacja o zmianie trasy linii 25 w obrębie Młodzianowa, Prędocinka, Borek oraz centrum miasta. W naszej opinii taka zmiana jest nie do przyjęcia. Już po raz kolejny zarząd wycofuje z dzielnic takich jak Prędocinek (wycofanie 3) czy Borki (wycofanie 10 i 11) kolejne autobusy. Linia 25 łączy cztery duże blokowiska: Południe, Borki, Ustronie i Prędocinek. Po planowanej zmianie autobus tej linii nie będzie już dojeżdżać do Borek i do Prędocinka. Warto dodać, że na Prędocinku znajdują się dwie duże szkoły: Szkoła Specjalna (PSP nr 12) i Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich, do których codziennie dojeżdżają setki uczniów. Linia 25 od zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem m. in. dzięki temu, że jej trasa łączy bezpośrednio Prędocinek z Borkami oraz z Południem, ale także dlatego, że autobus nie wjeżdża do centrum miasta, co powoduje że jest punktualny i szybki. Duże zainteresowanie wynika również z faktu że przejeżdża ona obok sklepu E'Leclerc do którego przyjeżdża wiele mieszkańców różnych części Radomia. Linia 25 jeździ na trasie Prędocinek - Południe od 30 lat na niezmienionej trasie i zawsze była i jest oblegana przez pasażerów. Dlatego jako mieszkańcy korzystający z tego połączenia nie rozumiemy przyczyny zmiany trasy tej linii. Rozumiemy, że istnieje potrzeba zapewnienia innym nowym osiedlom komunikacji, jednakże nie zgadzamy się, aby odbywało się to naszym kosztem.

            W przypadku braku możliwości pozostawienia linii 25 w aktualnej wersji, domagamy się, aby została ona zastąpiona poprzez inną linie np. 11. Przedłużenie linii 11 do Prędocinka ulicami Rzeszowską, Wyścigową oraz Armii Krajowej do pętli Os. Prędocinek, a także skorygowanie jej trasy poprzez poprowadzenie jej ulicami 1905 Roku (do Maratońskiej), Limanowskiego mogłoby w dużej części zastąpić linie 25 w miejscach, w których od maja przestanie ona kursować. Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.      

Z poważaniem Mieszkańcy osiedli Prędocinek, Ustronie, Borki i Południe

 


Kacper Przegaliński, Julia Trojanowska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Kacper Przegaliński, Julia Trojanowska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook