Apelujemy o wycofanie się ze sponsorowania AZS Olsztyn


Petycja do burmistrza miasta Iława, Pana Dawida Kopaczewskiego w sprawie finansowania meczów AZS-Indykpol Olsztyn.


My niżej podpisani mieszkańcy Iławy, nie zgadzamy się na wydanie środków z budżetu miasta w kwocie 100.000zł na promocje, poprzez sponsorowanie olsztyńskiego klubu siatkarskiego AZS-Indykpol Olsztyn.

Drużyna AZS-Indykpol Olsztyn to oczywiście zasłużony klub siatkarski w Polsce i jednocześnie największy tego typu w naszym województwie, jednak lata ich sukcesów niestety minęły. Gra AZSu dla kibiców polskiej ligi siatkarskiej nie jest już najatrakcyjniejszym wyborem. Wątpimy, że reklama miasta podczas rozgrywek sportowych AZSu przyniesie realne korzyści dla mieszkańców.

Telewizja Polsat Sport transmitująca "PlusLigę" mimo, iż jest jedną z największych telewizji komercyjnych w Polsce, to w 2018 roku osiągnęła średnią oglądalność na poziomie 0,486%, a w ubiegłym roku 0,552%(udziału w rynku).

Siatkówka nie jest jedynym sportem emitowanym przez tę telewizję. Wciąż najpopularniejsze i najchętniej oglądane są rozgrywki piłkarskie, które według różnych szacunków ogląda nawet 39% Polaków, a zaledwie 6,5% w tym czasie wybiera rozgrywki piłki siatkowej.

Jak podaje strona Polsat Sport, jeden z topowych meczów Indykpola AZS Olsztyn, oglądało 189 580 widzów. Uważamy, że kwotę 100.000 złotych można zainwestować w efektywniejszy sposób, docierając do większej liczby osób, chociażby przez szeroko pojęty marketing internetowy.

Uważamy także, że działania marketingowe powinny być rozproszone, a nie skupione na jednym medium. Za dokładnie tę samą kwotę jesteśmy w stanie zamówić w najpopularniejszych telewizjach, całe pasma reklam promujących Iławę i to w bardziej oglądanych godzinach.

Warto również zwrócić uwagę na słabą kondycję klubów sportowych w Iławie. Głównymi sponsorami klubów sportowych są rodzice, którzy dokładają prywatne pieniądze na turnusy swoich dzieci, czy niezbędny sprzęt sportowy. W Iławie brakuje także nowoczesnych obiektów, a stadion miejski jest w opłakanym stanie od wielu lat. Zarząd Jezioraka Iława wraz z kibicami błaga o modernizację obiektu przy ul. Sienkiewicza, a hala sportowo-widowiskowa, nie spełnia wymagań sportowców i kibiców.

Zgadzamy się, że promocja miasta jest ważna, jednak powinnismy dołożyć wszelkich starań, aby najpierw uporządkować sprawy iławskie. Musimy zadbać o warunki rozwoju sportowców z naszego miasta, którzy potem mogliby reprezentować Iławę w kraju i za granicą - tak jak to robi pochodzący z Iławy olimpijczyk Miłosz Jankowski.

Przypominamy, ze mieszkańcy miasta zgłaszają ważniejsze potrzeby!

Pan burmistrz obiecywał mieszkańcom ul. Jagiełły remont drogi, niestety w budżecie na przyszły rok nie zostały ujęte środki na pokrycie tej deklaracji. Podobny problem mają mieszkańcy ul. Łąkowej, czy ul. Księżnej Dobrawy.

Podsumowując: wydanie tak ogromnej kwoty, na wątpliwą promocję miasta, nie leży w interesie mieszkańców Iławy. Uważamy, że takie działanie marketingowe nie wpłynie znacząco na poprawę wizerunku, nie wpłynie na poprawę atrakcyjności, a co za tym idzie nie wpłynie na wzrost zainteresowania samym miastem - czy to ze strony turystów, czy inwestorów. Uważamy, że w Iławie drzemie wielki potencjał sportowy i powinniśmy go maksymalnie wykorzystać. Jako podatnicy w 2020 roku zmagaliśmy się z wieloma problemami i wszystko wskazuje na to, że kolejny rok nie będzie lepszy, dlatego nie zgadzamy się na tego typu nieprzemyślane wydatkowanie naszych pieniędzy.

Żądamy zrezygnowania z tej promocji.


Ruch Narodowy Iława    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Ruch Narodowy Iława do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...