Ochrońmy Jezioro Chełmżyńskie ! Stop odłowom PZW !

My, wędkarze okręgu PZW Toruń, wnosimy o zaprzestanie odłowu tarlaków na Jeziorze Chełmżyńskim.Jezioro Chełmżyńskie jest jednym z największych zbiorników w województwie kujawsko- pomorskim. Niestety usytuowanie akwenu w pobliżu dwóch miast, w tym nieodległego dwustutysięcznego Torunia, powoduje że zbiornik poddany jest bardzo dużej presji ze strony wędkarzy. Przekłada się to na coraz gorsze wyniki wędkarskie, szczególnie w zakresie połowów ryb najbardziej atrakcyjnych, czyli drapieżnych, takich jak szczupak sandacz, czy okoń. Każda ingerencja prowadząca do pogłębienia tego stanu budzi oczywisty sprzeciw nas, wędkarzy. Za takie działania poczytujemy coroczne odłowy sieciami tarlaków. Zaplanowane na ten rok pozyskanie 200kg szczupaka i 30kg sandacza, to bardzo mocny cios w rybostan jeziora. Cierpimy na tym nie tylko my wędkarze, ale tez właściciele i dzierżawcy ośrodków wypoczynkowych położonych na jeziorem. Zapewne ma to tez negatywny wpływ na atrakcyjność samego miasta Chełmży. Mając na względzie powyższe wnioskujemy o zaprzestanie odłowów tarlaków. Sugerujemy nawet, by zmienić politykę w zakresie odłowów tarlaków i skierować się na jeziora o małej lub znikomej presji wędkarskiej, których nie brak w naszym okręgu. Duża liczba niewielkich zbiorników skutkuje zróżnicowaniem genetycznym pozyskiwanych ryb. I z pewnością korzystnie wpłynie na jakość wyprodukowanego materiału zarybieniowego.

Z naszej strony, wędkarzy, może

 

my zaproponować akcję wsparcia rybostanu jeziora Chełmżyńskiego w postaci zorganizowania zbiórki funduszy celem zakupu materiału zarybieniowego. Oczywiście na takie działanie chcielibyśmy uzyskać zgodę Państwa, jako władz naszego okręgu. 

Łączymy wędkarskie pozdrowienia

Wędkarze okręgu PZW Toruń

dron_zalesie.jpeg


Wojciech Paliwoda    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Wojciech Paliwoda do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook