Wzywamy do dymisji zarządów sieci Leroy Merlin Polska i Auchan Polska!

Pracownicy Auchan zrzeszeni w związku zawodowym “Solidarność” opublikowali list otwarty, wzywając do wyjścia swojego pracodawcy z Rosji. Handlowa Solidarność wysłała pismo do prezesa Auchan Retail Edgarda Bonte. Związkowcy domagają się podjęcia odważnej decyzji w sprawie opuszczenia rosyjskiego rynku. “Ze zdumieniem i szokiem przyjmujemy informację, że firma [...] wspomaga totalitarny, zbrodniczy system putinowskiej Rosji. Do tego bowiem przyczynia się każde euro lub rubel odprowadzane do rosyjskiego budżetu” - napisali.

Potwierdza to fakt, o którym od dawna mówi Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin. Większość pracowników zatrudnionych w sieci sklepów Auchan i Leroy Merlin solidaryzuje się ze swoimi kolegami z ukraińskiej filii i całym narodem ukraińskim. Za to postawa Zarządów obu sklepów jest wyjątkowo tchórzliwa. Brakuje im odwagi, którą mają ich pracownicy - nigdy nie potępili wprost agresji rosyjskiej, nie nazwali sprawców. Nie wezwali także swoich szefów we Francji do zamknięcia rosyjskich sklepów.

Dlatego jako Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin i Euromaidan-Warszawa, wzywamy zarządy Auchan Polska i Leroy Merlin Polska do posłuchania apelu swoich pracowników. Powinni publicznie wezwać swoich francuskich mocodawców do wycofania się firmy z Rosji. Powiedzieć jasno, że nie będą pracować w firmie, która wspiera rosyjską agresję. Nie można tylko powtarzać, że nie ma się wpływu na centralę w innym kraju. Jeśli takie wezwanie nic nie da, jedyne wyjście które pozostaje to zachowanie honoru i podanie się do dymisji. W ten sposób okażą solidarność z Ukrainą o której tak pięknie zdarza im się czasem mówić. 


Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...