NIE dla zmian w kursowaniu linii 176 i 376

Warszawa, 24.01.2019 r.

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego

Wiesław Witek  

 

Jako mieszkańcy Białołęki wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec zmian w kursowaniu autobusów 176 i 376. Dotychczasowe kursowanie autobusów obu linii było kompromisowym rozwiązaniem wypracowanym podczas konsultacji społecznych. Godziło interesy osób, liczących na jak najszybszą przesiadkę do tramwaju z interesami osób, chcących dojechać na pl. Hallera, gdzie mieści się m.in. przychodnia czy ZUS.

Obecne zmiany powodują, że autobus 176 będzie kursował co 15 minut w szczycie oraz co pół godziny poza szczytem i w weekendy. Autobus 376 zostanie zlikwidowany. Oznacza to zmniejszenie częstotliwości kursowania autobusów z Białołęki.

Sytuacja komunikacyjna w naszej dzielnicy pozostawia wiele do życzenia. Osoby, które chcą przesiąść się z samochodu do pociągu w Płudach zmuszone są do brodzenia w błocie z powodu braku parkingu. Białołęka nie dysponuje również bogatą siecią połączeń autobusowych.

Zmniejszenie częstotliwości kursowania autobusów jest dla nas niezrozumiałe. Domagamy się wycofania z pomysłu ograniczenia połączeń autobusowych z Choszczówki.  

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Filip Pelc do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook