ODDAJCIE LEKARZY DZIECIOM Z ICZMP!

Peach_and_Green_Floral_Mothers_Day_Video_Facebook_Post_(19).jpg

Szanowna Pani Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi,

   W trosce o zdrowie Dzieci z wrodzonymi wadami serca, leczonych w ICZMP w Łodzi, apelujemy o jak najszybsze rozwiązanie aktualnej, trudnej sytuacji na oddziale Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej, związanej z brakiem doświadczonych kardioanestazjologów.

Boimy się, że sprawa ta może w sposób nieodwracalny odbić się na zdrowiu, a nawet życiu małych pacjentów i wpłynąć na funkcjonowanie jednego z najlepszych ośrodków kardiochirurgii dziecięcej w Polsce. Planowe operacje są przekładane, a rodzice maluchów, które są poddawane zabiegom z przyczyn nagłych, nie czują się bezpiecznie. W związku z powyższym domagamy się:

  • powrotu zespołu kardioanestezjologów pracujących na ITK w ICZMP w Łodzi przed 1.07.2022 lub zatrudnienia na ITK takiej samej liczby lekarzy z podobnymi umiejętnościami i DOŚWIADCZENIEM (!) w opiece nad dziećmi po operacjach kardiochirurgicznych,
  • przywrócenie płynności najpoważniejszych planowych zabiegów kardiochirurgicznych, wymagających szczególnej opieki kardioanestezjologów (w tym operacji Fontana, Ross-Konno)
  • zapewnienie opieki pooperacyjnej nad dziećmi kardiochirurgicznymi na najwyższym, dotychczasowym poziomie,
  • utrzymania wiodącej pozycji ICZMP w leczeniu kardiochirurgicznym dzieci w Polsce i Europie.

   W tym ośrodku leczone są dzieci z całej Polski. Rodzice żyją w ciągłym napięciu, strachu, stresie...

Chcą uniknąć powikłań i przedłużającej się rekonwalescencji, które mogą być konsekwencją przekładanych (czasem kilkukrotnie) operacji.

Chcą poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa.

Chcą chronić to, co najcenniejsze - życie dzieci.

Chcą pozostać pacjentami ICZMP w Łodzi.

  Nie chcemy kolejnych obietnic - oczekujemy zdecydowanego działania! Apelujemy o rozwiązanie sprawy w taki sposób, by przyniosło to korzyść WSZYSTKIM MAŁYM PACJENTOM Z WADAMI SERCA.

Rodziny i przyjaciele dzieci z wadami serca, które są leczone w ICZMP w Łodzi


Justyna Śliwkiewicz-Sadowska    Skontaktuj się z autorem petycji